Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem tudom hogy reagaljak...

Nem tudom hogy reagaljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Testvéremékkel eddig osszejarogattunk egy idősek a gyerkőcök stb jól elvoltunk, van egy család aki itt lakik mellettünk és a fiúk egy edzésre jar a tesóm fiával ezért nagyon összejöttek, inkább ők jönnek mostmar össze mert ez a család állandóan hívja őket ez az ő dolguk de az már zavar ha mi megyünk pl.moziba oda is jönnek mert a srácok beszeltek róla, ha itt vagyunk nálunk akkor is átjön a kissrác mert itt van a fiú és akkor már persze az apja is stb. Eddig próbáltunk barátkozni velük de ők ha bográcsoznak stb minket már nem hívnak at csak tesómékat.szoval olyan furcsa mintha minket el akarnának valasztani toluk vagy nem tudom megfogalmazni de mindig felbukkanak ha tesóékkal lennenk..erről nem merek tesómmal beszelni de nagyon fura...es persze ha külön eljarogatnak kicsit rosszul esik..hogy reagáljak? Ne is törődjek vele?
2019. márc. 24. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindent értek a leírásban, de szerintem külön-külön kell nézni ezeket a helyzeteket.

Először is hány évesek a gyerekek? Moziba még gyerekkel együtt jártok? És ki jön ilyenkor veletek? A szomszéd kisfiú, vagy az egész szomszéd család?

A bográcsozásnál szerintem jelezni kéne, hogy ez családi program. Nagyon pofátlan az a család, ahol nemhogy a gyerek átjön, de még apuka is megjelenik hívatlanul.

Szerintem tesódékat is megkérdezheted, hogy szerintük mi az oka, hogy őket hívják bográcsozni, titeket meg nem. Amivel alapesetben nem is lenne gond, csak akkor miért rátok tapadnak, ha családi programot csinálnátok.

Esetleg a gyereketeknek mondjátok meg, hogy a ti családi programotokat ne mesélje el a szomszéd fiúnak.

2019. márc. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Sokat segitene, ha tagolnad a mondataidat. Nagybetu, vesszo, mondat végi írásjel....


Ne törődj vele.

2019. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi telorol irok. Valahogy mindig megtudják, szerintem látják a kocsit itt áll és véletlenül erre járnak stb. Nem akarok féltékeny lenni , meg gyerekes de érzem hogy az kezdek lenni, nem akarom rosszul lereagálni. Az én gyerekem is joba van a szomszéd fiúval 11 évesek, de ő nem focizik.
2019. márc. 24. 17:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Az furcsa hogy tesoek mennek hozzájuk de persze én nem pofatlankodok át. És akkor látom hogy ott kajálnak stb de minket nem hívnak at - jó nem is kell persze, nem vagyunk össze kotve de ha mi itt vagyunk nálunk basszus mindig valahogy idekeverednek..
2019. márc. 24. 17:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég nagy pofátlanság hogy ők csak úgy beállítanak hozzátok akármikor, de magukhoz nem hívnak át. Be sem engedném ezek után. Megmondanám hogy családi program van most nem alkalmas.
2019. márc. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nyomulnak tesómékra, amúgy én nem annyira bírom őket mint bátyám az birja a srácot főleg, szerintem mi sem vagyunk nekik szimpi de ez eddig ok is csak én meg nem vagyok bunkó hogy a gyereknek is azt mondjam hogy minek jössz at játszani , tavaly sokszor jött medencézni is, volt az én gyerekem is náluk játszani, ha itt van unokateso szinte mindig áthívják a fiút de fordítva nem nagyon van.
2019. márc. 24. 19:00
 7/8 anonim ***** válasza:

OK, a gyerekek játéka az más dolog. Ott nem szólnék érte.

De a családi-rokoni bográcsozásra ne jöjjön át senki onnan. A mozit meg nem kell elmondania a gyerekednek, akkor nem jönnek veletek.

2019. márc. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Nem is értem, CSALÁDON belül miért nem kommunikáltok egymással egyenesen?

Ülj le a tesóddal négyszemközt vagy hívd fel és mondd meg neki, hogy neked lenne igényed csak testvéri összeröffenésekre, a szomszéd nélkül. Vevő-e erre? Ha igen, akkor egyezzetek meg, hogy ekkor és ekkor összejöttök és ha a szomszéd át akarna pofátlankodni, akkor udvariasan elkülditek. Ha pedig a tesód inkább vele akar lenni és ezt neked is megmondja, akkor sajnos nincs más megoldás, mint ezt lenyelni és elfogadni. Akkor majd ők összejárnak nélküled.

2019. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!