Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Párom öccse vállalhatatlan...

Párom öccse vállalhatatlan stílusban beszél velem mások előtt. Köszönni sem köszön. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Több mint két éve vagyunk együtt párommal, mindketten még sok időt töltünk otthon. (Egyetem alatt közös az albérlet) Az öccsével (24/F) eleinte jól kijöttem, már akkor is tudtam hogy nagyszájú és ráadásul nem túl okos de ráhagytam dolgokat. Mostanában viszont rengeteg sikertelenség érte, amit úgy érzem a családján és rajtam is tölt. Munkanélküli, nem csinál semmit. Volt hogy leszólt barátok előtt hogy nem elég gazdag a családom, ezért rossz választás vagyok a testvérének. (én nem panaszkodom egyébként, dolgozunk mindannyian) Miért költök erre vagy arra. Párom volt hogy fizetett kb. 500 forintot nekem boltban, amit meg is beszéltünk,hogy most ő veszi, de a testvére el akarta mindenáron kérni tőlem.

Sokszor nagy butaságokat tud mondani, de azt hiszi neki van igaza, hiába mondjuk neki 3-an hogy nem úgy van. A szülei helyében már rég felpofoztam volna olyan stílusban beszél velük is, de nem csinálnak semmit. Fizetik neki az egyetemet, de már onnan is kirúgták. Nekem van hogy nem is köszön ha olyanja van. Névnapomra-születésnapomra nem kapok tőle semmit, de viszont elvárja. Nagyon elegem van belőle, páromnak jeleztem, rászól, de nem nagyon változik semmi. Teljesen elkerülni sajnos nem tudom. Mit csináljak? Én legyek normális és hagyjam rá? Vagy ne is beszéljek vele? Nagyot nézne ha én sem köszönnék.



2018. aug. 29. 20:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

9: mécsest gyújtani elhunytért szokás. Én az öccsének egyszerűen így szemtől szembe, kerek perec kijelenteném, hogy vagy elmegy dolgozni és befizet a rezsibe, vagy kalap kabát, veheti a két bőröndjét, és távozhat.


Ha jól értem, az iskola, az iskolába járás lehetősége 1. nem is érdekli (csak max. mint ürügy, hogy otthon lébecolhasson), dolgozni meg nem dolgozik, és nem is akar.


Fel viszont ne pofozd, de én mindenképp kitenném a szűrét... adnék egy határidőt, mondjuk szept.30 addig még van egy hónap, ha addig sincs akármilyen állása (fizikai melóra már 8 elemivel el lehet menni, és adott esetben az se szégyen),külföldön a fizikai melót is busásan megfizetik (legalábbis a hazai viszonyokhoz képest mindenképp busásan), igenis menjen el dolgozni és fizessen bele a rezsibe.


Ha ez nincs ínyére, akkor meg 24 éves felnőtt, szabad ember, menjen el tőletek, és oldja meg az életét, ahogy akarja.

2018. aug. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy próbáld meg teljes mértékben ignorálni, nézd levegőnek, vagy amikor ott van a párod (nehogy neked menjen) szólj neki vissza valami erőset. Utána megtanulja hol a helye.
2018. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ignoráld, ha pedig hülyeségeket terjeszt rólad, akkor a barátod nyomjon neki egy taslit.
2018. aug. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém hasonló. Természetesen ő is otthon lakik, alig dolgozott valamit életében. De felsőbbrendűnek érzi magát mindenkinél, drága étel, drága ruhák, más tollával ékeskedni (anya pénztárcája) na azzal tud. Ő is tolt ilyeneket, csak nekem, mert a barátaimnak nem merte. Miért nem szedek fel olyan gazdag férfit, mint a haverja nővére, mert akkor kaphatna drágább ajándékokat, de gááz autója van a barátomnak (mindezt úgy, hogy neki egyáltalán nincsen jogsija és lusta azt is megszerezni, pedig két tanfolyamra is beiratták) és hasonló finomságok.

Annyit ért el, hogy leordítottam a fejét, élősködőnek és miegymásnak neveztem. A barátomnak mondtam, hogy nehogy ajándékot vegyen neki én sem veszek már több éve.

Nem beszélünk vele, ha hazautazunk ő siet be a szobájába és hallgat.

Én a helyedben totálisan levegőnek nézném, ha hozzám is szól, csak mosolyognék maximum, de nem válaszolnék.

Lehet kevesebbet is járnék át hozzájuk. Viszont arra számítson barátod, hogy ezzel az öcsikével még fog szívni, ha idősebb lesz, mert nem fog változni, csak rossz irányba. :/

2018. aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Te kis barom, vagy nagy barom?! Szerintem az utóbbi vagy! Aki ennyire hagyja magát megalázni, annak úgy kell! Jól ki vagy használva te 500-os valaki és még becsületed sincs.
2018. dec. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!