Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen helyzetben kötelező a...

Ilyen helyzetben kötelező a jópofizás?

Figyelt kérdés
Sógornőmék nagyon gazdagok, nem is dolgoznak, mert annyi vagyont örököltek, hogy kitermeli az magától is a havi kiadásaikat. A minap náluk voltunk, most mennek majd Barcelonába egy 10-napos hajóútra, és amíg ott voltunk, egész idő alatt mutogatták nekünk a hajó útvonalát, hogy milyen városokat látogatnak majd meg, meg így játszották az agyukat, hogy alig 2 hete jöttek haza a lengyelországi utazásból, máris menni "kell" máshová utazni. Gondoltam, mekkora problémák, mi meg egész évben gürizünk, és örülünk, ha a Velencei-tóra eljutunk egy hosszúhétvégére. Ott kellett jópofizni, és érdeklődést mutatni, hogy milyen szép helyeken járnak, milyen jó nekik, nekem az ilyenhez nincs gyomrom. Most komolyan van olyan ember, aki ilyenkor őszintén örül, hogy a másiknak milyen jó, neki meg mindegy mi jut?

2019. jún. 23. 20:33
1 2 3
 1/28 Izabella220 ***** válasza:
81%
Le lehet ezt rövidre zárni azzal, hogy jó nektek, érezzétek jól magatokat és eltereled a témát. Hacsak ő írányítja a beszélgetést napestig hallgathatod akkor.
2019. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
Aki nem irigy, az tud örülni annak, ha más megmutatja, amit látott a világból.
2019. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

Hála Istennek nem ismerem az irigységet.

Totál hidegen hagy, hogy másnak mije van.

VISZONT! ... soha nem mennék olyanok társaságába akiket ennyire nem kedvelek, mert ezt nem udvariasságnak nevezik, hanem kétszínűségnek!

2019. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%
Belőled süt az irigység. Nem hiszem, hogy csak az örökölt vagyonból élnek és utazgatnak. A jópofizás nem kötelező, legközelebb válts témát, vagy mondd meg nyíltan hogy ez zavar.
2019. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%
Heti gazdag rokon/csóró kérdező kérdés pipa.
2019. jún. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Tudom, irigy vagyok, de ez a legtöbb emberben természetes
2019. jún. 23. 20:56
 7/28 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Sógornődben is lehetne annyi tapintat h ne ez legyen a fő téma. tisztában kell legyen az anyagi lehetöségeitekkel. Nem feltétlen irigység ez a kérdező réazéről, pl nekem van két egészséges okos gyerekem, nem a tanulmányi veresenyikről beszélek állandóan annak a kolléganőnek aki értelmi fogyatékos kislányát neveli. Találok más témát. Nem azért ritkitanám ezeket a találkozásokat tehát mert irigy vagyok hanem mert a másik fél tapintatlan, egyfolytában dicsekszik.
2019. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
De most miért elvárás örülni annak, hogy ők hová jutnak el?
2019. jún. 23. 20:59
 9/28 anonim ***** válasza:
70%

Nem, nem természetes.

Nekem is van egy sógornőm, aki sokat örökölt. Mit irigyeljek? Nekem élnek még a szüleim, ő 13 évesen árva volt, a pénze ellenére dobálták egymás közt a rokonok, senkinek nem kellett. Kárpótolja a pénz? Nem., Akkor?

2019. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
31%

Nem irigykedni kell, hanem tessék keményen dolgozni/tanulni és majd neked is telni fognak ezekre az utazásokra vagy azokra a dolgokra amit szeretnél.

Azt meg nem akarom elhinni hogy csak és kizárólag az őrökölt vagyonból élik az életüket és az ég világon semmit sem csinálnak, mert ha mégis így van az sem valami irigylésre méltó...

2019. jún. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!