Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megsértődnél, ha a rokonok...

Megsértődnél, ha a rokonok nem hívnának meg az esküvőre, mert 5-10 éve nem beszéltetek?

Figyelt kérdés

Mostanában irjuk össze a vendéglistát. Apukámnak az unokatesóival kb 5 éve találkoztam. Akkor mindenki mindenkit bejelölt a FB-n.

Korábban nem emlékszem, hogy valaha is találkoztunk volna velük. Ők emlékeznek rá, milyen cuki voltam 5-6 évesen.


Nagyjából 20-22 főröl van szó, akiket a mamám és apukám szerint meg kell hívni, mert rokonaim.

(Apu unokatesói, azok feleségei, gyerekek és a párjuk)


Az elmúlt 5 évben egy szót sem váltottunk, mamát kb 3 havonta felhivják.

Mama persze azonnal elpletykálta az eljegyzést, apu unokatesója meg azt mondta, hogy nagyon szeretne végre egy jó lagziba elmenni.


2019. márc. 12. 18:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
Nem.
2019. márc. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Engem az érintene kellemetlenül, ha meghívnának. Ha valakivel nem beszélek 5+ éve, annak oka van, az illemből elkövetett jópofizásokat meg kifejezetten utálom. Eszembe se jutna meghívni valakit, aki nem az életem része, az meg nem érdekel, hogy rokon-e vagy sem, attól még hogy valaki az még nem jár kivételes bánásmód. Ennyi erővel elhívhatnád a sarki zöldségest is.
2019. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Ha meghívnának se mennek el. Udvariasan megköszönném a meghívást, de nem mennék el,hiszen konkrétan nincs köztünk semmilyen kapcsolat, ami indokolná. A vendéglista a pár dolga, abba senkinek nincs beleszolasa
2019. márc. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%

Én azt szoktam mondani az esküvőn, hogy két helyre utálok menni:

- esküvőre meg temetésre.

De ha már választani lehet, akkor inkább temetésre megyek, mert az hamarabb véget ér.


:D

2019. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
Mi a kérdés? Nem apád se nem nagyanyád lagzija...ergo TE ÉS A F@$ZID dönti el ki lesz meghívva.
2019. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%

Az esküvőnkre a meghívottak listáját mi állítottuk össze. Csak azokat hívtuk meg, akik kedvesek a számunkra. Igen, hívtunk meg olyat akit 5 éve nem láttunk, de mivel velük nőttem fel, nagyon kedves emlékeim vannak róluk, így szívesen láttuk őket (azóta újra gyakrabban összejárunk). De van olyan rokonunk is akikkel bár rendszeresen összefutunk, elég nagy haragban vagyunk, így nem hívtuk meg őket.

Szóval mindegy szerintem kivel milyen gyakran találkoztok, ha nem látjátok őket szívesen az esküvőtökön, vagy csak nem érzitek odaillőnek őket, akkor ne hívjátok meg őket.

2019. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

Nem. ... Apád unokatestvéreit, akikkel 5 éve nem beszéltél? Minek meghívni?

Engem a legjobb barátom sem hívott meg. Sietniük kellett, stb. Nem az alapján, hogy meghív vagy sem, tudom, hogy a legjobb baràtom.

Ez a ti ünnepetek. Ezen titeket KELL ünnepelni. A rokoni kapcsolat ápolására való a byári grillparti.

2019. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Én nem sértődnék meg, mert utálom az esküvőket. A saját esküvőmön a két tanún meg az anyakönyvvezetőn kívül nem volt ott senki, még a szüleimnek is csak akkor szóltunk, mikor férj-feleségként hazamentünk. Nagyon örültek.
2019. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértődnék meg a helyükben, sőt, inkább furcsállnám, ha meghívnának.


A ti oldalatokról nézve pedig biztos nem hívnék meg olyat, akivel kb.0 kapcsolatom van, akármilyen rokon is.

2019. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
A ti esküvőtök lesz, ergo ti vagytok a döntéshozók, hogy kivel szeretnétek megünnepelni ezt a napot. Semmi értelme meghívni valakit, akivel 5-10 éve nem is beszéltetek. Ha rokon, ha nem. Egy ilyen szűk esküvőre, akit meghívnék, azok a szülők, nagyszülők, testvérek, legjobb barát, barátnő, illetve esetleg nagynéni, nagybácsi, unokatestvér, akivel tartom a kapcsolatot. Ha nem, akkor utóbbiakat nem.
2019. márc. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!