Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Fogyókúrák » Egyéb kérdések

A kérdés

Van köztetek valaki, aki úgy fogyott, életmódváltással, hogy elhagyta a cukrot, a lisztes dolgokat, édességet? Fiú vagy lány mindegy, mindenki tapasztalata érdekelne! Le írnátok mit tapasztaltatok?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fogyókúra, életmódváltás, cukor, szénhidrát, édesség, egészség

2017. szept. 25. 19:26  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Egyenlőre csak most kezdem, szeretnék áttérni minden élelmiszerből az egészségesebb verzióra. Érdekelne, hogy csak a táplálkozás megváltoztatásával ti mit tapasztaltatok magatokon és mennyi idő után. Előre is köszönöm!

# 1/10Időpont 2017. szept. 25. 19:30 Privát üzenet

A cukrot és a lisztet, plusz a glutént (bár ez benne foglaltatik a lisztben) és a laktózt (kivéve nyomokban) igen, az édességet nem, nem azon múlt. Plusz igyekeztem minél kevesebbet enni (ez sokaknak rossz ötlet, nekem alapvető), plusz lecsökkentettem a szénhidrátot. Ez utóbbi után már elkezdtem lassan, de biztosan fogyni s legalább a kövérség elmúlt, ha nem is fogytam le eme módszerrel teljesen.

De van, akinek már az általad írtakkal, sőt, annál kevesebbel könnyen jön a kalóriadeficit, ez teljesen egyéni.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2017. szept. 25. 19:32 Privát üzenet
Az előbb csak a fogyásra koncentráltam, egészség szempontjából... Nos, minden étrenden viszonylag megvagyok, sosem voltam beteges, nem vagyok orvosilag érzékeny semmilyen ételre, de kevesebb szénhidráttal és a tömény cukrok s a laktóz elhagyásával nekem jobb a közérzetem és több az energiám. De ez is egyéni, van, aki rengeteg gyümölccsel energikus.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2017. szept. 25. 19:34 Privát üzenet
Ne hagyd el az osszes szenhidratot es neha neha megengedhetsz magadnak egy ket sutit ha eppen megkivanod. De mozogj mellette rendszeresen pl fel ora gyaloglas futas bringazas. A legrosszabb amit tehetsz magaddal az a drasztikus valtoztatas.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 2017. szept. 25. 19:43 Privát üzenet
Am konkretan amikor ketogen dietaztam ( ha mar szemelyes tapasztalat kell) kb 12 szazalek volt a tzsm ami eleg brutal de amikor vissza alltam vissza jott 16-17 re szal felesleges... A jo kozerzet a lenyeg

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 2017. szept. 25. 19:45 Privát üzenet

Ha akarná, se tudná elhagyni a szénhidrátot, de aki bírja, az akármennyire lemehet, nem esszenciális tápanyag.

Sokunknak nagyon szuper a drasztikus váltás, nekem bejött. Csak fontos, hogy olyan életmódra váltsunk drasztikusan, ami hozzán passzol, amit nem tartunk önsanyargatónak. Ami KELL, azt ne hagyjuk el. Én tuti bevadultam volna, ha elhagyom az édességet, ma már csak felesleges korlátnak érezném, ami épp elég baj.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2017. szept. 25. 19:57 Privát üzenet
Én 1 hónap alatt 4,5 kilót fogytam így de nekem nagy a kezdősúly.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont 2017. szept. 25. 20:33 Privát üzenet

Ha eddig ettől cukros,lisztes dolgokat,édességeket és azokat teljesen elhagyod akkor valószínűleg lesz valamennyi változás az elején,de hosszabb távra, több kg leadására egyáltalán nem garancia.

Alapvetően tökmindegy mit eszel (ha szigorúan csak a fogyást nézzük) ha kalóriadeficitben vagy fogyni fogsz.

Természetesen nagyon jó,hogy átszeretnél térni az egészséges táplálkozásra de sajnos ez nem egyenlő a fogyással.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont 2017. szept. 26. 07:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

7-es válaszolótól szeretném kérdezni, hogy neked mennyi volt az induló súlyod? Én most 63 vagyok, ami magamhoz képest sok, 10 kg minusz lenne a célom. A vérképem mutatja hogy sok cukrot fogyasztok, elsősorban ezért szeretnék változtatni, és szeretném jól érezni magam a bőrömben.

# 9/10Időpont 2017. szept. 26. 14:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a válaszát!

# 10/10Időpont 2017. szept. 26. 14:40 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit tegyek akkor ha nekem nem megy a fogyokura?
154 cm/12 éves/lány/40, ez így jó?
16 éves lány vagyok,164,7 cm és 64 kg. Mit tegyek most?
Van itt olyan lany akinek lenne kedve hozza?
15 éves lány vagyok.50 kg. Alapvetően jó alakom van, de ami zsír van rajtam az sajnos a hasamon van 😞 Nem olyan nagy a hasam, de azért kicsit akarok le belőle fogyni....
165cm vagyok,70kg és 25 éves lány. Sosem voltam sovány típus, mindig volt mit fogni rajtam, de szeretnék mostmár vékonyabb lenni. Elképzelhető, hogy mozgással, életmódváltással én is vékony legyek?

Kérdések a Fogyókúrák rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!