Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tapasztaltatok csaladon...

Tapasztaltatok csaladon beloli "irigyseget"? Kinek milyen tapasztalata van a rokonsagal?

Figyelt kérdés
2019. jan. 24. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk van egy része a családnak,amelyik nagyon durván féltékeny,meg van a másik része amelyik kicsit sem.A féltékeny,irigy rokonsággal alig tartjuk a kapcsolatot,mert elegünk lett abból,hogy mindent megkell magyaráznunk.Most miért nyaralunk,most miért vettünk új autót..A másik résszel viszont nagyon jóba vagyunk,ott nem kell magyarázkodni.
2019. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Uaz a helyzet mint az elsővel. Úgy látszik eg valami jelenség, pedig csak azt hittem ‘kivételes’ család vagyunk. 😂
2019. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Apám részéről. 15 éves kormoig rendszeresen vert. Utána elváltak a szüleim, azóta sosem keresett. Azaz sosem keresett 1 évvel ezelőttig. Mikor rájött hogy vele ellentétben én el is értem valamit, perelt szülőtartásra. A bíró kb nyomott egy hátast, mikor megtudta hogy ezek után van pofája engem perelni
2019. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Anyám és a bátyám... 15 éve elköltöztem otthonról 18 éves koromban külföldre. Szabályosan kivan borulva ha utazom. Mindig azt mondja, mert mi milyen gazdagok vagyunk és nekünk könnyű. ..Mert nekem egyszerű volt egy bőrönddel új életet kezdeni szülői segítség csalás barátok nélkül. ..hmmm

Pénzt is próbál kérni sokszor.

2019. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk a szülők és a testvérek is ilyenek. A többiek egy ideig kérdezgettek, míg rosszabbul ment, addig szerettek kéretlen tanácsokat osztogatni, meg gúnyosan okítani minket, hogy érezzük, ők a jobbak. Mióta azonban beindult a szekerünk, egyet sem kérdeznek és nem szólnak. :D

A közeli családtagok meg egyszerűen, ha épp úgy tartja kedvük, beszólogatnak. Elég hirtelen lettünk jól keresők, a párom karrierje gyorsan ível felfelé, így kb 3 év alatt gyorséttermi munkából jól menő vállalkozóvá nőtte ki magát. Persze ehhez munka mellett rengeteget tanult és tanul most is. Na meg heti 55-60 órákat dolgozik. De jól élünk, szerencsére bejöttek a számításaink. Viszont ezt a család nem nézi jó szemmel, főleg hogy nem ők segítettek ehhez hozzá, sőt ők mindig is vissza próbáltak húzni, hogy úgysem sikerül, túl sokat akarunk. Bebizonyítottuk, hogy nekünk nem túl sok.

Sajnos az irigység oda vezetett, hogy többen fúrkálódnak velünk, a testvéreink kerülnek minket, pedig erre sosem adtunk okot, sosem vágtunk fel a fent leírt dolgokkal. A szüleink még beszélnk velünk, de velük is érződik az egyre nagyobb távolság. Úgyhogy az anyagi jólbe való feltörésnek és az első generációs értelmiségi létnek is vannak komoly árnyoldalai, kell egy bizonyos érzéketlenség ahhoz, hogy ezt megtörés nélkül eltűrje az ember, ahogy a régi emberek elillannak mellőle.

2019. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is van egy pár irigy rokon. Az a legérdekesebb az egészben, hogy épp azok, akiknek több van. (A munkahelyemen ugyanez van.) Valószínűleg az lehet az oka az irigységnek, hogy nekünk nem csak pénzünk van, hanem az egyéb dolgaink is rendben vannak, de egyértelműen az anyagiakra való irigységet tapasztalom.
2019. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

egyszer nekem azt mondták, minden családnak megvan a maga hülyéje. Ez valószínű az irigyekre is igaz. Ez nálunk is van, nem is találkozunk, de csak megtalálnak így is, hogy láttak erre arra, milyen kocsi, hova utazunk, minek utazunk... nem lehet az ilyen emberekkel mit tenni, csak rájukhagyni.


amúgy a családban ez a kivétel, nem irigy semelyik ág.

2019. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Apám részéről mindenki. Ha szóba kerül a fizetés, én megmondom,hogy mennyit keresek-nincs titkolni valóm, és nem is elképzelhetetlenül magas összegekről van szó. A válasz: 'àh annyit biztos nem'.

Ha elmegyünk nyaralni, és feltöltök egy képet, màsnap kiposztoljàk,hogy ' bárcsak én is elmehetnék nyaralni' vagy: ' sajnos én még soha nem láttam a tengert' stb.

Állandóan kérdezgetik,hogy ez meg az mennyibe került, és bármilyen összeget mondok - még a 2000forintos ruhákra is-az a reakció,hogy Jézus úr isten,hogy lehet ennyi pénzt ruhára kiadni.

Mikor új bútorokat vettünk a fejunkhoz vágták,hogy nem adtuk nekik a regieket- hozzá tenném,hogy mi is pénzből élünk, eladtuk őket, de nem is jelezték,hogy neki jól jönne...

2019. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
91%
Rokonok (nagynéni-unokatesók szintjén) utáltak engem kiskoromban, mert jó tanuló voltam és később továbbtanultam, az ő gyerekeik/unokáik meg nem. Most felnőttkoromban ha néha találkoznak a szüleimmel, állandóan kérdezősködnek és alig várják hogy azt hallják, hogy valami nem sikerült, kirúgtak, ilyesmi. Amikor egyetemre mentem, szeptember elején még otthon voltam mert 2. héttől voltak órák, telepletykálták az utcát hogy na xy hiába van olyan nagyra a kölkével, csak nem vették fel mert má szeptember oszt még itthon van, meg vizsgaidőszakban egyszer hazamentem és a boltban megkérdezte a pénztáros, hogy tényleg kirúgtak az egyetemről hogy itthon vagyok, mert a nagynéném mondta. Igazából nem is értem mert sosem ártottam nekik és nem is igazán találkoztunk, csak még kisiskolás koromban, ünnepekkor.
2019. jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Igen. A nagynéném két évvel idősebb, mint én.

Nagyon féltékeny volt mindig is az édesanyámra, aki a nővére, valamint a saját édesanyjára, aki a nagymamám.

Ez felnőtt korunkban sem múlt el. Képes volt nem csak a családon belül, hanem a barátaimnak is aljas hazugságokat pletykálni rólam, amiket a gonosz fantáziájára alapított.

Sok kárt okozott. Míg édesanyám élt, valamennyire tudta fékezni, temperálni. Az lett a vége, hogy édesanyám halála után megszakítottam vele a kapcsolatot.

2019. jan. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!