Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen jogon nevezi az unokate...

Milyen jogon nevezi az unokatestvérem neveletlennek a fiamat?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van ennek a nőnek a fejében és hogyan kéne kezelnem, talán nektek lesz néhány tippetek.

Az unokatesóm fiatalon elcseszte az életét és szült egy gyereket, aki most apa nélkül nő fel. Ő soha nem tett semmit a családért, mindig ő szorult segítségre. Most a szüleinek és a közös nagyszüleinknek hála van már lakása és stabil állása. (A lakáshoz az önrészt a szülei tolták alá, a mamánk pedig fizetett neki egy két évig tartó szakma tanulást, plusz beajánlotta ismerős által oda ahol most dolgozik) Tehát nem sok dolog van amit nem úgy kapott, mégis veri a mellét, hogy ő egyedülálló anya. (Magának csinálta) és hogy ő dolgozik (ez alap!)

Nem rég volt nagy családi összejövetel és a fiam elhintett egy csúnya szót az unokatesóm nagylánya felé, mire az unokatesóm durvább hangon rászólt az én fiamra, hogy ilyet nem illik. Kértem, hogy csak ne neveljen helyettem, majd én elrendezem, mire hozzám vágta, hogy kezdjem el, mert a fiam neveletlen. Ő beszél? Miután a feneke ki van nyalva? Nagyra van azzal, hogy a lánya jól tanul, meg hogy sosem beszél csúnyán, de a kisasszony sem tökéletes. Ismerem a lány tanítónőjét és megudtam, hogy a "hercegnőnek" bozony kell fejlesztő foglalkozás bőven, mert nem megy a számolás. Bezzeg azzal már nem dicsekszik az unokatesóm hogy a szuper intelligens lánya nem tud kettőt meg kettőt összeadni. De hogy az én fiam egyszer csúnyán beszélt, az már neveletlenség!


2018. dec. 17. 20:22
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
94%

Nevetséges.. amugy egy másokkal viselkedni képtelen gyerekből semmi nem lesz, addig az ő gyerekéből bármi lehet nyugiXD az a kislány

fizikai ok miatt kell fejleszteni, ettől ő még milliószor okosabb lesz, mint a kis elkényeztetett vilagkozepe fiukadbol.Ez a baj a szülőkkel, mások is folyton eggyütt vannak a gyerekeikkel, és ők meg nem nevelnek, aztán fel vannak háborodva hogy más miből goondolja hogy köze van hozzá. Azt meg ne gondold hogy felülkeredtél nevelésben. Nyolc osztály felett mindenki tudja hogy a diszlexia félék született betegségek, és gyönyörűen kezelhető. Sőt lehet hogy még többet is fogják babusgatni 😏 és genetikailag nagyon közeli rokonok vagyrok. Gondolom az ő életképtelen viselkedését a te gyereked viszi tovább XD

2018. dec. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
96%

Nem is értem, hogy tudtál párhuzamot vonni a neveletlen gyerek meg a kinyalt fenekű szülő közé..

Egyértelmű, hogy a kérdező a féltékeny a felnőtt unokatesóra. Arról, hogy a kislány kisegítő foglalkozásra jár, senki sem tehet, sőt legalább foglalkoznak vele. Arról, hogy a gyereked rondát mond és te még meg is véded, csak te tehetsz, és még büszke is lesz magára a kölyök, amiért a füle hallatára keltél védelmére.


Egyébként az, hogy valaki szül egy gyereket fiatalon, nem azt jelenti, hogy elrontotta az életét, maximum nem így tervezte. Szégyeld magad, hogy ilyet eszedbe jut leírni. Ő legalább törődik a gyereke hiányosságával meg segíti, te meg nem vagy képes gatyábarázni egy taknyos kisgyereket.

2018. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
93%
Jogosan szólt rá, ettől még nem neveli. T viszont rögtön támadásnak érezted, mert hatalmas tüske van benned. Nyilván irigy vagy rá, mert neki könnyű az élet, amit meg tudok érteni, de inkább engedd el a haragot, semmiség volt az egész.
2018. dec. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Huh a stílusodon kérdező sok minden látszik , igenis mondja csak meg a fiadnak hogy ne beszéljen csúnyán én is megmondanám neki , hogy mégis mit képzel. Nagyon jó , hogy tisztáztad magadat miszerint otthon lehetetlen , hogy tanuljon csúnya szót de azért elárulhatnád , hogy mégis mit mondott a lányának azért ez is hozzá tartozik a történethez nem gondolod? Egyébként kicsit elvagy tájolva az ahogy kezdted a kérdést már elárulja , hogy gondjaid vannak ahhoz ,hogy a fiad valamit hozzávágott a lányához SEMMI KÖZE nincsen annak , hogy az unokatestvéred hogyan cseszte el az életét meg a többi dolog amit részletesen leírtál csak azért , hogy legyen egy kis előítéletünk felé és a te nézeteddel szimpatizáljunk. A gyerekeknek semmi köze ahhoz hogy ti utáljátok egymást és igenis szóljon csak rá ha olyat csinál amit nem kéne! Ha már nem teszed meg ezt eléggé!
2018. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
95%

Ez a mai világ abban nonszensz, hogy senki nem szólhat a másik gyerekére. Igenis szólhat, az enyémre is, és más gyerekére is rászólok ha olyat tesz amivel árt a gyerekeimnek.

Jogosan szólt rá a fiadra, az meg egyértelmű hogy nem birod az unokatesód. Nyilvánvalóan irigy vagy rá, arra, hogy segitették.

2018. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
97%
Rosszul reagáltál. Nem az unokatestvérednek kellett volna magyarázni, hanem a gyerekedre neked is rászólni, hogy véletlenül se érezze, hogy a csúnya beszéd, amit megengedett magának, védve van. És elnézést kérni nemcsak a 8 évestől, hanem mindenkitől a társaságban.
2018. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
97%
Még lehet, hogy a te gyerekedről is kiderül majd, hogy nem tud számolni...
2018. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
97%

Igen, neveletlenség, ellentétben a diszkalkuliával.

És nem a gyerekeken kéne levezetni a köztetek lévő feszkót.

2018. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki csúnyát mond a lányomnak alap hogy rászólok, nem érdekel anyuci sipákolása, nem fogom engedni , hogy bántsák a gyerekem. Ha nem tetszik neveld meg a fiad, akkor majd nem fog rászólni senki.
2018. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
97%
A kérdező sem nőtt még fel....
2018. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!