Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen jogon nevezi az unokate...

Milyen jogon nevezi az unokatestvérem neveletlennek a fiamat?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van ennek a nőnek a fejében és hogyan kéne kezelnem, talán nektek lesz néhány tippetek.

Az unokatesóm fiatalon elcseszte az életét és szült egy gyereket, aki most apa nélkül nő fel. Ő soha nem tett semmit a családért, mindig ő szorult segítségre. Most a szüleinek és a közös nagyszüleinknek hála van már lakása és stabil állása. (A lakáshoz az önrészt a szülei tolták alá, a mamánk pedig fizetett neki egy két évig tartó szakma tanulást, plusz beajánlotta ismerős által oda ahol most dolgozik) Tehát nem sok dolog van amit nem úgy kapott, mégis veri a mellét, hogy ő egyedülálló anya. (Magának csinálta) és hogy ő dolgozik (ez alap!)

Nem rég volt nagy családi összejövetel és a fiam elhintett egy csúnya szót az unokatesóm nagylánya felé, mire az unokatesóm durvább hangon rászólt az én fiamra, hogy ilyet nem illik. Kértem, hogy csak ne neveljen helyettem, majd én elrendezem, mire hozzám vágta, hogy kezdjem el, mert a fiam neveletlen. Ő beszél? Miután a feneke ki van nyalva? Nagyra van azzal, hogy a lánya jól tanul, meg hogy sosem beszél csúnyán, de a kisasszony sem tökéletes. Ismerem a lány tanítónőjét és megudtam, hogy a "hercegnőnek" bozony kell fejlesztő foglalkozás bőven, mert nem megy a számolás. Bezzeg azzal már nem dicsekszik az unokatesóm hogy a szuper intelligens lánya nem tud kettőt meg kettőt összeadni. De hogy az én fiam egyszer csúnyán beszélt, az már neveletlenség!


2018. dec. 17. 20:22
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
93%

Egy családtag nem szólhat rá a gyerekre?

Miért is nem?

Ha így folytatod nem csak neveletlen lesz a gyerek hanem később kezelhetetlen!

Mindezt a legjobb szándékkal írtam.

2018. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
95%

Tipikus e századi anyuka vagy, akik miatt a legtöbb purdé és kaukázusi kölök kezelhetetlen kis görcs és ma már csak a mazochista, ha megy pedagógusnak.

Mondom úgy, hogy még nem vagyok szülő.


Lehet, a kuzinod lehet olyan, amilyen, de nagyon is jogos, hogy rászólt a fiadra, ha már temagad nem tetted meg.


Egyébként csak mondom: sok intelligens, okos ember küzd diszkalkúliával, diszgráfiával és/vagy diszlexiával.

2018. dec. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
93%

Ez két külön dolog: Téged esz a féltékenység, hogy az unokaestvéredet mennyire segítik, segítették, csak mert egyedülálló szülő, és süt minden szavadból az iránta érzett gyűlölet, megvetés és irigység, ami miatt a gyerekére is úgy tekintesz, mint valami kis csótányra. Visszataszító, ahogyan a kislányról beszélsz,és az egyetlen "érv", amit felhozol ellene, hogy korrepetálják matekból :S Tényleg förtelmes egy gyerek lehet :D Az a bajod, hogy neked kevesebbet adtak a közös nagyszülők?

A másik meg: bizonyára nem hallottál róla, de a csakád egy elsődleges nevelési közeg, ez az a hely, ahol elsőként szocializálódik a gyerek, itt kell elsajáítania az alapvető társadalmi normákat, amelyekhez igazodnia kell. Miért ne szólhatna rá bárki, hogy ne bezséljen csúnyán a jelenlétében? Abban azonban igazat adok, hogy hacsak nem konstans jelenség, nem illik azzal dobálózni, hogy "neveletlen a gyereked". Annak viszont, hogy beszól, semmi köze ahhoz, hogy a lánya hogyan teljesít az iskolában, nekm ekllene összemosnod a kettőt, mert a te primtívségedet erősíti, hogy így "vágsz vissza". A te gyereked is szorulhat még segítségre a tanulásnál.

2018. dec. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
96%
Mert tényleg neveletlen a fiad. Ha az én gyerekem csúnyán beszélne és rá szólna valaki (kulturált módon) nem hisztiznék, mint a kérdező.
2018. dec. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
96%

A bevezeto az unokatesod helyzeterol miert kellett? A kerdes szempontjabol teljesen irrelevans, hogy egyedul neveli-e, hogyan lett munkahelye vagy minek tanult.

A fiad csunyan beszelt, az unokatesod raszzolt, mert ezek szerint te nem (miert is, ha te magad kepes vagy megnevelni a fiad??) Nekem csak az jon le, hogy irigy es frusztralt vagy az unokatestvereddel szemben, ennyi. Nem egy idegen szolt ra a gyerekedre (raadasul teljesen jogosan), hanem egy csaladtag.

2018. dec. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
11%

Az életben bizony találkozunk primitív, buta, egoista emberekkel, akikkel nem éri meg leállni vitatkozni...

Az én tágabb családomban is van jópár ilyen, szerencsére felnőttként minden probléma és sértődés, megbántás nélkül megtehetem, hogy úgy szervezem az életem, hogy ne kelljen őket évi 1-2 alkalomnál többször látnom és akkor is csak max pár órára kell elviselnem őket.

Tégy te is így! :)

2018. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem TE szóltál rá a fiadra??
2018. dec. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
6%
Igazad van. Hogy akar az olyan nevelni, aki még a saját életét is elcseszte ?? Meg alapvetően semmi joga hozzá... Máskor szólj rá, hogy eszébe ne jusson így beszélni a gyerekeddel.
2018. dec. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
95%

Júúj! mert a te fiadra senki se szólhat, mert ő szent és sérthetetlen.

Amúgy az unokatestvéred lányát ne keverd bele a balhéba. Neki semmi köze a kettőtök közti feszültséghez. A fiadat senki se bántotta, csak rászóltak, nem ütötték meg vagy büdös kölyöközték le, csak rászóltak nevelő célzattal. Te pedig tapló ember módjára ócsároltál egy nyolc éves kislányt. Gratulálok!

2018. dec. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen jogon nevezi az unokatestvérem neveletlennek a fiamat?"

A szabad véleménynyilvánítás jogán.

2018. dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!