Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csinálnátok, ha örökölnéte...

Mit csinálnátok, ha örökölnétek és minden gyorsan, hirtelen történne? Mit kezdenétek az örökséggel?

Figyelt kérdés
Egy lakást eladnátok vagy inkább megtartanátok?Mennyire jó ötlet megtartani?
2018. szept. 5. 20:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Közben kérdező írt konkrétumokat.

Szóval: az a kérdés, mire tudod használni azt a házat?

Ha semmire, akkor vagy eladod, vagy púp lesz a hátadon.

Nem vennék-e rossz néven a nagyszüleid, ha eladnád? Vagy esetleg addig nem adnád el, amíg ők élnek, hisz még úgyis évekig tanulsz, azt se tudod, hol lesz állásod, hová valósi lesz a párod, hol fogsz/fogtok letelepedni.

Van-e testvéred vagy nagyszüleidnek másik unokája? Ha igen, miért kizárólag neked adnák? Kell-e számítani emiatt a velük való viszony megromlására? Ér-e ez a ház ennyit?


Szerintem mindenképp beszélgess a szüleiddel erről. Ha ők biztatnak, hogy fogadd el, netán segítenek a rendben tartásában, vagy az eladás nem okoz konfliktust, no meg eladható környéken van, akkor nyugodtan fogadd el.

Ha te sose költöznél oda és eladhatatlan arrafelé egy ház, akkor inkább ne. A tulajdon kötelezettséggel jár, és csak nyűgöt vennél a válladra.

2018. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 piroska és a farkas ***** válasza:
Nem teljesen értem. Azt a lakást örökölnéd MAJD meg, amiben jelenleg élnek a nagyszüleid? Csakmert ha van plussz egy lakásuk és azt MOST, még az életükben megkapnád, az inkább ajándék, mint örökség. Az, h 80 felett vannak, még nem okvetlenül jelenti azt, h 1-2-3 éven belül meg is kapod, én agypapám pl 94 évig élt. Kicsit próbálj meg az ő szemszögükből gondolkodni, az a lakás vszínűleg életük munkája, hát még jó, hogy családtagnak szeretnék továbbadni, és ha Te egy normális életet élő, őket szerető fiatal vagy, akkor ez már elég indok, nem kell " kiérdemelni" semmi egyébbel. Ha mégis frusztrál ez az egész, akkor majd ha - hála a nagyszüleidnek- dolgozóként, hitel nélkül kezdheted el a fiatal életedet, legyen rá szemed és szíved, hogy segíts ott, ahol pedig neked van rá módod.
2018. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit örökölnék. Ha lakást, akkor hol.

Laknak az ország másik felében is rokonaim, ha tőlük örökölnék egy házat pl, azt a hajamra kenhetném önmagában :D nyilván eladnám, és az árából vennék egy lakást/házat ott, ahol nekem kell.

Ha pénzt örökölnék, szintén vennék belőle házat.

Ha már lenne házam, a pénzből telenyomnám napelemmel, hogy 0 rezsim legyen.

2018. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Nagyszüleid jót akarnak neked. Ne úgy fogd fel hogy "várod a halálukat hogy pénzhez juss" meg "más jobban megérdemelné". Azzal hogy így janak el azzal megspórolnak neked 10-12év gyüjtögetést, sehova nem jarást, forint élreállítást, kuporgatást hogy végre legyen egy SAJÁT kéglid. Lesz időd kigondolni mi legyen hisz még élnek + megkérdezheted a szüleid szerintük hogy legyen. Bár gondolom nem véletlen az unokára hagyják.
2018. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
55%

Köszönök, hogy 10%-ra lettem lepontozva, mert leírtam a tuttit...



nagyszerű ez az oldal nem mondom

2018. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
25! Nyugi, a sok irigy pontozgat lefele, akik örülnek, ha az örökségből a megélhetésükre felvett hitelt vissza tudják nyögni, nemhogy albérletbe kiadni a lakást meg stb..
2018. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Gyorsan, hirtelen...

Még élnek a nagyszüleid, akiktől örökölnéd a lakást. Nagynéném nemrég töltötte a 99-et.

Az sem valószínű, hogy egyszerre halnak meg.

Alapesetben amúgy sem te örökölsz, hanem a gyerekeik.

Ha végrendeletet írnak, akkor sem biztos, hogy a gyerekeik közül valamelyik nem tart igényt a köteles részre.

Akkor meg megint más helyzet áll elő.

Ha meg ennyire nem akarod örökölni, akkor a hagyatéki tárgyaláson visszautasítod az örökséget, vagy átengeded másnak.

2018. szept. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

már elég rossz állapotban vannak és én nem azzal akarom "kiérdemelni" hogy nyalok nekik,vagy szeretem őket,hanem inkább megdolgozok a sajátomért,nem szeretem ha mástól kapnék ilyet.Tudom,hogy így nehezebb az életem lakás nélkül,de legalább tudom,hogy kizárólag az én érdemem ha meggürcölök egy sajátért.

Arra is gondoltam hogy inkább alapítványnak adnám az örökségből befolyt pénz 90%át,mert én nem tudnék olyan sokkal mit kezdeni.

2018. szept. 7. 19:10
 29/31 A kérdező kommentje:
egy házról és egy lakásról lenne szó
2018. szept. 7. 19:11
 30/31 anonim ***** válasza:

Ne légy hülye, az alapítvánnyal csak a zsidókat pénzeled.


Inkább szegény embereken segíts ne Mészáros Lőrincen!



Probáld eladni, és teddbankba a pénzt később meg fogod köszönnni!

2018. szept. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!