Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családom nem fogadja el a...

A családom nem fogadja el a páromat, mert külföldi és attól félnek, hogy kiköltözöm hozzá vagy később kultúrális különbségek lesznek. Hogyan barátkozzanak meg egymással?

Figyelt kérdés
A párom nem arab, csak a családom egy nagyon zárt közösség, ahol kb. az a norma, hogy leérettségizel/lediplomázol, hazaköltözöl a faluba, ott házasodsz vagy oda viszed a házastársadat, papucsban jártok át egymáshoz, a helyi kápolnában esküszöl, a helyi csárdában tartod a lagzit stb.
2019. febr. 22. 21:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
20%

Napi szinten olaszokkal vagyok egy környezetben, jól ismerem őket.

Egy nőnek igen kevés szava van a férfiak szemében, főző és szülőrobot.

Óriási a kultúrális különbség, és 20 év alatt sokat láttam.

Ha szüleid helyében lennék, én sem örülnék.

2019. febr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

#12

Ez nem így van!

Vagy csupa 60-70 éves szicíliaival vagy összezárva (akik mellesleg zömében nem is olaszok) vagy valami nagyon elmaradt embereket sikerült kifognod.

2019. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%

Ha. Fellélegeztünk, hogy nem arabdarab abrakadabra.

Szerintem úgyis elmennél, tehát ezt tudatosítsd. A másik, hogy ne legyél bunkó a szülőföldeddel, ne "mucsaröcsögézd", ne égesd fel magad után az utat,

Látogass haza, barátsággal és megértéssel viszonyulva az ottmaradottakhoz.

Nézd, milyen szép ez a vers-

[link]

vagy ez

[link]

2019. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
30%
Falusi.. Azoktol jobb eljönni aztán oda se nézni,buták igénytelenek stb, és elvárnák h mindenki igy éljen,én is eljöttem anno,azota se láttak otthon.
2019. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
33%

"Milyen kulturális különbségekről beszélsz? Az olaszok is rendes európai fehér emberek. Tisztelik a nők jogait. Nem fognak burkába kényszeríteni és elvenni tőled a szabadságodat."


Ha az olaszok fehérek, akkor a törökök, Közel-Kelet északi részén levő arabok, vagy irániak, örmények, azeriek is azok? Mert ezek a népek egy árnyalattal sem sötétebbek, mint az olaszok, csak szólok. Főleg, ha pl. szicíliaiakról van szó.

Burka pedig a tálibok uralta Afganisztán eldugott helyein vannak. Máshol nem nagyon létezik.

Tisztelik a nőket Magyarországon? Például a bérezést alapul véve? Vagy itt a magyar parlamentben hány százalék a nők aránya amúgy? Na meglepődnél, ha utánanéznél néhány muszlim országban hogy működnek ilyen szempontból a dolgok. Némelyiknél még női kvóta is van. Magyarországon van női kvóta?

Van egy pár iszlám ország, ahol jobban tisztelik a nőket, mint errefelé csak szólok...(pl.:Tunézia).

2019. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
88%

Elkanyarodtunk a kérdés témájától, nem...?

Sok mindent nem tudsz tenni! Az idő majd megoldja a dolgot!

Bele fognak törődni, és idővel elfogadják majd, ha látják, hogy milyen jól bánik veled, és milyen sikeres, talpra esett.

2019. febr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
82%

Egy nőnek igen kevés szava van a férfiak szemében, főző és szülőrobot. Olaszoknál? Nem hinném... Férjem pont olasz,jobban tisztelik a nőket..

Magyaroknál igen kb ennyi a nő aztán még verhető is..

40N

2019. febr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
83%

#15

Te simán hülyeségeket beszélsz!

Az olaszok nem feketék, a szicíliaiak meg eredetileg nem olaszok, hanem betelepült albánok, katalánok, arabok, spanyolok, görögök keveréke.

A "sicilianu" a szicíliai nyelv nem az olasz származéka. Néhány faluban az albánok a saját nyelvüket beszélik (arberes nyelv), azóta, hogy a 15. században menekültekként érkeztek a szigetre. Az olaszt is újabban Szicília-szerte beszélik, a görögöt pedig az ortodox vallási szertartások során használják.

Az "igazi" olasz magas, normál európai bőrszínű, sötét hajú, (de egyre több a szőke) és sötétbarna, szürke/kék/zöld szemű.

Amiről te próbálsz tudálékoskodni, azok a Fellini filmek ihlette sztereotípiák a calabriaiakról, mérhetetlen tanulatlanságot és tájékozatlanságot elárulva önmagadról!

2019. febr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
18%

"Az olaszok nem feketék"


Ki írta, hogy az olaszok feketék? Emeld már ki azt a mondatomat legyél szíves!

Na meg az a személyeskedés, utolsó mondat...el ne sírd magad véletlen:DDDDDD

Képzeld, azokat a népeket, amiket felsoroltam, ott is vannak eredeti szőkék, kék szemmel azt a mindenségit....ugye milyen érdekes?

2019. febr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
66%

"kulturális különbséget legfeljebb abban érzem, hogy kulturáltabbak mint mi."


Hát...ezt nem nehéz elérni!

2019. febr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!