Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Volt már valaki ilyen helyzetben?

Molnár Jázmin Dorka kérdése:

Volt már valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Párommal 5 éve vagyunk együtt! Nemrég kiderült, hogy másodunokatestvérem. Sose tartottuk velük a kapcsolatot és nem ismertük egymást csak véletlenül derült ki! Nagyon szeretjük egymást és mivel nem ismertük egymást nem úgy nézünk egymásra mint rokon! Én az utóbbi 1 évben próbáltam mással boldog lenni , de nem sikerült mert mindig egymáshoz találunk vissza! Az én családom ezt nem tudja elfogadni! Volt valaki ilyen helyzetben, vagy ismerőse? Nagyon nehéz helyzetben vagyunk 😟 Esetleg milyen vizsgálatokra van szükség?
2017. aug. 22. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Semmilyen vizsgálatok nem kellenek addig, amíg nem akartok gyereket.


A másodunokatestvérek közti házasság jogilag sem kifogásolható, és gyakorlatilag semmivel sem nagyobb az esélye beteg gyerekeknek, mintha nem lenne köztetek ez a rokonság.


A második unokatestvérek esetében csak egy dédszülö közös, és ez már igen kis egyezés.


De ha biztosra akartok menni, akkor gyerekvállalás elött keressetek fel egy genetikai tanácsadást, ök meg tudják nézni, hogy van-e valamilyen örökletes betegség a családban, amit mintketten örökíthettek, más esetben semmi akadálya a közös gyereknek sem.


Mellesleg régebben gigen gyakori volt az ilyen házasság és nem volt több beteg gyerek, mint máshol.


Amiket fel szokta hozni - a különféle uralkodóházak - ott más a helyzet, mert ott elsö/második unokatestvérek gyakran házasodtak és ezt ismételték folyamatosan, sok generáción keresztüle, azaz nem egyszer kerültek rokonságba egymással, hanem sokszorosan, gyakorlatilag minden dédszülö közös - azaz majdnem teljesen egyforma volt a génkészletük és ezért volt több sérült gyerek.

2017. aug. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! 😊
2017. aug. 22. 08:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Szivesen és minden jót nektek!
2017. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem semmi! :O

Nem hiszem, hogy emiatt elhagynám a férjem egyébként, szóval én is folytatnám a helyetekben. Mások véleménye teljesen mindegy, akár rokon, akár a szomszéd néni, a lényeg, hogy nektek jó legyen. Ha babátok lesz, szóljatok a dokinak mindenképp, lehet, hogy több, alaposabb vizsgálat kell majd.

2017. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kar ebbol problemat csinalni. Legyetek boldogok! Velem is siman elofordulhatna, hogy egy masodunokatestveremmel jovok ossze, mivel rengetegen vannak, azt tudom, de egyiket sem ismerem... Meg ha elsounokatestverek lennetek, az tenyleg durva, de a masodunokatestver az gyakorlatilag szinte egy senki.
2017. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezért szakítottatok?

Ha nem ismertétek egymást, akkor teljesen egyértelmű, hogy nem rokonként éreztek egymás iránt.

Nem értem a családnak mi a baja. Miért nem mondták el az elején, hogy rokonok vagytok?

Legyetek boldogok és ne foglalkozzatok mással.

2017. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!