Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen helyzetben kötelező a...

Ilyen helyzetben kötelező a jópofizás?

Figyelt kérdés
Sógornőmék nagyon gazdagok, nem is dolgoznak, mert annyi vagyont örököltek, hogy kitermeli az magától is a havi kiadásaikat. A minap náluk voltunk, most mennek majd Barcelonába egy 10-napos hajóútra, és amíg ott voltunk, egész idő alatt mutogatták nekünk a hajó útvonalát, hogy milyen városokat látogatnak majd meg, meg így játszották az agyukat, hogy alig 2 hete jöttek haza a lengyelországi utazásból, máris menni "kell" máshová utazni. Gondoltam, mekkora problémák, mi meg egész évben gürizünk, és örülünk, ha a Velencei-tóra eljutunk egy hosszúhétvégére. Ott kellett jópofizni, és érdeklődést mutatni, hogy milyen szép helyeken járnak, milyen jó nekik, nekem az ilyenhez nincs gyomrom. Most komolyan van olyan ember, aki ilyenkor őszintén örül, hogy a másiknak milyen jó, neki meg mindegy mi jut?

2019. jún. 23. 20:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%
NEm kell irigykedni, az a pénz is elfogy egyszer. Inkább tegyél érte, hogy te is eljuss Barcelonába.
2019. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Nem csak a pénz miatt, hanem hogy kötöttségek nélkül élnek, akkor mennek oda, ahová akarnak. Mi sem vagyunk szegények, keményen dolgozó emberek vagyunk, éppen ezért sem tölthetünk az év 365 napjából 180-at utazással.
2019. jún. 23. 21:06
 13/28 anonim ***** válasza:
80%

Abban közösek vagyunk hogy nekem is van vállalkozó rokonom, és maguktól hívtak el minket, mert 14 évesen látott utoljára most vagyok 26, elmentünk elénk tette a fél konyhát, utána végig kalauzolt a portáján.... Leszarom a drága autókat, de azért kikönyörögtem hogy vigyen egy kört a kocsival, mutassa már meg egy csóró panellakónak mi az élet :)


Ő mindig rendes volt, nem szállt el magától, mert csórók voltak ők is, csak a pénzét nem elszórta, hanem belerakta olyanokba amikbe más nem merné, sokszor mondta még fiatalon hogy maga akarja beosztani az idejét, és nem egy idegen aki ugyanúgy a pénzért ugrál.

Ettől függetlenül az életkedvem is elment, amikor jöttem hazafelé, én nem is hívtam magunkhoz, mert nincs mit felmutatni, most mit mondjak neki, ennyire telik havi 230ezer-ből?



Te ismered a családtagjaid, csak észreveszed már ha dicsekszik.

2019. jún. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
38%

Nem ok tehetnek arrol, hogy gazdagok ti pedig nem.


Javaslat, ha legkozelebb talalkoztok: "Jaj Kittikem, legyszi ne mutogasd nekem ezeket a kepeket! Hogy lehetsz ilyen tapintatlan? Tudod, hogy mi nem engedhetjuk meg magunknak ezeket a kiruccanasokat, igy majd meg esz a sarga irigyseg!"


Kerdezo! Nem ok tehetnek errol. Jogos ha rosszul esik, hogy ti nem utazhattok annyit, de miert baj ha mas igen? Huzzak meg magukat, csak mert te irigy vagy? Inkabb orulj, hogy legalabb kepeken lesz alkalmad latni Barcelonat! Ha majd nem leszel irigy, lehet, hogy egyszer teged is magukkal visznek!

2019. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
30%

Én se lennék irigy. Mondjuk annál azért jobban állunk, hogy egy hosszú hétvégés velencei-tavi nyaralás lenne a legtöbb, amit megengedhetünk magunknak, de a sógornődéktől mi is nagyon messze vagyunk.

És én igen, teljesen őszintén tudnék örülni az örömüknek. Sőt, kérném, hogy ha hazajöttek, akkor egyszer tartsanak nekünk élménybeszámolót róla.

2019. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
29%
Engem nem érdekel kinek mi mindene van. Nem vagyok irigy. Tesóm állandóan utazik belföld-külföld ami épp jön. Szívesen nézem a képeit. Nekem jelenleg álom, örülök neki hogy jó neki és boldog.
2019. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
39%
Igen, van ember aki örül a más örömének, és nem úgy veszi hogy a másik "játssza az agyát" mikor szeretné megosztani vele az örömét. Iszonyú rosszindulatú és irigy vagy.
2019. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
47%
Én is halálra unnám ezeket a beszámolókat, én sem untatom őket arról, hogy milyen módon szereltem meg a kocsit. Persze nálunk a családi látogatások háromnegyede arról szólt, hogy épp ki merre utazott és hány ezer képet lőtt, amit mind végig kellett ülni, miközben a résztvevők egymást vizslatták, hogy ki mennyire képedt el a csodás fotókon. Azóta nem vagyok hajlandó más nyaralásáról szóló képeket nézni, mert nem érdekel. Teljesen megértem a kérdezőt és a kérdést sem az irigységre hegyezném ki ahogy itt mások, hanem a bénító, egész délutánt betöltő unalomra, amit más nyaralásának végigkövetése jelent a számára. Szerencsére nálunk idővel felfogták, hogy van akit hót' nem érdekel az egész és az menjen a dolgára, a többiekkel meg majd végignézik az ezer képet. Nálad is a nyers modor fog beválni, azaz megmondod, hogy lenne valami dolgod és elintéznéd, ezt meghagyod inkább nekik. Aztán belebújsz a telódba és legközelebb csak köszönéskor szállsz ki belőle. Jó nyaralást, pápá, aztán legközelebb kimented magad egy hígfosással.
2019. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
31%

Teljesen normális ahogy érzel. Ez egy olyan dolog, ami kivétel nélkül minden emberben megtalálható. Ne foglalkozz a képmutató marhákkal akik válaszoltak neked.

Én semmit nem örököltem senkitől, férjem sem. Egész életünkben magunknak kellett hogy fizessük az egyetemet lakhatást, egy deka forint segítség sem érkezett szinte. Nekem is van ismerősöm, aki dús gazdag, és ugyan ez a helyzet vele mint sógornődékkel. Egyébként ha meg nem esik le nekik, mekkora egy bunkóság így viselkedniük, akkor lehet pénzben mérve gazdagok, de az alap szintű emberi empátiában igen nagy hiányt szenvednek, vagy pedig csak fel akartak vágni. (Vagy mindkettő.)

Próbálj meg arra koncentrálni, nektek mitek van az életben, te miért érdemes hogy felkelj és dolgozz minden nap. Dolgozzatok szorgosan, legyetek leleményesek és ti is majd ellátogathattok ilyen utakra.

Biztos van olyan dolog az életben, ami pedig nektek adatott meg inkább, és nekik kevésbé.

Addig is, lottózzatok néha, hátha könnyebben rátok ragyog még a szerencse.

Amúgy ismered a mondást: Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa :)

2019. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
50%
Az a baj, ha ilyen helyzetben nem jópofizol, megkapod, mint itt, a Teréz Anya Baráti Körtől, hogy irigy vagy. Igen, kulturáltan, higgadtan is is be lehet jelenteni az utazást. Ha látom, hogy a másikat érdekli, bővebben is elmondom, hogy lesz, vagy hogy volt. De kéretlenül nem dicsekszem, főleg, ahogy írtad, hogy egész idő alatt az volt a téma. Kb. mint mikor az éhes gyerek előtt a másik előveszi a tortaszeletet. Persze, az a hibás, akinek el kezd csorogni a nyála.
2019. jún. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!