Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tudnék tenni az unokatesóm...

Mit tudnék tenni az unokatesómmal? Nem köszön, nagyon zavar.

Figyelt kérdés
Van egy 7 évvel fiatalabb unokaöcsém, középiskolás. Teljesen ultrahiperszuper menő, a tanárok, lányok meg úgy az univerzum kedvence - az anyja szerint. Imád magáról beszélni, rendesen adták alá a lovat, hogy milyen tökéletes srác. Ez mind nem zavarna, mert nem az én dolgom. Azonban nem köszön. Egyáltalán. Meglát és megy tovább, vagy teszi a dolgát. Anyámnak se köszön sokszor. Ha én köszönöm előbb, hangosan akkor persze visszaköszön. De basszus, nem neki kéne előreköszönni?? Ha olyan csuda jól nevelt. Hogy adjam a tudtára, udvariasan, finoman hogy na hát kéne köszönni? Vagy mit csináljak, köszönjek neki én?
2019. máj. 23. 21:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Kit érdekel, hogy köszön-e vagy sem? Sosem értettem, hogy ezen mit akadnak le az emberek
2019. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Nekem egy barátnőmmel volt így....hirtelen mindenkit levegőnek nézett. Senki nem tudta mi baja mert nem beszélt senkivel, ignorált.

Mindig ráköszöntem ha tálálkoztunk, sosem köszönt vissza . Ezt párszor...jó párszor eljátszottuk utcán,buszon, vonaton...


Aztán egyszer rákiabáltam már hangosan hogy neked is sziaaa. Akkor is lehajtotta a fejét. Innentől kezdve nem foglalkozott vele senki. Kiment külföldre és életjelet sem ad.


Ha az unokatesód erre nem képes hogy fiatalabb létére köszönjön pedig te próbálkozol akkor nincs értelme erőltetni a dolgot. Majd rájön, ha felnő, hogy nem ő a világ közepe.

Ha nincsenek családi közös programok , amiken közelebb kerulhetnél hozzá, akkor lehet nem is érzi úgy hogy erőltetni kéne az egészet. Ettől függetlenül te elhívhatod valahová. Lehet pozitívan reagálna a helyzetre.

2019. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Te se vagy ertelmesebb a bekepzelt unokatesodnal ha ezen problemazol.
2019. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha elmentek egymás mellett és te sem köszönsz, akkor lehet, hogy ő meg ugyanezt gondolja rólad. Szerintem unokatesók nincs ilyen dolog, hogy "kinek kell előre köszönni", fifty-fifty.
2019. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Valami frappáns beszólás kéne jókor, jó helyen, ami kellően be is égetné számára fontos emberek előtt. És lehetőleg úgy, hogy a szülei is tanúi legyenek az egésznek. Bár vannak, akiken semmi se segít: bunkók, mert nem kupálták ki őket otthon. Egyre többen vannak - és egyre többen vannak köztük, akik ilyenek is maradnak, mert fel sem fogják agyilag, hogy miről szól az egész.
2019. máj. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha nagyon zavar, be kell neki szólni.
2019. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Semmit sem kell tenni. Köszönni sem. Neked sem kötelező.
2019. máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Türhő parasztoknál szokás ez a stílus, lehajtott fej, nem köszönés.

Valahol tudja mit kellene, de avval meghazudtolná a mezítlábas énjét.

Van egy jellegzetes hanglejtés köszönéssel társítva, amiről érezheti az illető, mekkora gyökér.

2019. máj. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ki a szart érdekel, hogy nem köszön? Nem megy semmi a netflixen?
2019. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Engem érdekel, hogy köszön-e. Nem vadidegenek vagyunk, ráadásul falun élek, ott mindenki mindenkinek köszön. Itt ez fontos, kölcsönös tiszteletadás, stb. Pluszban a szomszédom, szóval nem heti egyszer lát.
2019. máj. 24. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!