Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bátyám újszülött unokájának...

Bátyám újszülött unokájának hivatalosan megfogalmazva én kije vagyok? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Ángyikám, meg ilyen régies kifejezések helyett van rá más szó?
2018. szept. 16. 13:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nagy-nagynéni a hivatalos neve (más nyelveken is megvan, angolul great aunt), megszólításként én Ica néninek, Erzsi néninek, Borka néninek hívtam nagyszüleim lánytestvéreit, de ha nem érzed magad még néni korúnak, akkor mondhatod, hogy hívjon a keresztneveden.


Az ángy az nem ez, az nem vér szerinti rokonság, hanem idősebb férfirokon felesége (én is most néztem meg nyest.hu-n, mert gyanús volt, hogy nem jól tudom). Tehát ángy pl. a nagybácsi felesége, de sokan simán azt is nagynéninek mondják, még ha nem is vér szerinti.

2018. szept. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod, hogy a neveden szólítsanak - ha jól láttam, az zavar igazán -, hívhatnak simán Nénjének is, hasonlóan, mint ahogy az öcséd Papa lesz. :) Hogy hányadrangú nénje vagy, az mellékes. :D
2018. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Miért olyan nehéz beírni a gugliba, hogy "rokoni kapcsolatok"? Az első találat, amit felhoz:

[link]


Én már nagyon sokadszorra teszem be, gyorsabb mint a kérdést megfogalmazni + kiírni.

2018. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!