Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit csinálnátok, ha az...

Ti mit csinálnátok, ha az egyik rokon azt javasolná, hogy ezentúl csak a gyerekek kapjanak karácsonykor ajándékot, a felnőttek nem?

Figyelt kérdés

Én voltam ez a gonosz... Minden évben kiteszem szívem-lelkem, hogy megtaláljam a "tökéletes" ajándékot, amit mindenki szeret, én mégis rendszeresen olyan ajándékokat kapok "cserébe", amire allergiás rohamot kapok ha megeszem (mogyoró, már 25 éve!!!), mégis 3. éve kapok ilyen csokit. Most kaptam egy rossz villanytűzhelyt is, mert nekem egy régi gáztűzhelyem van (ami működik).

Tudom, nem az ajándék a lényeg, de miután egész nap azt hallgatom, hogy mikor lesz esküvő-gyerek, mekkora egy elkényeztetett senkiházi vagyok (mert a lakásfelújítást nem szeretném a mostohámmal megcsináltatni majd, aki dührohamában simán ököllel megüt) ez tette be a kaput. Allergiás vagyok rá és a saját anyám nem emlékszik rá vagy csak ennyire tojik a fejemre. Más rokonoktól meg egy zsíros, nem működő gáztűzhelyet.

Lekopott a mosolyom és jeleztem, hogy mi is bevezethetnénk azt, hogy csak a gyerekek kapjanak ajándékot, de egységesen elutasították az ötletet.

Ti ilyen esetben hogyan változtatnátok ezen? Kihagynátok azt az 1 rokont, aki jelezte, hogy nem szeretné folytatni a hagyományt? Vagy ezentúl jelképes ajándékok legyenek?


2017. dec. 25. 21:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Az előzmények ismeretében ez egy korrekt javaslat! Egyébként régen tényleg csak a gyerekek (meg a szegények) kaptak ajándékot. Ez az ajándékozási mizéria mára a beszámolók alapján inkább több stresszt meg frusztrációt okoz, mint örömet.
2017. dec. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%

Na itt egy újabb díszpéldány, akinek nincs szája. Vagy ha van, akkor mi a bánatos, kékeres, lekonyult, kódorgós lóf....ért nem nyitod ki???

Kaptál egy mogyorós csokit:

- Köszönöm szépen, hogy gondoltál rám, de sajnos allergiás vagyok rá, vissza is adom.

Kaptál egy mocskos tűzhelyet:

- Köszönöm, de nem szeretnék egy mocskos, működésképtelen tűzhelyet a lakásomba.

Mondjuk én az utóbbi mondatot máshogy fogalmaznám meg, valahogy úgy, hogy finoman közölném, hogy melyik testnyílásába dugja fel a szarját.

Ami pedig az ajándékvásárlást illeti, én is valami szart vennék nekik, és felháborodnék, ha nem tetszene nekik.

Ennyi....

2017. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Tudod ki menne oda

Menjetek nyaralni messze a sok hulyetol

Jovore ne legyetek otthon minden megoldva

2017. dec. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

Egy ideig udvarias voltam.

Most volt az első év, hogy csak virágot / csokit adtam azoknak a rokonoknak, akik az utóbbi években sz*rtak a fejemre. Nem volt belőle gond.

Viszont akikkel eddig is kölcsönösen figyelmesek voltunk egymással, azokkal miért mondanánk le az ajándékozás öröméről (mert velük tényleg öröm - adni is, kapni is)?

2017. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
Általában az ilyen ember közutálatnak örvend, legalábbis én úgy láttam, mindenkit máglyára akartak eddig küldeni aki ezt merte javasolni. Jövőre már te se adj rendes ajándékot, hadd érezzék ők is a törődést.
2017. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%
Kaptam én is már tényleg szándékosan pocsék ajándékot, vissza is adtam rögtön, pont ilyen direkt dühítő rokon adta, csakhogy pechjére az én ajándékaim még nem voltak fa alatt, aztán amit neki szántam már nem is került oda, pedig én olyat vettem amire vágyott. Így járt. Nyisd ki a szád máskor.
2017. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
Beleegyeznék. És jövőre az említett rokon kapna egy tábla csokit aztán jónapot. Mi is kitettük a lelkünket, hogy nagymamám olyan ajándékokat kapjon, amiket használni tud és amiknek örül, erre mi olyan ajándékokat kaptunk, amiket korábban mi ajándékoztunk oda. :D
2017. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
39%

Idén az egyik családtag javasolta,hogy senki ne kapjon ajándékot.Megjegyzem,az ingyen zaba azért jól jön.Anyummal kitaláltuk,hogy akkor hozzanak egy tálca sütit.

Vagy még az lehet,hogy csokit pl ne lehessen adni vagy csak kézzel készített dolgot lehessen ajándékozni.

2017. dec. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Jövőre add vissza a tűzhelyet annak a rokonnak ajándékba. Anyukádnak meg mondd meg, hogy ha megint mogyorós csokit vettél, ide se add.
2017. dec. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy konkrétan a kérdésedre nem tudok válaszolni, bocs, mert nem tudom beleélni magam a buta rokonaid helyzetébe, mivel én nem ilyen vagyok. Nekem ugyanis eszembe sem jutna olyan ajándékokat adni, amit itt felsoroltál, ennyire figyelmetlennek lenni.
2017. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!