Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nehezen viselem ha nem köszönn...

Nehezen viselem ha nem köszönnek vissza. Azonnal elrontja a hangulatomat. Az még elmegy ha előre nem köszön vki, de hogy nem is viszonozza, az olyan megalázó. Amúgy is szorongós típus vagyok, azért lehet ez? Vagy mást is ennyire zavar?

Figyelt kérdés
Azt hiszem mindig magamat minősítem azzal ha nem köszönnek, hogy nem vagyok elég érdekes, vagy senkinek néznek, lenéznek. Munkatársak, szomszédok, gyerekeim osztálytársainak a szülei, régi osztálytársaim(!) Na igen ez a legutóbbi fáj a legjobban.. Természetesen pár ilyen alkalom után már én sem köszönök, de akkor meg olyan kellemetlen némán egymás mellett elmenni..
2019. febr. 6. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem köszön vissza, nem téged minősít, hanem őt.
2019. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem arra tanítottak, hogy 1x 2x próbálkozzam a köszönéssel, ha akkor sem jön válasz akkor többet ne köszönjek annak az illetőnek én sem. Aki nem köszön , egy gonddal kevesebb nem kell visszaköszönni. Ennyi.Sajnos, hogy lelkileg rosszul esik, de ez van.
2019. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer megtisztelted, többet ne tedd, az ilyen nem érdemli meg. Én is voltam így ezzel, többet nem köszöntem az illetőnek, sőt megtanultam, ha nem néz a szemembe a másik nem fogok neki köszönni. Lehet a volt osztálytársad nem ismert fel, vagy lehet annyira bamba volt, hogy nem vett észre. Kár ezen rágódni. Tedd magad ezen túl rajta.

Szorongáshoz tudok egy jó tippet adni, képzeld el mi az a helyzet, ami miatt szorongsz, utána képzeld el úgy hogy neked az hogy lenne jó, mit adhat neked pluszban, mitől éreznéd magad jobban. Mindig így fekszek le aludni, elképzelem előre az adott másnapi helyzetet, és pozitív érzéseim lesznek. Szerintem ez is agyban dől el.

2019. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Tudom hogy nem engem minősít ha nem köszön vki, csak az a legrosszabb mikor egy adott közösségben csak nekem nem, vagy párunknak. Na az a megalázó. Nem csoda hogy önbizalomhiányom is van.
2019. febr. 6. 12:47
 5/5 anonim válasza:
ne foglalkozz vele.ha nem köszön hát nem.ennyi.remélem segítettem
2019. febr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!