Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális az ha nem kedvelem a...

Tixti kérdése:

Normális az ha nem kedvelem a családomat?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és visszagondolva soha nem szerettem a családommal tölteni az időmet. A nagymamám volt az egyetlen akit imádtam, de rajta kívül senkit. Sőt kellemetlenül érzem magam köztük mert annyira mások vagyunk.

Én lazább, nyitottabb, érdeklődőbb vagyok minden iránt ők pedig zárkózottabbak, kevésbé tudnak úgy gondolkodni mint én, felülről, vagy messzebbről nézni egy adott dolgot, problémát bármit. Így felnőtt fejjel arra jöttem rá, hogy sokkal jobban érzem magam a bőrömben ha nem találkozom velük, csak egészen ritkán. Még a telefonbeszélgetések is csak kötelező jellegűek nálam.

Nem volt semmi gáz családon belül, nem vertek vagy ilyesmi csak egyszerűen nem érzem jól magam a társaságukban, de ezt nem akarom megmondani, mert lenne sértődés és megbántani nem akarom őket, ugyanakkor ők szeretnének több időt együtt tölteni, mármint az egész család.

Van aki így érez? Álmodozom arról, hogy külföldön éljek és az azért is lenne jó mert akkor mondjuk évente egyszer találkoznánk és ez így tök jó lenne.

Hozzáteszem nem érzem magam hálátlannak.



2019. febr. 27. 19:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%
Nem normális.
2019. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
32%
Az, hogy máshogy látod a világot, mint ők normális. Inkább az a furcsa, hogy nem alakult ki feléjük érzelmi kötődés.
2019. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Nekem sokkal jobb lett a viszonyom a családdal, mióta külföldön élek. Én is kívülállónak érzem magam,pedig semmi baj a velük. Sosem bántottak, mindig szerettek, elláttak, iskoláztak stb. De nem igénylem hogy folyton egymáson csüngjünk mint más családok, meg hogy beleszóljanak a dolgaimba (max tanácsot adnak vagy kérek). Persze telefonon beszélünk mondjuk hetente 1x 10 percet, évente találkozunk pár napra. Ha sokáig vagyunk együtt, már idegesítenek, mert bár sokat tanultam tőlük és köszönhetek nekik, én máshogy akarom élni az életem, nem úgy ahogy ők. Az én házamban más "szabályok" vannak mint náluk.
2019. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Normális. Nem kötelező valakit pusztán azért szeretni, mert a felmenőd. Bátorság kell ahhoz, hogy ezt az ember kimondja, hiszen társadalmilag nem általánosan elfogadott. Hogy a szüleid nem érték el a szeretetedet, mert más a stílusuk, az igényszintjük, az értékrendjük, az nem a te hibád.
2019. febr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Én amióta nem találkozom velük teljesen kiegyensúlyozott és boldog életet élek a párommal. Van ez így, hogy a család csak nyűg. Nem szabad nyűgben élni. Mindenkinek egy élete van.
2019. febr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%
Igen normális főleg ott amit ma családnak nevezünk..
2019. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%
Nem is az hogy nem normális, inkább csak furcsa. Attól függetlenül én elfogadnám hogy ilyen vagy, nem ítélnélek el emiatt, annyi az egész hogy inkább érthetetlennek bizonyulhat másoknak. Számomra is az, de csak mert engem nagyon jól elláttak a szüleim, mindenben támogattak, úgyhogy természetesen ők is örök életükben számíthatnak rám. Konkrétan nincs olyan dolog amit apum ne tett volna meg értünk, bármiről volt szó, a pénzt és időt soha nem sajnálta. Úgyhogy ha én ezekután semlegesen éreznék irántuk, vagy nem kedvelném őket, szembe is köpném magam. Bővebben kifejtve, nekem emiatt furcsa a helyzet.
2019. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, a kérdező nem haragszik a családjára és nyilván szereti is őket, mint szüleit, de emberileg nem egy hullámhosszon vannak. Ez nem jelenti azt, hogy a szükségben nem segítene nekik.
2019. febr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Normális vagy nem azt nem mi döntjük el. Ha megvan az okod, hogy nem kedveled őket (nem olvastam el hosszú :D) akkor az teljesen korrekt.
2019. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Írják páran, hogy furcsa és érthetetlen a helyzet. Számomra nem, ha lecsupaszítja valaki és elengedi az olyan társadalmi nyomást, hogy ha anyagilag támogatnak a szülők egy gyereket az azt jelenti, hogy kötelező jelleggel elvárható ez fordítva is. Én ezzel nem értek egyet. A család nem szerződés alapján jön létre, hanem érzelem az alapja. Számomra az az érthetetlen, hogy ha valakit anyagilag támogatnak annak törlesztenie kell később, szerintem nem.

Persze egy másik eset az, ha nem megterhelő számára és szívesen segíti a szüleit és az nem elvárás miatt.

Az én esetem ennek a kettőnek a keveréke. A szüleim támogattak anyagilag és ezért hálás vagyok, de nem akarok azért "törleszteni" mert ez elvárás. Ha az anyagi helyzetem engedi akkor persze megteszem, csak a kötelező, szerződés szerű megkötés nem tetszik nekem.

Anyagilag támogattak ugyan de érzelmileg, a családi fészek hangulatot soha nem teremtették meg, ami pedig ingyen lett volna.

Félreértés ne essék, a szüleim nem gazdagok, átlag életszínvonalat teremtettek meg.

Érzelmileg nem nagyon kötődöm hozzájuk, nem gyűlölöm őket, csak egyszerűen nem érzem azt, hogy sok időt kellene velük töltenem, hogy beszélgessek velük.

Szerintem ez nem az én hibám, a gyerekkorom is ilyen volt. Közös családi programok nem voltak, nem mélyült el a kapcsolatunk. Csak úgy éltünk egymás mellett.

2019. febr. 27. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!