Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családom nem fogadja el a...

A családom nem fogadja el a páromat, mert külföldi és attól félnek, hogy kiköltözöm hozzá vagy később kultúrális különbségek lesznek. Hogyan barátkozzanak meg egymással?

Figyelt kérdés
A párom nem arab, csak a családom egy nagyon zárt közösség, ahol kb. az a norma, hogy leérettségizel/lediplomázol, hazaköltözöl a faluba, ott házasodsz vagy oda viszed a házastársadat, papucsban jártok át egymáshoz, a helyi kápolnában esküszöl, a helyi csárdában tartod a lagzit stb.
2019. febr. 22. 21:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
24%

Hangosak, kiabálva beszélnek, harsányak.

Ettől kultúráltabbak, mint a magyarok?

Éltem kint, utáltam.

2019. febr. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
24%
:(
2019. febr. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
69%

Jézus atyám, de szó szerint!


Ha ilyen gyöpös agyú pereputtyom lenne, érettségi után azonnal mentem volna, amerre látok és levelezőn diplomáztam volna le. Nekem már ez az az eset, amikor a családot 3-4 alkalomnál többször nem látom egy évben.



Lehet, én leszek az egyetlen, de maximálisan osztom a "tyúkszaros" véleményt.


Tudom, benned van ez a "miccónak a faluban?" mentalitás, de tanuld meg:

1: két lovat nem tudsz egy fenékkel megülni, vagyis sose fogsz megfelelni.

2: nem a családod jár a pároddal, hanem te és az a lényeg, hogy Ti jól meglegyetek, semmi más. Ha látják, hogy szeretitek egymást évek múltán is, meg fogják szeretni. Normális esetben legalábbis így működik.

2019. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
79%

+a legjobb


a családos mondatnál kimaradt

2019. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
57%
Rendben a nagyiéknak az a normális, hogy a másodunokatesóval kufircolva gyártják a belterjes pereputtyot. Normális embereknek meg nem ez a normális. Egy magyar faluban amúgy is elviselhetetlen a létezés (nem, nincs kivétel, a magyar vidék en bloc rettenetes pár közepes várost leszámítva), munka nincs és nem is lesz, diplomával desznyót ganyézni meg csak nem életcél. A megbarátkozás módja annyi, hogy te elmondtad, hogy van egy olasz barátod, innentől meg náluk a labda. Ha nem közelednek maguktól, akkor viszlát, náluk valószínűleg úgyis csak értelmesebb emberekkel sodor össze a szél.
2019. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
60%

Én megértetnèm velük, hogy a páromnak semmi köze ahhoz, hogy nem a faluban fogok megoregedni.

A falvakban nincs munka, nincs normális iskola, óvoda, nincs orvos (vagy csak havonta egyszer fél órára), nincs gyógyszertár, nincs normális bolt stb..

Miért maradnal ott? Nyugdíjasként lehet jó

2019. febr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!