Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rosszul kéne éreznünk magunkat...

Rosszul kéne éreznünk magunkat, amiért a mi életünk máshogy alakult?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve élünk együtt, késő tavasszal össze is házasodtunk. Nincs saját lakásunk, sem házunk, az össz vagyonunk a bútoraink és egy autó. Jól élünk, dolgozunk mindketten, mivel még nem voltunk biztosak abban, hogy Budapesten szeretnénk letelepedni, nem láttuk szükségét hitelre venni egy saját lakást.

A párom nővéréék teljesen máshogy gondolkodnak. 4 évvel idősebbek nálunk, vettek egy régebbi típusú autót és egy házat egy vidéki kis faluban közel anyósomékhoz. Csinosítják, felújítják már két éve és nyáron fognak beköltözni, ezután szeretnének majd csak összeházasodni és gyereket vállalni.

Mi megtudtuk, hogy kisbabát várunk és bár egyelőre nem szeretnénk nagy dobra verni, azért a szűk családnak úgy gondoltuk elmondjuk a nagy hírt. Hát nem azt kaptuk, amire számítottunk.

Hétvégén anyósoméknál voltunk, ahogy a sógornőmék is átugrottak néha, ő konkrétan kikelt magából, hogy mire vállalunk mi gyereket, amikor semmink nincs!? Finoman visszaszóltam, hogy elég felnőttnek érezzük magunkat, hogy feltudjuk mérni a babával járó anyagi vonzatokat és mérlegelni tudjunk, hogy eltudjuk-e tartani, de ez nem is kérdéses, hiszen tervezett baba. Olyan mintha irigy lenne, vagy féltékeny, hogy nekünk minden előbb összejön, cserébe igyekszik felvágni azzal, hogy nekik mekkora házuk van.

Baromira a lelkemre vettem, mert azt hittem velünk fog örülni és egy boldog pillanat lesz, amikor elmondjuk mi vár ránk, nem pedig egy családi botrány... :(

Én megértem, hogy ők egy másik "sorrendet" választottak és biztosra mennek, de nem értem miért kell minket elítélni, amiért mi máshogy élünk!?

Most ezzel a helyzettel mit lehet kezdeni? Megpecsételte szerintem az egész heti hangulatomat, ha nem az egész életemet az, hogy ez volt a reakció arra, ami nekünk életünk legszebb és legnagyobb döntése.



2014. jan. 21. 16:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
19%

Igen, de egy ilyen óriási bölcsességgel bíró lélekguru, mint az 1. hozzászóló, biztos segít a lelkeden, főleg ilyen hasznos "tanácsokkal"!


Én amondó vagyok, hogy nem írigy, csak nem értik, hogy nektek miért nem fontos az a sorrend, ami nekik. Nekik így jó, ezt el kell fogadni, de te is mondd meg nekik, hogy nektek pedig ez a fontos, így akartátok, attól, hogy nincs házatok, nem vagytok szegényebbek, egyszerűen nem akartátok és kész, nem azért nincs, mert nem lehet. Ti örüljetek ugyanúgy, majd ők is megbékélnek.

2014. jan. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
32%
Visszakérdezek.Tényleg, mire vállaltatok gyereket? Oké, hogy jól megéltek most a kettőtök pénzéből, de csak beszélgettetek, hogy hova fogsz szülni és mennyi marad, ha kiesik egy kereset? Hol fogtok lakni? Albérlet? Lehet, ha van rá pénzetek, de ezt nektek kell tudni. Ha ezen a téren nincs gond, akkor senkinek semmi köze. Bár egy megnyugtató beszélgetés a szülőkkel, szeretetteljesen, nem árt.
2014. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Mindig vannak ilyenek, akik beszólnak a másik életébe.

Magyarországon leginkább az idősebbek olyanok akik szerint gyerek csak oda való ahol van saját ház, kocsi, biztos jól fizető munka, stb., na ha mindenki így vállalna gyereket, tényleg kihalnánk.

Persze a roma putriba szülünk 10 gyereket verzió sem jó, de ha valakinek van hol laknia - még ha nem is saját tulajdon - van biztos munkahelye, van elég pénze, akkor ha úgy gondolja hogy tudna vállalni gyereket, vállaljon.

Akinek meg nem tetszik azt le kell tojni, nem az ő élete, nem az ő gyereke, ha ő csak százezres márkás babakocsiban akar gyereket tologatni, akkor tegye.

2014. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%
Irigyek rad valami miatt. Te ne foglalkozz veluk. Egyedul az szamit, hogy milyen szulo lesz, az pedig nem azon mulik, hogy alberletben laksz vagy sajat lakasban. Csak Magyarorszagon valahogy meg vannak gyozodve az emberek arrol, hogy a sajat lakas garancia a boldogulasra.
2014. jan. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%

Első válaszolónak üzenem, hogy nem kell mindjárt t*hó parasztnak lenni a másikkal, csak mert nem olyan a felfogása, mint a te sánta agyadé!


Kérdező: Persze, hogy sokban befolyásolja az érzelmeket és a hátra levő időben az adott "rokon" felé való viszonyulást az, ahogy reagálnak a hírre. Ez egyértelműen irigység. Valószínű, hogy eleve úgy gondolja a kedves másik pár, hogy mindenben jobbak, így nehogy már nektek hamarabb legyen gyereketek. Nyugodtan a pofájába lehet mondani, hogy mert értelmi fogyatékosságában több embernek gondolja magát, az is cáfolja, hogy képtelen elviselni, hogy másnak hamarabb lesz gyereke. Talán azért van ez, mert nem is lehet gyerekük?

2014. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
"Olyan mintha irigy lenne, vagy féltékeny, hogy nekünk minden előbb összejön," Mi az a minden ami előbb jött össze?? Se lakásotok se semmi. Mire lenne irigy bárki is családotokban? Gyereket nem nehéz összehozni.
2014. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
dehogyis, inkább vállaljatok albérletbe jó fizetéssel gyereket mint nyakig egy devizás/hiteles házba kevés fizetéssel
2014. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
48%

Azt nyilván ti tudjátok hogy mennyi pénzetek van, és hogy elég-e.

De hogy a kérdésre válaszoljak, szépen meg kell nekik mondani, hogy vagy veletek örülnek, vagy nincs kedvetek többet hallgatni őket. Ilyen egyszerű. Nem kötelező tartani a kapcsolatot velük. Ha nem tudnak viselkedni, akkor nem fogják megismerni a kicsit. Ennyi.

2014. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
41%

1. A sógornőd elég hülye, ugyanis semmi köze a Ti döntésetekhez, és amúgy sehol sincs leírva, hogy gyereket csak saját lakásba lehet szülni. A lényeg, hogy munkátok legyen, ha az van, akkor lakni mindig lesz hol. A gyerek meg nem kéri a tulajdoni lapot. Nem kellett volna ebből botrányt csinálnia, mert vihar a biliben az egész, de hát ez van.


2. Nem várhatod el, hogy ami neked életed legszebb döntése, az másnak is az legyen. A gyermeknemzés a világ egyik legtermészetesebb dolga, igazából nincs benne semmi extra. Másoknak a te terhességed nem feltétlen okoz olyan nagy örömöt, mint neked. Ne várd el tőlük, hogy örömködjenek.


Ha mindezt megérted, akkor nem fogod annyira a lelkedre venni.

2014. jan. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nem lehetek biztos abban, hogy irigy, csak egy feltételezés, mert számomra olykor néhány megszólalása olyan.

Én mérnökként dolgozom, a páromnak is elég jól fizető állása van, illetve a cég állja az albérletünket is, ahol ő dolgozik, az enyém a benzin költségeinket téríti. Gyakorlatilag semmire nincs gondunk. Ha itthon maradok a babával (belekalkulálva a benzin térítés kiesését) is kijövünk a párom fizetéséből (egyelőre azzal nem vagyok képben, hogy én mennyit fogok kapni a baba után).

A férjem munkahelye elég biztos, azért jöttünk fel vidékről, mert a munkáltatója költözött és kérték, hogy jöjjön ő is, ellenben ha ne adj isten még is megszűnne, akkor még mindig ott van B tervnek az, hogy visszamegyek én dolgozni és ő marad otthon. Van egy kisebb tartalékunk is, amit évek óta gyarapítunk, de igyekszünk nem hozzányúlni, szóval nem hiszem hogy anyagi problémánk lesz a baba miatt, ha kicsit össze is kell húznunk a gatyamadzagot. Nem vagyunk gazdagok, de ketten jól megélünk, úgyhogy szerintem plusz egy éhes szájjal sem lesz probléma. :)

Vehettünk volna egy lakást már hitelre, pont elég alapunk lenne hozzá, de nem szeretnénk. Vidéken nőttünk fel, egyáltalán nem biztos, hogy szeretnénk Budapesten megöregedni, addig pedig ez most jó megoldásnak tűnik.

Az első hozzászólást nem kívánom különösebben kommentálni, kívánom neked, hogy a te boldogságodnak is így örüljenek a közeli hozzátartozóid és tapasztald meg milyen érzés is ez!

2014. jan. 21. 17:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!