Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Érdemes beleszólni egy házaspá...

Érdemes beleszólni egy házaspár perpatvarába?

Figyelt kérdés
A feleség a rokonod, hallod, hogy veszekednek, a férj nagyon csúnyán beszél a feleséggel, néha rángatja, lökdösi. A feleség ugyanolyan csúnyàn felel, van hogy hogy lelöki magáról a fèrj kezét, vagy ő is visszalöki. Beleszólnál, vagy hagynàd, hogy ketten intézzék el? Elvégre ha összeveszel a férjjel és ők másnapra kibékülnk kínos lesz találkozni vele. De nem tetszik ahogy az unokatesóddal bánik.

2018. szept. 25. 13:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%
Ha annyira kulturáltak, hogy mások előtt vitatkoznak, akkor biztos tojank rá mit gondolnak mások
2018. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, te vagy elképesztő!


Nem csak romák tudnak veszekedni, csak a fehér emberben (legalábbis itt, Kisalföldön) van némi szeméremérzet, hogy a családi szennyest lehetőleg nem akarja mások előtt kiteregetni. Tehát visszafogja magát, ha rokon, vendég, akárki van náluk otthon, vagy ők vannak vendégségben.

A romáknál viszont, azt tapasztaltam, nincs ilyen, őket nem zavarja, ha más is hallja, hogy min veszekednek.

Eszerint ti is ilyenek vagytok, de nem romák: ez csak azt mutatja, hogy van némi kulturális különbség a fehér bőrű magyar lakosság körében is, ha az ország különböző részein élnek.

Talán most már érted, mire gondolok.

2018. szept. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy meg ha buszon vernek egy kis mamát v egy idős nénit a magyarok 90% félre néz ennyi.. Magyar se különb a románál,sőt...
2018. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Egy családi helyzetből hogy lett magyar-roma kérdés? Elnéztem a ketegóriát és a Mentális egészs÷gbe írtam?
2018. szept. 25. 15:09
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

"Miért, csak a romàk tudnak veszekedni??"


Mindenki tud veszekedni. De egy bizonyos kultúrszinttel rendelkező emberek nem mások elött teszik ezt. És így nem is generálnak ilyen kérdéseket.

2018. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
37%
Nem, ez nem roma-magyar kérdés, hanem értetlen és szövegértelmezési problémákkal küszködő kérdező számára szolgáló magyarázat.
2018. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
Alapesetben pont letojom. De volt, hogy a szomszéd a folyosón osztotta az észt az asszonyának, az én gyerekeim meg megréműltek tőle. Akkor megmondtam nekik, hogy nekem, tökmindegy, hogy ölik egymást, de ha a gyerekeimre még egyszer a frászt hozzák, örökre elnémítom őket. Azóta csend van.
2018. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem beleszólni, nekem az azt jelenti, hogy véleményt formálok, kinek van igaza.


De rájuk szólnék. Gyerekkoromban nem tehettem semmit, de felnőttként ha náluk vagyok, elmegyek, ha nálam vagyunk, itt nem vagyok hajlandó ezt hallgatni.

2018. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy beleszólnék, nem lehet jól kijönni belőle. Leállítani őket, azt igen, de egyik vagy másik pártjára állni, na azt nem.
2018. szept. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha beleszólsz, akkor mindketten neked fognak esni.

Vagy téged fognak hibáztatni, hogy "mit kavarsz".

Ha nálad történik, szólj, hogy ezt otthon intézzék.

Ha náluk, akkor mondd, hogy "nem akarsz zavarni", és eljössz.

Ugyanis az egyik legnagyobb sértés, ha vendég előtt,

vagy vendégségben egymást tépik a házaspárok.

Mindkettő azt akarja demonstrálni mások előtt, hogy ő aztán nem hibás, viszont a párja az nagyon is.

Hatalmas bunkóság.

2018. okt. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!