Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek én mint szülő...

Szerintetek én mint szülő hogy védhetném meg a gyerekemet hogy közben nem bántok meg senkit?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányok, és hát eléggé polgárpukkasztó stílusa van, de humoros aranyos lány. A polgárpukkasztó szó alatt azt értem hogy elég mocskos a szája néha, és ha igazságtalanságot szagol nem tudja magában tartani a véleményét. Ami a szíven az a száján. Én ennek egyrészt örülök mert talpra esett lány, tudja mit akar az életben, és most a 24 éves barátjával is boldog. A sógornőm viszont folyton belekotnyeleskedik mindenbe. Hogy nevelem, miért engedem meg neki ezt, miért engedem meg neki azt. mindig egy ilyen kis aranyos tündérjókislányt akart nevelni a lányomból, de hát a lányom nem olyan és kész. Most pár napig nálunk vannak és nem szólok soha bele hogy a lányom mit csinál meg akkor jön hozzánk a párja amikor csak szeretne de ameddig itt a sógornőm, addig megkértem hogy mellőzzük a dolgot hogy ne legyen ebből is vita. Tegnap jöttem haza munkából és a lányom állt a konyha közepén sírva. Az én lányom aki szinte soha semmin nem sír, még akkor sem ha kiborul. Kérdeztem mi történt, de nem mondta el. Mint később kiderült a sógornőm cseszte le, és elmondta őt mindenféle szerencsétlen buta libának, meg hogy soha nem lesz jövője és egy útszéli kis senkiként fogja végezni ha így folytatja. Ezek után mégis mit mondhatnék neki? Nem akarom őt sem megsérteni, mert a testvérem se akarja hogy a feleségével veszekedjek és eddig is csak miatta tartottam magam, de ezek után azt se hagyhatom hogy bántsa a lányomat. Szerintetek mit tegyek?
2018. dec. 12. 20:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
33%

Erre csak azt tudom, mondani illetve írni, hogy volt egy hasonló esetünk régebben anyával. Amikor apu testvére állt le pattogni. Anyu amint ezt megtudta át ment hozzájuk és elmagyarázta nem kúltúráltan, hogy mivel és kivel foglalkozzon! Aztán 1x a saját tesója állt nekem a húga, mert hogy az egyik unkahúgomnak adtam egy pár szegecses karkötőt. Hozzá teszem nem az ő lányának, neki nincs is gyereke. Hiába 26 éves vagyok anyu odament és megmondta neki, hogy megfogja cibálni és fel is rúgdossa ha nekem mer állni még 1x egy olyan dolog miatt amihez semmi köze.


Szóval az én anyám ilyen :))

2018. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
30%
Ha a lányod azt a stílust választotta, hogy tekintet nélkül megsért bárkit a saját vélt igazsága miatt, te pedig még támogatod is ebben, akkor hogy jössz te ahhoz, hogy ennek a következménye miatt jártatod a szád???? Vagy a neveletlen kölködnek mindent szabad, másnak meg kuss a neve? Vagy hogy van ez??
2018. dec. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
33%

Biztos, hogy a sógornőddel van itt (csak) gond?


Ami a lányod stílusát illeti, szerintem rengeteget fog még sírni, de nem azért, mert a rokona próbálta helyre tenni, hanem, mert mondjuk a pasija szájba veri, ha arcoskodik, vagy amikor 1 éven belül már a 25. melóhelyről teszik ki és az egész környéken nem akarják majd felvenni sehová a pofája miatt!

2018. dec. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem az apa/anya írta ki a kérdést, az fix.

Vagy a lány vagy, vagy kamu.

2018. dec. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%
Volt itt pár napja egy sztori, hogy valaki beköltözött a sógornőjékhez családostól és, hogy helyre rakta a lányt / az unokahúgát /, mert az a konyhában, a pulton szexelt. Lehet, hogy ugyanaz a család csak másik szemszögből? :D
2018. dec. 13. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%
Lehet. Akkor ez komplett szappanopera.
2018. dec. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
89%
#15 Be tudnád linkelni azt a kérdést?
2018. dec. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%
Ahol én lakom ott én élek úgy ahogy nekem tetszik. Ha nem tetszik valami lehet hazamenni..
2018. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
85%

Azért valljuk be, lehet kultúráltan is véleményt nyílvánítani! Sőt, általában hatékonyabb diplomatikusan elküldeni valakit a francba, mint ocsmány stílusban, káromkodva. Azzal nincs baj, hogy nagy az igazságérzete a lányodnak, de tanuljon meg felnőtt ember módjára kommunikálni.

Normál esetben semmi köze a sógórnődnek a lányod neveltetéséhez, de ha vele is ilyen alpári, akkor megértem a történteket, én sem hagynám szó nélkül, ha a fenekéből rántani ki egy 18éves fruska.

Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy nem kell mindig, minden helyzetben támadni, mint valami vadállat. Nem ettől áll ki magáért és nem ettől talpraesett valaki!

2018. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%
17: én spec nem találom, de arról szólt, hogy valami miatt a rokon ott lakik átmenetileg és arra ment haza, hogy a kisasszony a konyhában kefélt a barátjával és ezen felháborodott.
2018. dec. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!