Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy reagáltatok a környezetet...

Hogy reagáltatok a környezetetek és rokonaitok általi "nyomasztásra" gyerekvállalás terén?

Figyelt kérdés

Arra gondolok amikor szülő/nagyszülő nyomaszt a "mikor lesz már unokám" témával, gondolom sokan vagyunk itt ugyanebben a cipőben.

Részemről a nagymamám az aki szinte minden telefonbeszélgetésünk alkalmával megkérdezi mikor lesz már dédunokája, amire én mindig ugyanazt a választ adom: Majd egyszer... (az is lehet, hogy soha, de ezt a békesség kedvéért inkább nem teszem hozzá.)

A mi helyzetünk úgy néz ki, hogy albérletben élő fiatal pár vagyunk, 25 és 33 évesek, a fizetésünk épp elég arra, hogy magunkat megfelelően ellássuk, nem fér bele egy gyerek. Egyelőre a közeli (mondjuk 5 éves) terveinkben a házvásárlás szerepel, gyerek semmiképp sem. Én úgy gondolom, hogy gyereket majd akkor szeretnék vállalni ha a feltételek adottak hozzá, főleg anyagi szempontból. Elég nagy nélkülözésben nőttem fel, tudom milyen az, a saját gyerekemnek mindenképp jobbat szeretnék nyújtani, és ha ez nem lehetséges az életem során, akkor bizony nem fogok gyereket vállalni. Nem érzem azt, hogy ettől teljesedne ki az életem, hogy ez lenne az életcélom és a nőiességem tetőfoka, és egyelőre érzelmileg sem érzem magam érettnek rá.

Erre természetesen a nagymamámnak csak a jól bevált "dehát mi lesz ha kifutsz az időből, most vagy épp jó korban" jellegű válaszai vannak. Az utolsó beszélgetésünk alkalmával odáig ment, hogy az egészségi állapotunkat firtatta, nem e amiatt nem akarunk gyereket, csak nem mondtuk el neki.

A másik amitől a falra tudok mászni az, ami a médiából ömlik ránk. A nőnek ez a dolga, szüljön parancsra, lehetőleg kapásból hármat, mert fogy a magyar. Az hogy miből, hol és kinek fogom felnevelni teljesen lényegtelen...


Na szóval nem ragozom, ilyen jellegű történetekre lennék kíváncsi. Volt e ilyen a környezetedben, ha nem mit gondolsz róla, ha igen hogy kezelted, beadtad e a derekad a nyomasztás miatt vagy magad döntötted el mikor van itt az ideje stb.


Nem vitatkozni szeretnék, titeket is kérlek, hogy ne tegyétek, mindenkinek a véleménye elfogadható, ha az kellőképpen kulturált hangnemben van megfogalmazva :)


2019. ápr. 29. 16:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%

Sosem engedtem, hogy ilyesmikkel "nyomasszanak". Apám utoljára talán kb. 6-7 éve kérdezett a gyerekről, amikor is felvilágosítottam, hogy ez az én dolgom és kizárólag rám tartozik. :) Nagyszüleim (nagyon szerettem mindegyiket) már régen meghaltak, de őket is gyorsan helyretenném, ha még élnének és ezzel nyaggatnának.

37/F

2019. ápr. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanebben a cipőben járok. Albérletben élünk a párommal, gyakorlatilag magunkat se tudjuk eltartani, pedig mindketten tanultunk, jó szakmánk van és dolgozunk. Saját házra gyakorlatilag esélyt sem látunk, nem fogjuk magunkat 25 millióval eladòsitani, ahogy a fidesz képzeli..

Szerintem mondd el őszintén a rokonoknak, hogy a pénz miatt még jó pár évig ne számítsanak rá. Ez a ti döntesetek egyébként, senki másnak nincs joga beleszolni

2019. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
11%

"Végül teherbe estem. Azt már emg se kérdezte miből volt a ház, az unokát miből várjuk. A lényeg, hogy VAN. Meg van nyugodva :("

Hogy micsoda nyámnyila nők vannak... kész csoda, hogy a feneküket ki tudják törölni egyedül (bár ez sem olyan biztos).

2019. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
58%

Én vérig sértéssel intézném el:

"Tudod, most éppen tartalékra gyűjtünk, hogy el tudjak menni abortuszta, ha a védekezés ellenére becsúszna..."

Használd a fantáziád, élj a megbotránkoztatás eszközével...

"Végül is, tényleg nem számítanak az anyagiak, sőt, a szervkereskedők egész jó árat kínálnak a bontott csecsemőkért"

Durva legyen a szöveg, hápogni se tudjanak!

Találjátok ki!

2019. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%
"Majd meggondolod magad, van még időd" ... majd ha letelik az idő, akkor elhiszik, hogy nem akarok.
2019. ápr. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Egyébként igen, ez is jó, hogy "majd rájössz hogy akartál ha már nem lehet".

Akkor legyen így! Az ember hibázhat is. Akkor is az én saját döntésem volt, a saját hibám (ha annak fogom majd fel), és rendbe fogom tudni tenni magamban, hogy már kifutottam az időből.

2019. ápr. 30. 11:10
 17/22 anonim válasza:
30%
Nálunk megértő fülekre találsz, keresd fel FB oldalunkat: Gyermekmentes Övezet! ;-)
2019. máj. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Találkoztam már vele, de én nem zárkózom le teljes mértékben a gyerekvállalástól, csak egyelőre nem fér bele az életembe, és tudomásul veszem ha nem is fog.
2019. máj. 1. 11:31
 19/22 anonim ***** válasza:
63%

Mindenkinek megmondtam EGYSZER, hogy ez a mi döntésünk a párommal, azóta válaszra se méltatom őket, ha valaki rákezd a "mikor jön a baba" című örökzöldre, akkor előveszem a telefonom, és nézegetek instát, vagy odafordulok a páromhoz és elkezdünk beszélgetni, hogy mi lesz a vacsora, stb.

Igazából nem úgy tűnik, mintha működne, nem nyomatják kevésbé, de legalább nem húzom fel magam.

Moslék médiával meg nem foglalkozok.

27N (jelenleg úgy tűnik, soha nem szeretnénk gyereket)

2019. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
69%
Mondd nekik,hogy hozzanak ki maguknak egyet a gyerekotthonból ,ha nagyon erőszakosak .Amúgy én sosem vettem ezt komolyan,mindig csak annyit mondtam "nem akarok,nem lesz" ,erre jöttek a lefitymáló mosolyok,hogy jaaj,hát majd meggondolod magad . Aztán teltek az évek,és lassan beletörődtek,hogy nem viccből mondtam 20 éven keresztül :D Szóval én nem vettem ezt magamra,senkire nem tartozik,poénkodd el,vagy botránkoztasd meg őket valamivel ,hátha akkor leállnak . SENKINEK a nyomása miatt ne szülj ,abból még soha az életben nem sikerült semmi jó ,ez kizárólag az ember saját döntése (ill. a párjáé természetesen) kell,hogy legyen .
2019. máj. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!