Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
18 vagyok, unokahugom 17 és van egy srác akivel nem rég alkotunk egy párt. Kicsit idősebb nálam, 23 éves de jól megvagyunk, nagyon szeretjük egymást. Azért a kapcsolatunkat nem vertük még nagy dobra, csak a nagyon közeli barátaink tudják meg persze anyukám. Múltkor viszont beszélgettem az egyik ismerősömmel és mondta hogy tudja hogy együtt vagyok ezzel a sráccal meg gratulál hozzá stb, de biztos forrásból tudja, hogy az unokahugom hónapok óta epedezik érte, és sír miatta mert szerelmes belé. Hát köpni nyelni nem tudtam, nagyon meglepődtem mert az unokahugom soha nem mondta hogy lenne valaki aki neki tetszik, és ezek szerint még nem tud arról hogy mi együtt vagyunk. Szerintetek mit tegyek? Mondjam el neki, hogy együtt vagyunk és kérjek bocsánatot, vagy majd hagyjam hogy a vasárnapi csaladi ebéden jöjjön rá, ahova jön a párom is. Attól félek mindkét esetben meggyűlölne, és nem akarom őt elvesziteni.
2018. dec. 7. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Beszéld meg vele az ebéd előtt. Ha tényleg odavan a srácért az azért elég durva lenne, h így jöjjön rá, h ti együtt vagytok. Ez azért kicsit szemétség is lenne, nem gondolod? Hiszen te már tudsz róla hogy érez.
2018. dec. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz bocsánatot kérni? Mert beléd lett a srác szerelmes, nem pedig belé? :O
2018. dec. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Téékáá ***** válasza:
Beszélj vele erről sztem jobb lesz
2018. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne úgy indíts hogy ezt meg ezt hallottam, mert szerintem ez így ciki lenne neki. Beszélgess vele, meséld el hogy most akarod majd bemutatni a barátodat aztán majd meglátod hogy mit mond. Az se baj ha semmit, nem akar fúrni tehát azt elfogadja hogy ti együtt vagytok csak hát neki is túl kell azon lépnie hogy bele volt zúgva. Közös ismerős a párod vagy egyáltalán honnan jött az ismeretség hogy volt alkalma belezúgni?
2018. dec. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A párom ott dolgozik, ahol az unokahugom apukája dolgozott régen és a hely pont a házukkal szembe van így nap mint nap összefutottak.
2018. dec. 7. 13:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszélj az unokahúgoddal a vasárnapi ebéd előtt, nehogy felkészületlenül érje! Bocsánatot nem kell kérned, hiszen nincs miért. Mondd el, hogy ezt hallottad, igaz-e, hogy neki is tetszik. Nem akartad, hogy ott szembesüljön a tényekkel, rábízod, el akar-e jönni ebédre vagy kimenti magát.
2018. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Beszélj vele "Azt hallottam hogy..." felkiáltással. Még az sem biztos hogy igazat mond a jóakaró, mert nem tudjuk mit takar a "biztos forrás".
2018. dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsánatot felesleges kérned, mert még azelőtt lettetek egy pár, hogy bármelyikőtök tudott volna az unokahúgod vonzalmáról. A srác sem bűnös, és nem kettőtök közül választott, mert ha gyakran találkoznak, akkor sok lehetősége lett volna közeledni a rokonodhoz, ha akar, mégsem tette.

Egyszerűen beszélj vele, mondd el, hogy be fogod mutatni a barátod, ő is találkozni fog vele, és ne lepődjön meg, mert ismeri. A Pisti az apja cégétől. X hónapja együtt vagytok és reméled, hogy a család jól fogadja majd, mert szeretitek egymást. Ezzel lehetőséget adsz neki, hogy elmondja, hogy neki is tetszik a srác vagy eltitkolja, ha úgy dönt és nem akar kellemetlen helyzetbe kerülni. Ne mondd el, hogy visszahallottad róla, hogy szereti, mert csak sarokba szorítanád. Jó kapcsolatnál ő valószínűleg idővel megemészti, de a bemutatáskor nem lesz túl beszédes.

2018. dec. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én az "azt hallottam" részt kihagynám, megalázó lehet neki, simán plusz ellenségeskedéshez vezethet...
2018. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!