Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bátyám újszülött unokájának...

Bátyám újszülött unokájának hivatalosan megfogalmazva én kije vagyok? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Ángyikám, meg ilyen régies kifejezések helyett van rá más szó?
2018. szept. 16. 13:06
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
5. A húga vagyok a tesómnak. :)
2018. szept. 16. 14:01
 12/23 anonim ***** válasza:
64%
Nagy-nagybátyja vagy. Mifelénk simán keresztnéven, vagy keresztnév+bácsi szólítanának.
2018. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a Piroska néni, Józsi bácsi a legjobb..
2018. szept. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Ok, értem, köszönöm. De még mindig írom, hogy nő vagyok.:) A tesóm lánya a keresztlányom, mondom, legyek "öregkeri", de az is hülyén hangzik, mert nem vagyok még annyira öreg. Na mindegy, majd akkor ahogy becéznek+néni. Mert a becenevemet még elviselem, de a normál keresztnevemet utálom.

Azt hittem, van valami hivatalos megfelelője.

2018. szept. 16. 15:22
 15/23 anonim ***** válasza:
89%

Nagyszüleim rokonai "Mari nénje" és "Pista bátya" voltak egész életemben. És bár ez sem rendes megnevezés, de nálunk úgy utalnak az ilyen rokonra a családban, esetesben pl. az unokának te az apai nagynénje vagy. Ez ugyanúgy jelent sima nagynénit igazából, ezért mondom, hogy ez nem hivatalos, de nálunk ezzel a kiemeléssel, hogy kinek a kije, a nagyszülői vonalra szokás gondolni.

Szóval mondjuk az én példámban Mari nénje az anyai nagynéném, azaz anyámnak a nagynénje. A családban nálunk így mondják.

2018. szept. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%
Valóban nincs külön megnevezése!
2018. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát de a nagybátyámat is a keresztnevén szólítom, nem nagybácsinak.
2018. szept. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nagybácsi, vagy nagynéni a nagyszülők fiának-lányának a testvére. De nem én.:) Na mindegy, majd még eldől. Lányaim osztálytársai is úgy szólítottak, hogy becézett keresztnév+néni.

Keresgéltem én is, hogy mi a hivatalos megfogalmazás, de csak Ángyom-ot találtam, ezért tettem fel a kérdést.

Köszi szépen, mindenkinek ment a hasznos-jel, még a félreértetteknek is.:)

2018. szept. 16. 17:17
 19/23 A kérdező kommentje:
15.! Egyébként nekem is.:) Sőt, volt Margit nénje és sógor bátyja is. De hát ők apám testvérének a nővére és férje volt. Jóvanhagyjukmár:) Tényleg köszi a válaszokat!
2018. szept. 16. 17:24
 20/23 anonim ***** válasza:
Én anya keresztanyját (a papám testvérét) becenév+keresztmamának hívom :)
2018. szept. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!