Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viseljem el anyámat,...

Hogyan viseljem el anyámat, elegem van belőle?

Figyelt kérdés

Hozzám soha egy jó szót sem szólt még, állandóan az öcsikémet ajnározza. Én meg vagyok az aki semmire sem viszi majd az életben. Állandóan azt mondja, hogy én milyen buta vagyok, tudja, hogy tanár szeretnék lenni, erre mindig kiröhög, hogy áh, én az úgyse leszek soha, mert én ahhoz túl buta vagyok, belőlem max egy kozmetikusnál nem lesz több. Pedig nem vagyok én olyan buta egyáltalán, tanulok és folyamatosan fejlesztem magam. Bár azt tudom, hogy az ő anyja vele szintúgy ugyanezt csinálta, mindig aztmondták neki, hogy semmire sem jó és ezt el is hitte és nem is lett belőle semmi, mert feladta az álmait az anyja folytonos piszkálódása miatt. Most velem is ezt akarja elérni vagy nemtudom.

Most is kivagyok tőle. Állandóan kivan, hogy a hajam mindig lóg, mostanában összeszoktam kötni, hogy ne kössön belém amiatt is. Estére bontottam ki, hogy ne zavarjon a gumi erre aztmondja, hogy a r*tkes, tetves hajam megint lóg. Most komolyan hogy mondhat ilyet? Pont ő aki tudja, hogy az én hajam minden csak nem tetves. Az öcsémmel összekaptunk valamin, erre anyám elhord mindennek, hogy hogy merészelek veszekedni az ő kicsi fiával és, hogy azonnal tűnjek a szeme elől, mert különben nem köszönöm meg amit kapni fogok. Mindaddig amíg anyám ezt mondta, az öcsém állt a háta mögött és nevetett rajtam. Most hagytam abba a sírást nemrég. Annyira elegem van már, és nem tudom mit követtem el, miért csinálja ezt velem? Azt ő is elmondta, hogy az ő családjában is mindig az ő fiútestvére volt a szuper, ő meg mindig volt a rossz. Állandóan azzal jön nekem, hogy a mi családunkban a lányok nem érnek semmit, és szerinte minden lány jelentéktelen és hülye és hogy ő nem is akart lányt. Neki a fiúk a szuper gyerekek.


Annyira tehetetlen vagyok. Mit tegyek? Hogyan viseljem el?

16 L



2019. júl. 28. 02:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ez tényleg nem csak egy tini hiszti. Sajnos ez tényleg így van ahogy leírtam. És néha megpróbálok beszélni vele, hogy ez nemkéne, hogy így legyen, meg, hogy engem ez bánt erre elkezdi, hogy jajj ne mártírkodjak már, nem kell a dráma és, hogy őt ez nem érdekli. Pedig én csak normálisan szeretnék vele erről beszélni. Ő bezzeg sajnáltathatja magát, mert sokszor felhozza, hogy jajj, mert az ő anyja nem hitt benne, és sosem mondta neki azt, hogy szereti, akkor bezzeg mindenkinek sajnálnia kell őt, ő jön mindig azzal, hogy nem szereti ha valaki sajnáltatja magát, de ő pont azt csinálja. Komolyan néha olyan szívesen megmondanám neki a magamét, de akkor meg az lenne a baja.


Szerintetek miért bánik úgy velem ahogy? Az oké, hogy az ő anyja is így bánt vele, de akkor már csak azért sem kéne az ő példáját követnie. Az anyák általában azt szokták akarni, hogy a gyerekük többre vigye mint ő, és hogy a gyerekének minden meglegyen ami neki nem volt. Az öcsémmel így is viselkedik, de velem akkor miért nem? Sokszor mondta már azt is, hogy bárcsak megölt volna még mielőtt megszülettem volna, hisz ő neki csak fia lehet, nem egy jelentéktelen lány. Most komolyan az a baja, hogy lány vagyok vagy mi?

2019. júl. 28. 02:56
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit tennék a te helyedben? rá mosolyognák és azt mondanám neki rendben van drága édesanyám igazad van, nagyon szeretlek,köszönöm hogy ennyire támogatsz és kitartasz mellettem, ezt igazából csak azért mondanám neki hogy lássam milyen arcot vág?

Nem érdemes vele vitatkozni, add meg neki az igazat, ebben éli ki magát, hagyd meg neki ezt az örömöt, vitatkozás helyett inkább tegyél a célodért.

Igazából nem sok mindent tudsz tenni, rá ebben a témában nem számíthatsz, nem kell neki ezt mondani elég ha te tudod, tegyél azért hogy tanár tudj lenni,ne foglalkozz a negatív vélenyekkel csak légy pozitív és csináld azt ami téged boldoggá tesz, én tudom hogy képes vagy rá és egy nagy jó tanár leszel, sok sikert és kitartás :-)

2019. júl. 28. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Gonosz az anyukád és ez bántalmazás.

Valaki más felnőtt nincs nálatok, aki jobb?

2019. júl. 28. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első megírta. Mosolyogj rajta. Írtad, hogy a mamád is úgy bánt vele, ahogy ő veled. Majd ha odaérsz, te ne bánj úgy a kislányoddal. Gondolom, felnőttként nem nagyon fogod anyukádat keresni. Akkor majd rádöbben, hogy valamit elrontott. Sajnos még egy pár évet ki kell bírnod vele.
2019. júl. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy ő egy beteg ember, akinek nem számít a véleménye. Ne állj le vele vitatkozni, felesleges. (mondjuk én biztos nem bírnám ki, hogy odaszúrjak neki 1-2 halk megjegyzést, amikor magát sajnáltatja...) Adjon ő motivációt, hogy elérd az álmaid, amikor pedig már nem fogsz tőle függeni, felejtsd el hogy létezik.
2019. júl. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is ilyen volt, sokszor ment a rinya, hog yőt mennyire nem szerették az anyjáék, csak megtűrték, erre ugyanolyan rideg módon kezelt engem, min tőt az anyja. Sezrintem fel se tűnt neki, mert amikor egyszer mondtam neki, akkor kikérte magának, ő jó anya, mindent úgy csinált mindig, ahogy a körülmények engedték...no comment.

Két évet még fogösszeszorítva ki kell bírnod, addig is redukáld magadban az érzelmi szálat és koncentrálj arra, amit ki bírsz sajtolni magadnak ebből az egészből: anyagiak, akármi...mert sajnos jelenleg (és ha továbbanulsz, még jó darabig) rá vagy utalva. Máshogy nem lehet :( Aztán ha már nem lesz rá szükséged, akkor jó magasan le kell sz..ni a fejét.

2019. júl. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb írták, ez egy generációs rossz mintakövetésből adódik, nem gondolta át, hogy ne kövesse ugyanazt a viselkedést és továbbadja, amit vele tettek. :-(

Ne tedd magadévá a rosszindulatú dolgokat, amit mond, amikor bármi rosszat mond, gondolj azonnal a céljaidra és amit el szeretnél érni, ne éld bele magad abba, amit mond, ne keltsenek benned fájdalmat a szavak. Tudom rendkívül nehéz. Tényleg beteg, lelkileg sérült, mechanikusan viszi tovább a generációs örökséget. Fáj ilyen kérdéseket olvasni és sajnálom ha nincs lehetőség kolllégiumba kerülni vagy bárhova (most még) de hamarosan eljön az idő, amikor teljesen új közösségbe kerülhetsz. Addig pedig ne halld meg amiket mond, ne hagyd, hogy álmaidat rombolják ezek a dolgok.

2019. júl. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az en "anyam" is ilyen rosszindulatu sz.r

(Igen, igy beszelek rola, tett erte boven.)


Kesobb, ha sajat labra allsz szakits meg vele minden kapcsolatot, ilyenekre nincs szukseged. Eloszor fura lesz, de hosszutavon jobban jarsz majd vele. Addig is probald figyelmen kivul hagyni es minnel kevesebbet otthon lenni. Tanulj mondjuk konyvtarban, baratnoknel, akarmi.


Kitartast es sok sikert az eletben!

2019. júl. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon nehéz anyukámmal. Viszont én már kitaláltam pár jó praktikát!:) 17/L Ha van kedved beszélgethetnénk
2019. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát az a baj, hogy sokszor én is nehezen bírom, hogy ne szóljak be neki valamit, ha sajnáltatja magát. Meg azt is szokta mondani, hogy jajj ő milyen rossz anya és akkor a tesómmal mondani kell neki, hogy nem ez nem igaz, ő jó anya, mert ha nem mondjuk akkor meg azért sértődik meg.


A mamámmal nagyon jó a viszonyom. Őt szeretem. Azt mondta, hogy ő szívesen bevállalná, hogy odaköltözzek hozzá. És anyámnak is oké lenne, mert azt mondta neki mindegy. Bár néha nekiáll mondogatni, hogy jajj milyen rossz lesz neki ha elmegyek, mert már nem lesz ugyanolyan az élete (ja gondolom nem lesz kinek beszólogatnia).

2019. júl. 28. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!