Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tudod mikor van a családtagjai...

Tudod mikor van a családtagjaid születésnapja?

Figyelt kérdés
A draga gyermekemnek -15- fogalma sincs róla. Közölte, hogy egyik osztálytársa vagy barátja se tudja se a szülei, se más csaladtag születésnapját. Ez mennyire normális?
2018. nov. 22. 10:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nem
2018. nov. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
80%
Apámét nem tudom, valamikor ősszel volt. Anyunak keverem a nevnapjat és a születésnapját, húgomnál pedig a napot nem tudom.
2018. nov. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
75%

Igen tudom.

Öcsém jóval fiatalabb (13), de ő is tudja kinek mikor van a szülinapja. Névnapot még nem teljen jegyezte meg, de anyuéknál van egy naptár a konyhában azt szokta nézegetni.

Fiú létére nagyon figyelmes gyerek.

(Féltesóm anya részéről) februárban elmesélés alapján az apját nyúzta, hogy lassan szülinapom van, és szeretne venni nekem csokit (nem szeretem az édességet csak egy bizonyos csokit eszem meg) és mivel kis ABCben nem lehet venni autóra volt szüksége. Apja elvitte a megnevezett boltba, és saját maga választotta ki nekem a csokit. Nagyon örültem neki, hogy ennyire figyelmes, és kedves, és hogy észben tartja a dátumokat. Büszke voltam rá.

Ellenpélda: párom (28) fogalma sincs mikor van az édesanyja születésnapja (édesapja sajnos már nem él). Szóval múlthéten szóltam neki, hogy most pénteken lesz az anyukája szülinapja (azaz pont ma). Ez Már számomra kellemetlen.. Két tesója van az övékét sem tudja. Én már kiderítettem az évek alatt, szóval bennem bekapcsol a riasztó, és jelzem neki. Az ajándék kigondolása mindig rám marad.


Nekem amúgy alap, hogy tudom a szeretteim születésnapját.

26/N

2018. nov. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen alap, már ami azokét a rokonokét illeti, akikkel tartjuk (vagy életünk egy bizonyos, hosszabb szakaszában tartottuk) a szorosabb kapcsolatot.

Nálunk: szülők, nagyszülők, nagynénik, unokatestvérek (vannak más rokonok, akikkel viszont soha nem szoktuk felköszönteni egymást, az övékét nem tudom)

2018. nov. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Fatal!


A gyermek pillanatnyilag nagyon kamasz és kimondottan xar baráti társasága van -- nem, nem fogom eltiltani- így időnként bizony nehezemre esik palástolni a mérgem, vagy a csalódottságom. Tárgyilagos próbáltam lenni, ezek szerint nem jött át. Nincs kutyaként vagy bűnözőként kezelve, csupán eszméletlen rosszul esik, hogy mi a szívünket lelkünket kitesszük neki, ő meg magasról tesz ránk. Nem csak a születésnap a probléma, hanem az, hogy önmagán és a barátain kívül a világon semmi nem érdekli. Ez most csak azért bukott ki belőlem, mert a tabletemet akarta használni, ami le van kódolva és amikor a kódot kérdezve mondtam, hogy a születésnapom igencsak felháborodott, hogy ugyan honnan kellene azt neki tudnia, nem is érdekli.

2018. nov. 24. 09:46
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azok, akik nem tudják, mikor van a közeli rokonaik szülinapja, ugye nem várják el, hogy felköszöntsék őket?
2018. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, sokáig kérdezgetni kellett más rokontól , több évtizednyi gyakorlás és naptárba való feljegyzés után sikerült megjegyezni.

Ha évet kérdeznek van amin el kell gondolkodnom, az pedig felejtős, hogy reflexből megmondjam a pontos koruk.

Nem mindenkinek megy a dátumosdi.

2018. nov. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!