Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen esetben mi a fontosabb:...

Ilyen esetben mi a fontosabb: a rokoni kapcsolat vagy a közös pontok?

Figyelt kérdés
A férjem tágabb családjában (nagy családjuk van) időnként szerveznek összejöveteleket. Ilyenkor kb. 30-40 ember jön össze, akiket alig ismerünk és nincs bennünk semmi, de semmi közös. A férjem kései gyerek, az unokatestvérei jóval idősebbek nála, ő kb. a gyerekeikkel egyidős. Mi távol élünk és teljesen más az életformánk. Ők néhányan közel laknak egymáshoz, néha találkoznak,de nem nagyon tartják a kapcsolatot. Mi udvariasan meghallgatunk mindenkit, de érdemi beszélgetés sosincs, mert annyira nem vagyunk egy hullámhosszon, hogy az érdeklődés részükről kimerül a magánéletünk tolakodó firtatásából (nem vagyunk olyan közeli kapcsolatban, hogy ez indokolt lenne), ill. a jópofa beszólásnak szánt durva sértésekből. Szóval semmi értelme ezeknek a találkozóknak,ráadásul eddig mindig borzasztó alkalmatlan időpontban rendezték őket, sok szervezésbe került, hogy elmenjünk. Felmerült bennünk a korábbi tapasztalatok alapján, hogy ezentúl távol maradunk, de mivel rokonság, talán nem lenne illendő. Nem tudjuk, milyen indok lenne elfogadható, ha lemondjuk. Az idei következőt már előirányozták, előre gyomoridegünk van és a születésnapomra szervezték, amit máshogy terveztünk eltölteni.
2019. febr. 16. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Az ideit le tudjátok mondani azzal, hogy programotok van a születésnapodra és nagyon sajnáljátok, majd jövőre elmentek. De jó kibúvó lehet, ha az egyikőtöknek dolgoznia kell és a másik egyedül nem megy.
2019. febr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

A rokonságot nem kötelező szeretni. Ergo a találkozóikra menni sem. A születésnap nagyon jó indok a lemondásra. Mondd azt, hogy már meg van szervezve, lemondani költséges lenne.

Ha meg valaki beszólogat, szólj vissza! Abból tanul. Vagy abból sem.

2019. febr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már rég nem járok ilyen összejövetelekre. Sem a saját családommal, sem a feleségem családjával. A testvéreinkkel találkozunk, ill. a szülőkkel, de unokatestvérekkel nem. Természetesen a rokonságból vannak, akikkel jóban vagyunk, de amit te leírtál, olyan összejövetelre nem mennék el. Senkivel nem tartom a kapcsolatot csak azért, mert rokon. Még megindokolni sem érezném szükségét. Nem tudunk elmenni. Ennyi.

Az embernek nagyon kevés a szabadideje ahhoz, hogy pofavizit céljából olyan emberekkel töltse az idejét, akiknek a társaságában csak feszeng. Pláne, hogy még utazni is kelljen hozzá. 40 felett vagyok. Nem megyek olyan szabadidős programokra, aminek alig várom, hogy vége legyen.

2019. febr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Bennünk is pont ez fogalmazódott meg, hogy értékesebb annál a kevés szabadidőnk, hogy így töltsük el. Le fogjuk mondani, addig gyűjtjük hozzá a bátorságot. Valamiért az van bennünk, hogy a rokonság fontos, de tényleg, attól mert valaki rokon még nem biztos, hogy van bennünk bármi közös. Ráadásul ők nem is közeli rokonok. Jó látni, hogy mások is úgy gondolják, nem teszünk semmi rosszat, ha nem veszünk részt benne.
2019. febr. 17. 10:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Én szerintem az elsőre még elmentem volna, de a többire nem.

Nem várhatják el, hogy 40 embernek egyszerre alkalmas legyen az időpont.

2019. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!