Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Másnak is van olyan rokona/csa...

Másnak is van olyan rokona/családtagja, aki folyton a szüléssel példálózik?

Figyelt kérdés

Az én és a férjem családjában is van néhány olyan személy (mint pl anyós, sógornő, én családom oldaláról nagyi..), akinek az a válasza arra, ha például mondom, hogy valami fáj vagy fájni fog hogy "Jajj hát így hogy fogod bírni a szülést?". Mondok példákat. Elég alacsony a fájdalomküszöböm, legalábbis szerintem. Holnapután megyek csináltatni egy pici tetoválást a húgommal közösen és hát eléggé félek, hogy nagyon fog fájni stb. Ez szóba jött a múltkor, mire anyósom első reakciója: "Ugyan már, a szülést akkor hogy fogom bírni, ha ettől így félek.." Nagyim ugyanezt lenyomta.

Van köldökpc-m is (már elég régóta) és mikor múltkor beleakadt a fölsőm, akkor reflexből mondtam, hogy auu, tök megrántottam a felsőmmel a piercinget, mire sógornőm, hogy hát pedig a szülés ennél jobban fog fájni... Nem is értem. És csomó ilyen dolog van, amire ez a válaszuk vagy hogy múltkor rosszul lettem a vérvételnél (a vérvétel a gyengém, teljesen le tudok fehéredni, szédülök meg nekem baromira fáj) és ott is jött a duma, hogy Óóó, ha tudnád a szülés mennyire fog fájni..

Az a vicc az egészben, hogy megmondtuk már, hogy abszolút nem akarunk gyereket, ergo nem fogok szülni és mégis megkapom ezt a szöveget. Mikor erre reflektálva mondom, hogy szerencsére a szülés fájdalma engem nem fenyeget, akkor jön a "Jajj, ugyan már, úgyis fogsz szülni." És ezt rendszeresen eljátsszuk, egyszerűen nem értem ez mire jó. Megkérdeztem már, hogy miért mormolják nekem ezt a szülés jobban fáj dolgot, mikor tisztában vannak vele, h nem akarok gyereket. De persze erre értelmes válasz nem érkezik, anyósom ilyenkor néha még motyog az orra alatt, hogy mégis mi az, h én nem akarok szülni (volt is ebből vita, mikor először a tudomására jutott). Elmondtam már számtalanszor, hogy felnőtt emberek vagyunk, ne szóljanak bele az életünkbe, nélkülük is el tudjuk dönteni nekünk mi a jó. Volt, h már nem túl szépen teremtettem le őket, h na most volt elég és utána egy darabig nem is beszéltünk velük, majd mikor újra találkozni kezdtünk, kb a 3. alkalommal felhozták a témát. Főleg anyós és sógornő lovagol ezen, bár néha a nagyim is szokott. Férjem rászól az anyjára és a tesójára, akkor be is fejezik, de egy idő után megint kezdik.

Volt valakivel már ilyen? Tényleg nem lehet ezt vita nélkül megoldani? Vagy csak úgy megy, ha nem beszélünk/találkozunk velük? Nekem már kezd telelenni a hócipőm ezzel. Szívesen fogadok bármi tanácsot/ötletet.


2019. jún. 12. 14:53
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Sajnos velem is egyre gyakrabban fordul elő hogy kérdezgetik hogy mikor szülök? (Pedig csak 25 vagyok, és élettàrsi kapcsolatom van). A csalàdom elfogadta hogy nem fogok szülni, de jó ideje, ha rokonok vagy idegenek kérdezik, akkor azt mondom nekik, hogy elköttettem magam, és a pàrom is. Így meghökkennek, elmormolnak egy "majd megbànod" szöveget, de aztàn békén hagynak..;) szóval ezt javaslom;) amúgy tervezem hogy valóban elköttetem..

Kitartàst Neked!

2019. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
100%
Annnnnnyira de annnnnyira utálom az olyan embereket akik beleszólnak mások életébe..... igazából nekem egy gyerkőcöm van, császármetszéssel jött világra(tehát a szülés sem mindig vajúdás és órák hosszat tartó szenvedés) 10 hónapos és most érzem már azt, hogy egy picit fellélegezhetek néha, úgyhogy megértem azt is aki nem akar gyereket. Imádom szeretem azt biztos, de csak az enyémet... :D és egyke marad ezt már megbeszéltük a férjemmel, de hogy mennyiszer megkapjuk, hogy jaaaj mikor jön a második... és mikor mondjuk, hogy nem lesz második jön a jaaaaj dehogynem..... wtf???!!?! Majd mi tudjuk....ebbe senki ne szóljon bele k*vára....
2019. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Én az eljrgyzésem óta ami több mint 4éve volt folyamatosan terhes vagyok...úgy kezdődött hogy a férjem azért jegyzett el mert terhes vagyok...aztán 1év múlva összeházasodtunk akkor az ment hogy azért házasodtunk össze mert terhes vagyok!Elköltöztünk onnan ahol lamtunk,de gyakran megyek oda pl háziorvoshoz vagy levelekért...mindíg van egy ember minimum aki a gyerekkel jön...akar vadidegen is!Volt olyan h épp egy ismerős gratulált az esküvőnk alkalmaból majd egy vadidegen vásárló közbeszólt hogy élvezzük ki mert ha majd jön a gyerek akkor szenvedés lesz!Mikor mondtam nekj hogy nem gyerek miatt mentem férjhez akkor neki állt feljebb hogy de ő nem azért mondta...iszonyat idegesítő tud lenni!Volt egy ismerős néni a buszon aki 15km-en keresztül arról magyarázott nekem hogy ifenis kell gyerek...kedvesen próbaltam felhívni a figyelmét hogy hagyjon,de csak mondta es az egész busz hallotta...volt vevőm akit régebbről ismertem és az üzlet közepén állt nekem hogy mikor lesz gyerek mert mar benne vagyok a korban...itt az ideje..nem tudsz ezekkel mit csinálni...ha nem az egyik akkor a masik talál meg...iszonyat idegesítő!évek óta megy már
2019. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Sssaszem ***** válasza:
34%
Kedves Kérdező! Én sem szeretnék gyereket szülni, mert tudom, hogy mivel jár a terhesgondozás. Kezdtem ott, hogy először is vérvétel, terhességi cukorterhelés is van, ami nagyon, nagyon kellemetlen rosszullétek is lehetnek az éhgyomri cukorterheléstől. Nem is bírnám ki. A másik, ott van a szülésben a fájás, ugyanakkor benne van a pakliban a császármetszés, amit én nagyon nem tűrök jól. Ja meg mivel lovagolok, arról is le kellene mondanom a lovamról és a lovaglásról. Úgyhogy kedves kérdező, neked sem kell szülnöd, ha ennyire félsz a fájástól, nem vagy az a gyáva ember, aki azért nem szül, mert fél a fájásoktól. Neked sem kell szülnöd, ha ennyire nem bírod a terhességi tortúrát, meg az ilyen terhességi vizsgálati macerákat.
2020. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!