Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen jogon nevezi az unokate...

Milyen jogon nevezi az unokatestvérem neveletlennek a fiamat?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van ennek a nőnek a fejében és hogyan kéne kezelnem, talán nektek lesz néhány tippetek.

Az unokatesóm fiatalon elcseszte az életét és szült egy gyereket, aki most apa nélkül nő fel. Ő soha nem tett semmit a családért, mindig ő szorult segítségre. Most a szüleinek és a közös nagyszüleinknek hála van már lakása és stabil állása. (A lakáshoz az önrészt a szülei tolták alá, a mamánk pedig fizetett neki egy két évig tartó szakma tanulást, plusz beajánlotta ismerős által oda ahol most dolgozik) Tehát nem sok dolog van amit nem úgy kapott, mégis veri a mellét, hogy ő egyedülálló anya. (Magának csinálta) és hogy ő dolgozik (ez alap!)

Nem rég volt nagy családi összejövetel és a fiam elhintett egy csúnya szót az unokatesóm nagylánya felé, mire az unokatesóm durvább hangon rászólt az én fiamra, hogy ilyet nem illik. Kértem, hogy csak ne neveljen helyettem, majd én elrendezem, mire hozzám vágta, hogy kezdjem el, mert a fiam neveletlen. Ő beszél? Miután a feneke ki van nyalva? Nagyra van azzal, hogy a lánya jól tanul, meg hogy sosem beszél csúnyán, de a kisasszony sem tökéletes. Ismerem a lány tanítónőjét és megudtam, hogy a "hercegnőnek" bozony kell fejlesztő foglalkozás bőven, mert nem megy a számolás. Bezzeg azzal már nem dicsekszik az unokatesóm hogy a szuper intelligens lánya nem tud kettőt meg kettőt összeadni. De hogy az én fiam egyszer csúnyán beszélt, az már neveletlenség!


2018. dec. 17. 20:22
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
89%
Én az unokatestvérednek adok igazat. A te gyereked neveletlen, te pedig gyerekes vagy.
2018. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
83%
Az egy dolog, hogy az unokanővéred tipikus semmirekellőnek tűnik, de attól még jó anya lehet, és a jó anya nem tűri, hogy csúnyát mondjanak a gyerekére. Ha a te gyerekedre mondaná egy másik gyerek, hogy "pö.cs", mosolyogva tűrnéd? Nem a fiad tehet arról, mit tanul el az óvodában, de az már a család felelőssége, hogy mit tanul otthon. Igenis ne illesse csúnya szavakkal a rokon gyereket, és ha te erre nem tanítod meg, akkor majd más.
2018. dec. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
94%

Miért kell a bolhából elefántot csinálni?

Amúgy meg tényleg süt az írásodból, hogy utálod és irigy vagy az unokatestvéredre.

Ha ő is leírná, irántad mit érez...

Az első adandó alkalommal már ugrasz is, ha olyat mond.

Az a baj, az unokatestvéredet utálod, de már a szegény 8 éves kislányát is, aki semmit nem tett ellened.

És a 2 gyereket használjátok fel az utálkozásban.

Ez jellemtelenség, bunkóság.

2018. dec. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
83%
Te szó nélkül tűrnéd ha a te gyerekedre mondana más gyerek csúnyát?
2018. dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
94%

Miért kellett ez a körìtés? Kit érdekel, hogy egyedülálló és milyen a magánélete?


A gyereked neveletlen és elhiszem, hogy az a fajta anyaszaurusz vagy, akinek szent és sérthetetlen a drága kisfia és csúnyán sem lehet nézni rá, mert előjön belőled az ősanya, de akkor sincs igazad.

2018. dec. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
23%

Nem olvastam vegig a valaszokat.


Az hogy raszolt a fiadra az rendben van, hiszen azt mondta ilyet nem illik (vedte vele a sajat gyereket is es "nevelt is").

Alap esetben nem csak a szulok, hanem a nagyszulok, nagynenik, tanarok, papok, boltosok akarkik nevelik a gyermekeinket csak azaltal is, hogy a helyzelen viselkedest jelzik (raszolnak pl. a buszon, hogy adja mar at a helyet a varandos anyukanak vagy a bottal kozlekedonek stb.).


A helyedben nem kertem volna ki magamnak, hogy ne neveljen helyettem, hanem en is raszoltam volna a gyerekemre, hogy Palko te igaza van x neninek kerlek ne beszelj csunyan etc. Es utana negyszemkozt mondtam volna az unokatesomnak, hogy figyu kovetkezo ilyennel legyszi varj még 5 masodpercet, mert nevelem en a gyerekem, te max akkor szolj ra, ha nem kapcsolok idoben.

Az jon le te feltekeny vagy ra es irrital, hogy neki mije es hogyan van/lett. Egyszeruen keruld a tarsasagat es kesz.

A gyerekednek meg ne hagyd a csunya beszedet es foleg ne a rokonsagra tegyen csunya megjegyzeseket. Forditott esetben te is biztos megvedted volna a fiadat, mar csak ezert se vedd ugy a szivedre.

2018. dec. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
93%

nincs igazad ,igenis rászolhat az unokatestvéred a gyerekedre hogy ne beszéljen csunyán a lányával,

és mig lánya fejlesztések hatására behozhatja a lemaradást,adig fiad csunya beszédet ha nem neveled meg nem fejezi be.

2018. dec. 19. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

Reagálnék néhány gondolatra:

A nagy család bármely tagja nálunk is fegyelmezheti a kisgyerekeket, ez nem probléma. Csak az unokatestvérem ez alol kivétel.

Az ő helyzetét azért volt fontos leírnom, hogy értsétek, miért kivétel. Tőle nem fogadom el, hogy magas lóról beszéljen.

Irigy nem vagyok rá, haragos viszont igen. Megterhelte a nagyszüleinket, akiket szeretek. Nem csak anyagilag, hanem az idejüket és az erejüket is igénybe vette, holott már idősek, és így a többi unokájukra, dédunokájukra kevesebb időt tudtak áldozni. Én hiába hívtam őket ebédre ha a mama rohant X-hez, hogy vigyázzon a gyerekre mert X-nek épp akkor volt dolga és X szülei is dolgoztak még. És nem egyszer volt ilyen vagy hasonló. Gyakorlatilag az ő szükség helyzete kisajátította a nagyszüleinket.

2018. dec. 19. 22:17
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

És ezért az ő gyereke megérdemli, hogy te undorító, anyához méltatlan stílusban osszad azt a szegény 8 éves gyereket?

Ha nem vagy irigy, miért támadsz egy nyolcévest a neten?

2018. dec. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó kommentedból látom hogy jol éreztem a probléma gyökerét,itt nem a gyerekek a problémásak,ők érzik a feszkot amit generáltok leginkább te,ezért harapnak egymásra,mert fröcsögsz most is,nincs több kérdésem.. Nem egy 8 évesen vagy akármekkora gyereken kell leverni a szülője felé érzett utálatodat és a saját frusztrációdat. :(

58N

2018. dec. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!