Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek normális hogy egy...

Szerintetek normális hogy egy vendég ennyire belepofázik az otthon lévők dolgába?

Figyelt kérdés
Barátnőm testvére most válik és egy időre odaköltözött hozzájuk de szerintem nagyon nem normális amit megenged magának. Folyamatosan beleszól, beleköt mindenbe. Volt "szerencsém" hallani a múltkor mit művel. Mondja a barátnőmnek, hogy miért úgy terget, miért úgy mosogat, miért nem megy ki a kutya a házból mert a kutya az udvarra való és nem higénikus. (Hozzá teszem szobakutya fajtájú). A másik ami nagyon felidegelt az az, hogy a barátnőm lányát is nevelni akarja folyton. Miért megy el ide-oda, miért estin tanul, miért dolgozik, milyen barátja van(egyáltalán ennyi idősen minek neki, miért engedi meg az anyja) Persze én nem szólok bele, az ő dolguk, de én biztos nem hagynám hogy a saját házamban valaki dirigáljon nekem. Szerintetek egy igy okés?
2018. nov. 27. 19:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%
A kérdező egy külső szemlélő és véleményt kért a szituációról. Ennyire nehéz egy véleményt irni annélkül hogy elkezdenétek spekulálni hogy ki kicsoda a sztoriban?
2018. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán nem normális, hogy beleszól más életébe, még ha a testvére is az illető. A barátnőd mit szól hozzá? Lehet, hogy tényleg csak a válás miatti frusztrációját vezeti le a kötekedéssel, de lehet, hogy alapból ilyen "nagyokos". Én biztos, hogy nem tűrném senkinek, még a testvéremnek se, hogy folyton kritizáljon.
2018. nov. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
86%

Mintha csak a sajat csaladom multjabol ideztel volna:-).

Édesanyám a testvéréhez költözött váláskor és ott is maradt egy ideig.

Es mindenbe belepofazott. Igen a gyereknevelesbe is.

Nekem nagyon zavaro volt, a testvere, testver hazastarsa elviselte. Lelkileg kikeszult a valastol, masba nem igazan tudta kielni magat. Igazabol segiteni akart o mint uj lakotars es csaladtag, megha rosszul is csinalta. Ket mar korosabb felnottnek megvannak a sajat szokasaik es mindenki a sajatjara eskuszik. Ha kozben valaki felejtei is akar, akkor hirtelen nagy atelessel belevetheti magat barmibe sajnos akar a sajat haztartasvezetesi es nevelesi elveinek az atadasaba is.

Szerencsere nalunk a testvere nagyon turelmes volt es azert eleg sokat is kapott cserebe (takaritast, mosogatast, fozest es hat igen egy kis gyereknevelest is). Mondjuk en hasonlo esetben nagyon hamar leulnek atbeszelni az osszes felmerult dolgot es megegyeznek vele mi az amit hajlando vagyok en maskepp is kiprobalni vagy hagyni o ugy csi alja de en nem ugy fogom es mi az, amibe viszont egyaltalan nem szolhat bele. Ez utobbiba tartozna nalam a gyerekem nevelese. Megmondanam mondja mindg nekem, ha valami nem jol van a gyerekkel es akkor en elmondom, hogy azt en igy akarom es azert ilyen vagy koszonom, hogy szolt majd maskepp fogom akkor nevelni az adott problema kapcsan. Nehany dolog nem zavarna ellenben, peldaul ha nem koszon neki a gyerekem akkor szolhatna, hogy de kell koszonni mindig.

2018. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy szóval sem írtad, hogy barátnőd hogy reagálja le ezeket a helyzeteket.

Testvérek, tehát kicsi koruk óta ismerik egymást. Valószínűleg testvére minden megjegyzését helyén tudja kezelni a barátnőd. Kívülről nézve lehet, hogy nagyon idegesítő, de ha a barátnőd ezt szeretettel, humorral, nagyvonalúsággal "eszéhez tudja érteni", akkor nincs gond.

Illetve arról sem írtál, kérdező, hogy barátnőd férje (ha van) hogy viseli ezt. Gondolom, az odaköltöztetés előtt egyeztettek. Én nagyon kiakadnék, ha a sógornőm belebeszélne a gyerekünk nevelésébe, de lehet, hogy az a férfi szintén olyan, hogy nem akad fönn ezeken.

2018. nov. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem az öcsém ilyen. Hazaköltözött anyánkhoz, 28 évesen. Semmi félretett pénze nem volt, mindent elvert bulira. Dolgozni nem akart.

Pazarolt folyamatosan. Mindenhol égve hagyott villany, gyakran a szobájában mind a három lámpa égett, minuszokban több órás szellőztetés, közben a fűtést még jobban felvette...áááh. De közben anyámnak szólogatott be, hogy legyen csendben reggel, mert ő alszik, minek így végzi a kerti munkát, miért nem úgy-persze ő közben döglött, miért ezt vette a boltban, miért nem a másik kenyeret-ő egyszer nem vásárolt be.

Én ekkor utáltam meg, és nem, nem okés, amit a kérdésedben szereplő testvér sem csinál.

Nekem is ugatott párszor, amikor hazalátogattam, aztán kb a harmadiknál elöntötte az agyamat a düh és megmondtam neki, hogy egy élősködő szar alaknak tartom, aki az anyján éli ki magát. Azóta nem nagyon beszélünk. :D

Sajnos barátnőd szerintem tűrni fog, mert a nőkbe gyakran beleverik, hogy jobb a családi békesség és inkább nyeljenek. :/

2018. nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!