Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A páromat az édesanyja folyama...

A páromat az édesanyja folyamatosan bántalmazza fizikailag is és pszichésen is! Azzal fenyegeti, hogy kijelenti a lakásból! De a párom a kislánnyal él együtt nála! Megteheti ezt?

Figyelt kérdés

A párom anyjáé a lakás, de folyamatosan üti, és káromkodik!

Pénteken voltam szem és fültanúja!

a kislányával él ott aki most 7 éves, és ő is elmondta nekem, hogy retteg a nagymamájától a saját szavaival élve!

Segíteni szeretnék nekik!

ha nem baj nem írom le, hogy miket csinált és mondott az anyja, mert nem bírná el a nyomdafesték sem!


Válaszokat ötleteket, várok!

Szép napot mindenkinek!



2019. márc. 17. 16:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
"párod anyja nem rakhatja őket csak úgy az utcára, mert a gyermek helyzetéről maradéktalanul kell gondoskodnia. " Nem kell. Van élő szülője annak a gyereknek. Nem köteles a nagyi nevelni meg eltartani.
2019. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

"Nem kell. Van élő szülője annak a gyereknek. Nem köteles a nagyi nevelni meg eltartani."


Mielőtt mondatokat ragadsz ki a hozzászólásomból javaslom fusd át még egyszer, mert elég korrekt, összetett és objektív választ adtam, amelyben utaltam arra, hogy ma Magyarországon milyen jogszabályok vannak. Az ilyen esetekben pedig kivétel nélkül mindig a kiskorú a védett személy, és az ő biztonsága az elsődleges szempont.


Rengeteg ilyen eset van Magyarországon, ahol a tulajdonjog sérül azért, mert a lakhatási vitában van egy kiskorú is. Különböző videóportálokon is lehet találni sok olyan videót, ahol lakástulajdonosok reménytelenül küzdenek az egykori bérlők ellen, akik például rendelkeznek bevétellel, tehát a gyermek ellátása, eltartása biztosított, ezért a gyámügy a gyermeket a szülőnél, szülőknél hagyja. Ellenben a lakástulajdonos nem tud kilakoltatást indítani, mert a jogszabály a gyermek épségét védve nem engedi, hogy a szülő utcára kerüljön a gyerekével, és onnantól hajléktalan legyen szinte.

Nem véletlenül hoztam fel a Pécsi Ildikó történetét sem.


Egy ilyen esetben pedig nem feltétlenül igazságos az, ha valaki tulajdonjoga sérül, mert az adott ingatlanban egy kiskorú is lakik.

Nem véletlen, hogy ezt a dolgot a kisebbség is előszeretettel szereti kihasználni.

2019. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha párodnak nevezed, te miért nem segítesz nekik???Miért hagyod?Ő miért hagyja?Saját magát úgy vereti ahogy akarja, de egy 7 éves kislányt ennek kitenni? Tiszta idegbeteg és lelki sérült lesz az a gyerek!

Valamit csinálhatnál végre.

2019. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

H be van jelentve, nem rakhatja ki, csak bírói ítélettel.

De annak is komoly oka kell legyen.

Tehát ha a lakcímkártyájuk oda szól, nem lehet őket onnan kirakni.

A nagymamácska alkoholista, vagy szenilis netán?!

Viszont én a helyedben nem hagynám bántalmazni a páromat és a kislányát, elvinném onnan, ha tehetem.

2019. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A párod miért tűri, hogy tönkretegye a nagyi a gyereke életét?

Netán a lakásra pályázik, ha a nagyi egyszer elmegy?!

Megéri?!

2019. márc. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Azzal fenyegeti, hogy kijelenti a lakásból!"

Nem tudja kijelenteni, a törvény erre nem ad lehetőséget.

Próbálja meg, az önkormányzattól úgy elhajtják, mint a pinty.

2019. márc. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! 2 korrekt válasz volt! A többi.......
2019. márc. 22. 05:10
 18/20 anonim ***** válasza:
61%
"Nem tudja kijelenteni, a törvény erre nem ad lehetőséget." De lehetőséget ad. A tulajdonos eldöntheti ki élhet a lakásában. A nagymama meg nem biztos hogy alkoholista, lehet hogy csak eldurrant az agya hogy a gyereke a nyakán élősködik mikor már maga is szülő.
2019. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Figyelj ide Te buta segg nem alkoholista nagyon jó akkor egy kicsit leírom hogy gyógyszereket szed skizofrén és a lányát beosztottja meg az unokáját mostmár így jó a felfogtad abból a kis agyad dal hogy miről van szó úgy a lapokból de nem kellett volna írnod mikor már egyszer megköszöntem hogy válaszoltak a kérdésekre csak te írsz mert idióta vagy és azért mert valaki szülő Miért ne lakhat Na az anyukájával vagy az apukájával te f*** és kérem légyszíves ne kommentelj mert igazi idióta vagy le lett írva hogy két korrekt kommentet kaptam de te nem vagy közöttük Sőt de az egyik legnagyobb s****** vagy és köszönjük nem kérünk a válaszod ból
2019. márc. 24. 14:18
 20/20 anonim ***** válasza:

Talán, esetleg nem kellene puszta pic&ára szaporodni, ezt kéne "felfogni a kis agyatokkal", tudjátok, a csok, meg minden facom óta nem jár sajnálat azért, mert kölyökkel szopsz, és nem tudsz lépni a purgyé miatt.

Itt is egyedül a gyereket sajnálom, párod szenvedjen csak, ha ekkora nyomorék idióta, hogy a semmire szült a beteg anyja nyakára. Ja, és te is nyugodtan eláshatod magad, amiért akkora férfi vagy, hogy az észt tudod osztani egy fórumon, egy albérletet meg nem tudsz kifizetni a családodnak.

2022. szept. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!