Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A jelenlegi vagy a gyermekkori...

A jelenlegi vagy a gyermekkori családod a fontosabb?

Figyelt kérdés
Lehet (szabad-e, érdemes-e) egyáltalán különbséget tenni aközött, hogy te a szüleidet / testvéreidet vagy párodat és közös gyermeketeket szereted jobban? Illetve hogy párod téged vagy a saját gyermekkori családját szereti jobban? Egyáltalán: mikor érdemes elgondolkodni azon,hogy a neked vagy párodnak a saját, gyermekkori családja a fontosabb vagy jelenlegi párkapcsolatotok, és közös jövőtök? Sokszor hallani azt is, hogy anyós (após, sógorok, sógornők) képesek tönkretenni párkapcsolatokat. Ha néha úgy érzem,hogy párom jobban szereti gyermekkori családjának tagjait nálam, ez szimpla paranoia, vagy ilyen tényleg lehetséges?

2013. szept. 21. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
80%
Nem normális különbséget tenni. Jó esetben mindenkit szeret az ember aki a családjába tartozik.Persze vannak fokozatok, de nem kell kihangsúlyozni.
2013. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
87%

aki jobb szereti a gyerekkori családot mint a sajátot az éljen a gyerekkori családjával és feküdjön a szülei ágyában, főzzön rá a testvére, gondozza apja anyja.


Tudni kell leválni a szülőkről sztem. De ha valaki nem képes az sem baj, csak akkor ne házasodjon, ne csináljon gyereket mert örök konfliktus.

2013. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
86%

én úgy gondolom hogy mind a két család ugyanolyan fontos. viszont egyik esetben sem szabad hagyni hogy az egyik tönkre tegye a másikkal való kapcsolatot. meg kell találni az arany középutat...


itt most lehet arra gondolni hogy az anyuka beleszól mindig a jelenlegi életünkbe és tényleges feszültséget kelt, amit már mi is érzékelünk, de lehet arra is gondolni hogy a házastársunk nem szívleli a családunk, és ő akar elszakítani tőlük.

2013. szept. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

Kettesnek: na ez az, én is így gondolom, hogy tudni kell leválni, és ezt páromnál nem tapasztalom.

Sokszor érzem úgy,hogy nem nekem ad párom igazat, hanem az anyósomnak, testvéreinek..stb. És ez bánt. Próbáltam már erről beszélni vele,de mindig idegessé válik ilyenkor, nem ritkán kiabál is. Az én anyukámról és apukámról, tesómról sincs valami jó véleménnyel, de mintha nem venné észre, hogy az ő családja sem tökéletes! És míg úgy gondolja, hogy pl. az én szüleim és tesóm erőszakosak, agresszívan nyilvánítják ki véleményüket, addig úgy gondolja, hogy az ő családjuk teljesen normális, nincs bennük kivetnivaló. Tény, hogy ők úgymond békén hagyják az embert, ez igaz, de közben pl. simán elfogadják azt,hogy párom fizeti otthon majdnem mindenki helyett a rezsit..stb, tehát gyakorlatilag ő látja el a családot, amit - bocsánat, ha rosszul gondolom, de - az anykájának-apukájának és az összes ott lakónak kötelessége lenne. Tehát osztozkodni kellene a költségeken. Sőt, párom tett egy olyan kijelentést is nemrég, hogy ő akkor is fogja anyagilag támogatni a jelenlegi háztartást, ha már elköltözött onnan! Ott sem él, de fizesse a rezsit? Mert oké,hogy az ember segít a szüleinek - tesóinak - na de csak ha tud, nem? Ha magának is megélhetési gondjai vannak, akkor ez nem olyan evidens szerintem...és ez ugye elgondolkodtatott,hogy ha gyerekünk lesz - akkor a gyermekünk, saját családunk rezsije...stb mellett még régi családja terheire hogy futná már, és miért is az ő felelőssége lenne ez? o.O

2013. szept. 21. 12:34
 5/62 anonim ***** válasza:
70%
Mind a két család egyformán fontos, különbséget nem érdemes tenni a kettő között, hiszen másképp szereted a párodat és másképp a szüleidet. Anyós/após/sógor vagy akárki akkor képes tönkretenni egy kapcsolatot, ha a párod nem áll ki melletted. A párod pedig biztosan nem jobban, csak másképp szereti őket. Ez szerintem normális, és örülj neki, mert ez azt jelenti jó családja/gyerekkora volt és normális felnőtt lett belőle. :)
2013. szept. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:
Párom teljesen normális ember, ez így igaz, sőt, ritka józan, objektív, tényleg érdemes ember, Tény, fix, ebbe nem tudok belekötni, és abba sem,hogy jó a szíve. Szeretném, ha ez a kapcsolat megmaradna, csak nekem ezek a dolgok tényleg furák, és nem tudom, hogy most csak én vagyok úgymond önző (vagy nem is tudom, minek nevezhető ez), vagy igenis van egy határ, aminél már páromnak is fel kellene emelnie a hangját (átvitt értelemben) a saját családjával szemben?
2013. szept. 21. 12:39
 7/62 anonim ***** válasza:
69%
Figyeld meg ha azt mondod álljon ki melletted vagy elmész akkor inkább anyucit választja.Apám is ilyen volt aztán a végén mindig az anyjának adott igazat.Ez sosem múlik el sőt egyre durvább lesz a gyerek után.A helyedben én húznék elfelé ha nem hajlandó nézni a te szemszögedből is.Szüleim is elváltak,mert a nagyanyám azt mondta anyám volt a hibás miután apám lelökte a lépcsőn és apám a nagyanyámnak adott igazat:S
2013. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%
Annak kell igazat adni akinek szerintem igaza van, ha ez az anyuka akkor neki ha ez a barátnő akkor neki. Az sem teljesen normális ha mindig a barátnőnek adok igazat ha tudom, hogy egyáltalán nincs igaza.
2013. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
Nem áll ki mellettem...hmm...ezt úgy mondanám, hogy ha egyedül vagyunk, akkor oszt rendesen, sokszor tényleg kiabálva, de (állítólag) ha én nem vagyok ott, akkor védelmébe szokott venni a családtagjaival szemben. Ez amúgy lehet,hogy tényleg így van, csak amikor oszt engem, akkor olyan hangosan-dühösen teszi sokszor, hogy attól zeng az egész ház, csak nem hallja, aki süket. És ez is bánt,hogy míg ha az ő családtagjaival van valami baja, akkor őket képes normális hangnemben osztani, a mi dolgainkat sokszor nem kezeli elég diszkréten, pedig képes lenne a diszkrécióra, csak olyankor eldurran az agya valamiért :(
2013. szept. 21. 12:45
 10/62 A kérdező kommentje:

7-es válaszolónak: néha nekem is megfogalmazódik a fejemben, csak olyankor mindig elgondolkodom, hogy mi van, ha mégis bennem van a hiba, és én nem vagyok elég megértő?

Amúgy nálunk tettlegesség nem fordult elő, és (én úgy gondolom) azért nem, mert párom elvből elítéli a fizikai bántalmazást...bár itt felmerülhet az is, hogy mi minősül pl. lelki bántalmazásnak, és az lehet-e olyan durva, mint a fizikai? Csak mert mindenhonnan azt hallom,hogy így megvert -úgy megvert társát..stb, de mi va azokkal, akik meg beleroppannak a lelki megpróbáltatásokba? Ezt az utóbbit csak úgy általánosságban írtam.

2013. szept. 21. 12:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!