Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kellenne nekem kölcsön...

Miért kellenne nekem kölcsön adni sok pénzt olyan rokonnak aki sokkal többet keres nàlam csak nem tud bànni a pénzel?

Figyelt kérdés
Szóval egy hàzaspàról van szó, a nö féltestvérem. Nos a férfi keres vagy netto 300-350et a nö olyan kb netto 200-250-et. Plusz mindketto kap juttatàsokat is. Nagyon megfogtàk az isten làbàt mert am nem tanult emberek(szoval nem diplomasok) hanem szakmunkasok. De a pénzel bànni nem tudnak. Van sajàt kis paraszthàzuk, két autó, gyerekek is vannak igazabol minden ami szukseges lehet mar megvan nekik megse tudjak be osztani a penzt. Valahogy sosincs nekik. Ha penzt kapnak el kapja öket vàsàrlàsi mània. Mindent megvesznek, bàrmit. Aztan csodalkoznak nincs penz. Nos én gyarban vagyok ugyan van szakmam nekem is megis gyarban vsgyok sajnos. Kapok havonta netto 130-at. Én évek óta szoktam abbol felretenni ezért van megtakaritàsom. Mivel itthon lakom csaladdal es szoktam kevesett felrerakni. Es ezek én tölem akartak kolcsonkerni nagy osszeget. Es csodalkoznak hogy nem szeretnek adni. Meg kicsit beduhodtem elszallt az agyam es mondtam nekik forduljanak mar orvoshoz mert nem normalis hogy igy nem tudnak banni a penzel. Meg ne tolem akarjak mar a penzt elszedni. Nekem szuksegem van arra a pénzre ha magamra maradok valoszinuleg felesegem se lesz se csalad se semmi. Nekem nem sijerult olyan jo munkat talalni mint nekik. Es meg dolgozniuk is alig kell. Most oszinten tenyleg en lennek a szr amiert nem adok sok penzt?? En azert tenyleg megdolgoztam, sokkal keményebben mint ök. Nekik szep eletuk lehetne ha nem lennenek ilyenek. Velem meg a jo isten tudja mi lesz ha magamra maradok vegleg. Hogy lehetnek ezek ennyire onzok?? Ok van hiteluk nyilvan abbol van a hazuk is de akkor is gaz hogy ilyen penzekbol nem tudnak megelni videken.

2019. márc. 19. 17:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg bunkóság. Én nyomatékosan közölnem, hogy nem adok kölcsön, ha még egyszer szóba hozzák, megszakitom velük a kapcsolatot.

Nehogy már 4x annyi pénzből, mint te, ne tudjanak kijonni..

2019. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell kölcsön adnod, ez nem a kell kategória.

Ne mérgelődj, nem éri meg.

2019. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Egyaltalan miert avattad be oket? Nem kellett volna az orrukra kotni, hogy van nemi sporolt penzed! Nincs es kesz. Aki nem tud banni a penzel, az a kesobbiekben sem valtozik meg.Ez max. akkor lenne lehetseges, ha legalabb az egyikuk kicsit vissza tudna tartani a masikat. Nos, naluk nem ez a helyzet. Ha kolcson adsz, biztos, hogy azt a penzt az eletben nem latod tobbe!


Jol tetted, hogy nem-et mondtal.

2019. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem adsz és kész, senkinek semmi köze hozzá, hogy miért nem. Pont. Írtad, gyerekek is vannak, ennyi pénzből már simán megél egy 4 tagú család. Abban az esetben adnék nekik kölcsön, ha tudnék miből és vissza is kapom mondjuk 1 hónapon belül.
2019. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
jól tetted, hogy elhajtottad őket a vérbe.
2019. márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem kedves kérdező egy árva fillért sem KELL kölcsönadnod. Sőt..Ettől ne érezd megad rosszul, mindenki a saját életének a kovácsa. Eleve kölcsön adni nem szabad. Úgy sem fogják megadni. Tehát ha nem adsz akkor azért lesz vége a "jó" kapcsolatnak, ha meg adsz akkor azért mert nem kapod vissza és vagy végrehajtatod a szerződésben foglaltakat - persze ha kölcsönszerződéssel adod a pénzt-. A tanácsom az hogy simán mondj nemet és kész.
2019. márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Jól mondják a többiek. Ha abból harag van, hogy nem adsz pénzt, gondolj bele milyen harag lenne amikor meg kell adniuk?


Kérjenek a banktól, az a tiszta ügy.


Bárki, aki arra akar rábírni haraggal, hogy adj kölcsön, nem a Te érdekedet nézi. Így állj hozzá.


(Eszem megáll!)

2019. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Jó tanács: SOHA ne adj kölcsön pénzt, mert többé nem fogod látni. Inkább utáljanak, de a pénzed megmarad.
2019. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
6%
Kölcsön akarták a pénzt, nem elszedni tőled. Én adtam volna nekik, de csak kamatra, és lepapírozva, tanúkkal. Ha úgy meg nekik nem kellett volna, akkor magukra vethettek volna.
2019. márc. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Rendben. Koszi a valaszokat. En egyebkent nem mondtam nekik hogy van sporolt penzem. Itthonrol kozulunk fecsegte el valaki az biztos meg aki ismer az tudja szoktam valamennyit sporolni. Amennyit birok.
2019. márc. 19. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!