Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy viselkednétek a helyemben...

Hogy viselkednétek a helyemben, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Még tanulok, csak nyaranta szoktam "dolgozni" immár második éve vigyázok az unokaöcsémre és az unokahúgomra, rendszerint reggel 8-tól délután 5-6ig, amíg a nővéremék haza nem jönnek (az ő házukban vagyok)

Szeretem ezt csinálni, kapok is érte pénzt, pont annyit amennyi nekem kell, és a nővéremék sem fizetnek ki horror összegeket egy idegennek, szóval mindenkinek megfelel így.


A sógorom apjának felújítják a házát, és ő nem szeret otthon lenni mert zavarják a munkások, így a felesége felügyeli őket, ő pedig napközben a sógoromék házában van, így négyen vagyunk.

3 hétig tartanak a munkálatok, ez az első hét hogy itt van.

Megmondom őszintén,hogy engem nagyon zavar, feszélyez.

Ez előtt sohasem voltunk "kettesben" (mint felnőtt emberek), és annak ellenére hogy közel 7-8 éve ismerem a nevén kívül annyit tudok róla,hogy vállalkozó (vagy csak volt) és azt hogy 70 X éves, de ennyi.

Most hogy itt van, folyamatosan csak bagózik, pötyög a laptopján meg telefonálgat de megállás nélkül.

Szinte egy szót nem beszéltünk az elmúlt 4 napban.

Egy alkalommal véletlen elbambultam a kézfején lévő gagyi tetoválásokon, akkor megkérdezte, hogy mit bambulok?!

Kiráz a hideg a megjelenésétől, egy az egyben az a legjobb személyleírása mint a Macskafogóból Fritz Teufelnek, szerintem róla formálták azt a rajzfilmfigurát.


Néha méreget, de olyan lenézően,rosszindulatúan.Az unokái sem nagyon mennek oda hozzá.

A nővérem szerintem nem rossz ember, azt javasolta, hogy beszélgessek vele, kérdezzek róla,hogy mivel foglalkozott régen, arról szeret mesélni.

Lehet,hogy buta vagyok, de ott tartok, hogy stresszel, hiába nem kell mindig egy légtérben lennem vele, de csak összefutunk egy házban.

Sugárzik belőle a negatív, lenéző hangulat, nem akarok vele beszélgetni.Nagyon kevés ilyen ember van akitől így kiráz a hideg.

Bármilyen ötlet,tanács, hogy hogy kezeljem ezt?

Lehet,hogy oldana valamit a hangulaton ha jobban megismerném de én nem akarok kezdeményezni, ahogy látom ő sem.

Pedig én közvetlen embernek tartom magam, de mellette inkább eret vágok.


2019. júl. 18. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Az eret vágós poénodon totál berágtam! Nem vicc az öngyilkosság! Van akinek szó szerint elviselhetetlen az élete, te meg ezzel viccelsz!

Ha nem érzed jól magad valahol, akkor van egy 3 betűs szó, úgy szól, hogy NEM! Nem vállalod! Egy ember legyen fontos neked, és az saját magad. És ha egy olyan emberrel kéne megosztani a légteret, akitől kiráz a hideg, akkor azt a munkát nem vállalod el. Nem vagy a házicselédjük, bizonyos munkafeltételek között jött létre köztetek az egyezség, most pedig más körülmények állnak fenn, amik között te nem kívánod és nem tudod ezt a munkát ellátni. Ha majd hazamegy az öregúr, akkor meg megint vállalod a felvigyázást.

2019. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még három hét, kibírod. Próbáld meg kerülni, menjetek minél többet játszótérre a gyerekekkel. Ne beszélgess vele a legszükségesebbeken kívül!
2019. júl. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnálom, nem poénnak szántam, csak így akartam kifejezni,hogy mennyire zavar, mert ha valaki nem tapasztalt hasonlót az gondolom nem érti meg.

Szeretem ezt csinálni, ha nem lenne szükségem pénze ingyen is ezt csinálnám, ez nekem tökéletes nyári munka nem találnék ennél jobbat, 3 hét miatt nem dobnám el.

Ugyanakkor nem értem miért zavarják a munkások, és hogy miért kell itt lennie.Itt a gyerekek hangoskodnak, ő úgyis a kertben járkálva telefonál 30-40 percekig, meg ül a gép előtt órákig.Ezt nem értem miért nem lehet otthon, elég nagy a háza ahhoz, hogy ne tudjon elvonulni.

Az unokáival nem igazán foglalkozik vagy nem úgy,hogy azt gondoljam miattuk jött ide.

Bármilyen tanács jól jön, akár,hogy próbáljak e meg beszélgetni vele, vagy tartsam fent a jelenlegi helyzetet, netán ahogy írták ne legyünk a házban ha nem muszáj stb...

2019. júl. 18. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ignoráld, csinálj úgy, mintha ott sem lenne. Észre se vedd és máris elviselhetőbb lesz a helyzet. Egyébként az, hogy miért zavarják a munkások, az ő dolga. Ezzel a logikával ő is mondhatná, hogy nem érti, miért jó neked egész nyáron kisgyerekekre vigyázni, amikor annyi minden mást is csinálhatnál helyette. Ha nem vagy hajlandó beszélgetést kezdeményezni, és ő sem, viseljétek el egymást három hétig a lehető legkevesebb kommunikációval, ennyi.
2019. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha nem akarsz vele ismerkedni,vagy meg sem próbálod,akkor hogy vársz bárminemű változást a jelenleg fennálló viszonyotokban?Azt írod állandóan lenéző tekintettel bámul rád,de amiket itt leírtál róla az részedről mennyivel jobb?Bámulod a kézfején lévő ˇgagyi"tetoválást

-talán azt gondolta ráncos májfoltos kezét bámulod s lehet magad sem vetted észre, de undorodva.A nővéred jól beszélt,adhatnál neki egy esélyt,aztán ki tudja?! lehet hogy tök jó fej.ha meg mégsem , akkor legalább Te megpróbáltad és nyugodt szívvel piszkolhatod tovább.

Nézd,én tudom hogy a generációs különbségeket nehéz áthidalni,de lehetnél Te egy jó példa,pl;egy mosollyal,egy apró gesztussal,vagy csak a törekvéssel hogy próbálod megismerni...viszont ott van a lehetőség hogy kiderül nem az unokák álma a mami...akkor még mindig átnézhetsz rajta

2019. júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!