Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kellenne nekem kölcsön...

Miért kellenne nekem kölcsön adni sok pénzt olyan rokonnak aki sokkal többet keres nàlam csak nem tud bànni a pénzel?

Figyelt kérdés
Szóval egy hàzaspàról van szó, a nö féltestvérem. Nos a férfi keres vagy netto 300-350et a nö olyan kb netto 200-250-et. Plusz mindketto kap juttatàsokat is. Nagyon megfogtàk az isten làbàt mert am nem tanult emberek(szoval nem diplomasok) hanem szakmunkasok. De a pénzel bànni nem tudnak. Van sajàt kis paraszthàzuk, két autó, gyerekek is vannak igazabol minden ami szukseges lehet mar megvan nekik megse tudjak be osztani a penzt. Valahogy sosincs nekik. Ha penzt kapnak el kapja öket vàsàrlàsi mània. Mindent megvesznek, bàrmit. Aztan csodalkoznak nincs penz. Nos én gyarban vagyok ugyan van szakmam nekem is megis gyarban vsgyok sajnos. Kapok havonta netto 130-at. Én évek óta szoktam abbol felretenni ezért van megtakaritàsom. Mivel itthon lakom csaladdal es szoktam kevesett felrerakni. Es ezek én tölem akartak kolcsonkerni nagy osszeget. Es csodalkoznak hogy nem szeretnek adni. Meg kicsit beduhodtem elszallt az agyam es mondtam nekik forduljanak mar orvoshoz mert nem normalis hogy igy nem tudnak banni a penzel. Meg ne tolem akarjak mar a penzt elszedni. Nekem szuksegem van arra a pénzre ha magamra maradok valoszinuleg felesegem se lesz se csalad se semmi. Nekem nem sijerult olyan jo munkat talalni mint nekik. Es meg dolgozniuk is alig kell. Most oszinten tenyleg en lennek a szr amiert nem adok sok penzt?? En azert tenyleg megdolgoztam, sokkal keményebben mint ök. Nekik szep eletuk lehetne ha nem lennenek ilyenek. Velem meg a jo isten tudja mi lesz ha magamra maradok vegleg. Hogy lehetnek ezek ennyire onzok?? Ok van hiteluk nyilvan abbol van a hazuk is de akkor is gaz hogy ilyen penzekbol nem tudnak megelni videken.

2019. márc. 19. 17:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%
Én azt szoktam csinálni hasonló helyzetben, hogy adok kölcsön 1000 Ft-ot, és amikor még kér, akkor azt mondom, hogy már adtam, előbb add vissza, aztán kapsz még 1000 Ft-ot.
2019. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#9 te olyan fajta lehetsz aki tátott szájjal rohan be a faszerdőbe, virágzáskor.
2019. márc. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted. Nem a te dolgot más családok megélhetésének biztosítása. Nem vagy bank sem. Azzal, hogy pénzt adsz nem segítesz nekik, hanem még nagyobb adósságba lököd őket.
2019. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb mondd azt, hogy pénzt nem adsz, de szívesen megbeszéled velük, hogy hol folyik el a pénz. Tanácsokkal is ellátod őket. Ne félj, többet nem keresnek fel! A hibát senki nem szereti meglátni önmagában.
2019. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

Mondd nekik adják el az egyik kocsijukat és akkor nem kell nekik kunyerálniuk.


Eszedbe ne jusson,hogy adsz nekik, majd megbékélnek ha akarnak.

2019. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szükséges kölcsönadni. Ossza be amilye van. Esetleg max 1X-2X kisegítheted, hogy nehogy éhen haljon két okból se, 1részt őmiatta, másrészt, hogy ne legyen bűntudatod mintha hibáztál volna:) A másik meg, hogy inkább tanítsd meg; mondd neki írjon beosztást, vagy ilyen költségvetési tervet előre; hogy akkor mi az amikre kell írja össze, miből mennyit szokott venni, ami fixen kell, pl fix költségek mint fogkrém, benzinköltség, kenyér, tej. És akkor azt a pénzt ami arra kell, tegye félre, és a többiből költekezhet; ja meg még ne is csak ez, tehát legyen neki félretéve, spórolva:

-ételek

-tisztálkodási szerek

-rezsi dolgok mint áram, gáz, víz (internet, telefonköltség)

- és váratlan kiadásokra pl neadjisten a mosógépet meg kell javítani, vagy fel kell újítani a mittudoménmit. Ja meg pl ha van neki gyereke, pl kiszakad a cipője, vagy kinőtte és venni kell újat.

2019. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
*Ja és még ha pl szülinapokkor szokott ajándékozni akkor arra is tegyen félre
2019. márc. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős unokanővérem és az aktuál pasija is hasonlóak. Verik a csalánt, hogy ketten nettóban 550-600 körül keresnek. Unokanővérem kozmetikus az uktál pasi meg valami gyárban dolgozik. Soha nincs pénzük mivel úgy élne mintha a keresetüket az utolsó fillérig kötelező lenne elverni. Most tönkre ment valami gépe unokatesómnak ami elég nagy tétel és mivel én úgyis otthon lakom és magas a fizetésem adjak már neki 600.000-at mert akkor vesz egy gépcsomagot és "pár év" múlva kapok majd 640.000 Forintot vissza. Oda tudnám adni gond nélkül. De biztosan azért dolgozok rohadt sokat, nagyon keményen és élek otthon mert nekik csoportosítom majd át a pénzem amit szerintem nem kapnék vissza soha.
2019. márc. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tud bánni a pénzzel, annak egy fillért sem adnék kölcsön. Forduljon a bankhoz.

Az életben nem látnád, amit adnál neki.

2019. márc. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!