Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Unokatesóm mindig azzal az...

Unokatesóm mindig azzal az indokkal kér tőlem pènzt, hogy a gyerekének kell tápszerre meg pelenkára meg erre-arra, de szerintem átver. Szerintetek mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagybátyámat ugyanígy lehúzza. Soha életében egy napot nem dolgozott, de sajnáljuk a gyereket és elhisszük hogy rákölti és adunk, de valahol tudjuk, hogy hazudik és másra költi.


Nem vagyok biztos, hogy mindig a gyerekre költi amit kér. Dohányzik is.


A védőnő kiírathatná nekem is a tápszerreceptet, hogy megvásároljam én a gyógyszertárban és bespeizoljam a kicsinek náluk a kaját? Mert így biztos lesz neki mindig.


2019. jún. 9. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem mondhatod neki is, hogy adja oda neked a receptet és kiváltod, de biztos meg lehet beszélni.
2019. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem pénzeled, a gyerekkel akkor baszol ki, ha hagyod, hogy a szülei ingyenélők legyenek
2019. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pénzelném. Oldja meg.
2019. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne neki mondani hogy ha gyereket vállalt, tartsa is el, majd elzárni a pénzcsapot. Ezzel a gyereknek sem tesztek jót. Az ilyen emberek csak költeni szeretik a pénzt, megdolgozni érte nem. Biztos megmondanám hogy adja bölcsibe és mehet dolgozni ha nem jön ki a pénzéből.
2019. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Felajánlod hogy majd te veszel tápszert meg pelust.

Ha az úgy nem felel meg, akkor máris biztos lehetsz benne higy átvert, és be lehet fejezni a pénzelését.

2019. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
5: Miért kéne a kérdezőnek az unokatesója gyerekének biztosítania a tápszert meg a pelust? A szülő dolga ezeket megvenni, ruházni, eltartani a gyerekét. Nem ez a megoldás. El kell zárni a pénzcsapot és dolgozni küldeni a nőt. Ha megdolgozik a pénzért talán nem költi el ennyire könnyelműen.
2019. jún. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem olyan könnyű csak úgy elmenni és dolgozni egy tápszeres pelenkás gyerek mellől. A bölcsikben teltház van, először csak azokat veszik fel, akiknek van hova visszamenniük dolgozni. Utána ha marad hely, esetleg rászorultsági alapon 1-2 gyereket.


Kérdező: kérd el a receptet és vedd meg a tápszert te. Ha nem adja oda, akkor a boltban vegyél pelenkát, popsitörlőt, a többit meg oldja meg ő, így nem lesz lelkiismeretfurdalásod, hiszen segítettél a gyereknek.

2019. jún. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tápszert vehetsz vény nélkül is, csak drágább. Neked nem fognak írni, egyébként is a gyerekorvos teszi, nincs köze a védőnőnek hozzá.
2019. jún. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Ajánld fel, hogy te elmész a boltba, írja fel mi kell. De szerintem ez tényleg nem jó ötlet, egyértelmű, hogy nem a babára költi, hanem cigire meg ki tudja még mire. Mond meg nekik, hogy nem tudsz adni, de amikor legközelebb mész vásárolni, szívesen megveszel pár dolgot a babának. Különben, én is szoktam vinni nővérem kisfiának popsitörlőt, pelenkát, néha kisruhákat, rágcsálnivalót, ami eszembejut. Persze hogy nem kötelező nekem eltartanom más gyerekét, de NÉHA belefér a kedvesség, sajnos a kérdezővel már úgy számolnak, mintha pénzautomata lenne.

Soha senkinek nem adok készpénzt a kezébe, ha rászorul, ellenben nagyon szívesen megveszem, amire szükségük van.

2019. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Akik alternatívákat javasolnak: nem a testvére pumpolja, hanem az unokatestvére! Feléje még annyi felelőssége sincs, mint a tetsvére felé! És ilyen esetben nem számít a vérségi kötelék, ha hülyének nézik az embert. Nem kell felajánlani semmit, nem kell megvenni semmit, be kell vállalni, hogy unokatesó megsértődik, és el kell zárni a pénzcsapot. Pont.
2019. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!