Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy reagáltatok a környezetet...

Hogy reagáltatok a környezetetek és rokonaitok általi "nyomasztásra" gyerekvállalás terén?

Figyelt kérdés

Arra gondolok amikor szülő/nagyszülő nyomaszt a "mikor lesz már unokám" témával, gondolom sokan vagyunk itt ugyanebben a cipőben.

Részemről a nagymamám az aki szinte minden telefonbeszélgetésünk alkalmával megkérdezi mikor lesz már dédunokája, amire én mindig ugyanazt a választ adom: Majd egyszer... (az is lehet, hogy soha, de ezt a békesség kedvéért inkább nem teszem hozzá.)

A mi helyzetünk úgy néz ki, hogy albérletben élő fiatal pár vagyunk, 25 és 33 évesek, a fizetésünk épp elég arra, hogy magunkat megfelelően ellássuk, nem fér bele egy gyerek. Egyelőre a közeli (mondjuk 5 éves) terveinkben a házvásárlás szerepel, gyerek semmiképp sem. Én úgy gondolom, hogy gyereket majd akkor szeretnék vállalni ha a feltételek adottak hozzá, főleg anyagi szempontból. Elég nagy nélkülözésben nőttem fel, tudom milyen az, a saját gyerekemnek mindenképp jobbat szeretnék nyújtani, és ha ez nem lehetséges az életem során, akkor bizony nem fogok gyereket vállalni. Nem érzem azt, hogy ettől teljesedne ki az életem, hogy ez lenne az életcélom és a nőiességem tetőfoka, és egyelőre érzelmileg sem érzem magam érettnek rá.

Erre természetesen a nagymamámnak csak a jól bevált "dehát mi lesz ha kifutsz az időből, most vagy épp jó korban" jellegű válaszai vannak. Az utolsó beszélgetésünk alkalmával odáig ment, hogy az egészségi állapotunkat firtatta, nem e amiatt nem akarunk gyereket, csak nem mondtuk el neki.

A másik amitől a falra tudok mászni az, ami a médiából ömlik ránk. A nőnek ez a dolga, szüljön parancsra, lehetőleg kapásból hármat, mert fogy a magyar. Az hogy miből, hol és kinek fogom felnevelni teljesen lényegtelen...


Na szóval nem ragozom, ilyen jellegű történetekre lennék kíváncsi. Volt e ilyen a környezetedben, ha nem mit gondolsz róla, ha igen hogy kezelted, beadtad e a derekad a nyomasztás miatt vagy magad döntötted el mikor van itt az ideje stb.


Nem vitatkozni szeretnék, titeket is kérlek, hogy ne tegyétek, mindenkinek a véleménye elfogadható, ha az kellőképpen kulturált hangnemben van megfogalmazva :)


2019. ápr. 29. 16:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
59%
Nekem más számomra fontos dolgokba akartak beleszólni rokonok. Egyből már akkor ignoráltam őket. A nagyszüleim is és a szüleim csak próbálkoztak volna, de megmondtam mindenkinek, hogy először is a nővéremnek kellene egy pasi, akivel csinálhatnak gyereket, majd a bátyámnak egy barátnő úgy, hogy nemrég mentek szét 4 év után, meg ha lesz barátnőm és mindketten fogjuk úgy gondolni, majd akkor lesz unokájuk, dédunokájuk, hogy kedvükre babázzanak. Bár én nem igazán akarok gyereket, ahogyan majd házasságot sem, ami szintén mindenkit megbotránkoztatott mind nálunk, mind az exem családjánál, pedig akkor mi már 7 éve együtt voltunk. (A szakításunk oka is ez volt, ennek már 1 éve.) 24/F
2019. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
45%
Nagyanyád egy megkeseredett vénasszony ez tisztán látszik. Az ilyen öreg nők szeretik a fiatalokat azzal szekálni amikor 30 leszel, hogy jaj már 30 vagy. Megkaptam anyámtól. Megkapta visszakézből hogy szeretnél te annyi lenni vénasszony. Többet nem csesztetett a tipikus nőknek kijáró 30as szemétkedéssel. :)a mikor mész férjhezre nem volt még ilyen durva válaszom. De mégegyszer vki megkérdezi az és te mikor mész férjhez dolgot beszólom nekik a majd akkor ha a maguk korosztálya olyan férfiakat szül hogy azzal lehessen is mit kezdeni. Vagy majd akkor hogyha nem fognak megkeseredett vénasszonyok ezzel b.....ni napon. ;)háh. Azt teszek rá, hogy megsértődik ilyennel nem is akarok szóba állni. 31 évesen se férjhez menni se gyereket szülni nem akarok. Nem az öreganyáink idejét éljük. 45 évesen klimaxol egy nő nem 31 évesen. Uh na ne má. Még utazni akarok és világot látni. Nem pelenkát takarítani
2019. szept. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!