Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megsértettem anyámat, de...

Megsértettem anyámat, de igazam van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Háttértörténet: Anyámmal egész életemben viharos volt a kapcsolatom. Nagyon fiatalon rá kellett jönnöm arra, hogy ha szeretnék az élettől valamit, akkor fel kell hagyjak azzal, hogy próbálok neki megfelelni, érte tanulni és úgy élni ahogy ő szeretné, mert nem érdekelte a tanulmányi eredményem sem a céljaim, kivéve ha eltértek attól amit ő szánt nekem. Szóval érettségi után elkezdtem dolgozni, összeköltöztem a párommal és most gyűjtök hogy legyen egy kevés pénzem egyetemre.


Aktuális probléma: Anyám, a férje és a húgom egy közeli városban élnek és ilyen falusi életre rendezkedtek be. Vannak kecskék, malacok, csirkék stb. A húgomat mióta elköltöztem nem láthattam mert anyám ezzel próbált bűntudatot okozni bennem mert azzal az emberrel költöztem össze aki szerinte udorító féreg meg egyebek. Szóval most is próbáltam egy hétvégére elhívni a húgom de anyám bekavart így hirtelen felindulásból meglátogattam őket.

Nos, nekem az állattartással semmi problémám, de a házban tartani 30 csirkét ketrecben, mellette lefialt kutyával, mellette lefialt macskával, mellette másfajta szárnyasokkal és kismillió léggyel nem éppen higénikus. A szemét áll a szoba sarkában, koszos az ablak, a padló, a villanykapcsoló. A konyhában áll a zsír és a kutyaszar. Olyan házat képzeljetek el, amit ezeken a furcsaságoat bemutató csatornákon láttok, amikor tűzoltókat hívnak takarítani mert nem normális az állapot. Ha a gyámhivatal látná elvinnék a húgom onnan.

Tudtára adtam anyámnak, hogy ez így rettenet és nem értem hogy jutott ide, mikor arról volt szó, hogy elköltöznek ebbe a városba, rendbeszedik a házat és élnek boldogan. Ő megsértődött, hogy én koszosnak nézem őt és lenézem, pláne miután összeköltöztem a barátommal.

Most a kérdés az, hogy mi a fenét csináljak. Hagyjam ott a húgom? Én segítenék neki takarítani is esküszöm, de ebben megint azt látja bele, hogy én lenézem őt. Közben csak csalódott vagyok és haragszom. Mit csinálnátok a helyemben?

19/l



2019. júl. 5. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne segíts talarítani, mert a vége az lenne, hogy vissza is költözöl, és ott fogsz ragadni. A húgodat vedd magadhoz inkább, ha megteheted, anyád meg fulladjon bele a koszba.
2019. júl. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
A húgodnak azzal segítesz, ha hívod a gyámügyet, mindenki utálni fog érte, még a húgod is, de idővel megérti majd. Ha nem lépsz és hagyod ezt, akkor viszont csak a húgod fog felnőttként utálni, de akkor örökre.
2019. júl. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem első lépésben beszélj a tesóddal, hogy ő mit szeretne. Egyáltalán hány éves? Kérdezd meg tőle, hogy neki megfelel-e ez így. Ha nem /és módodban áll befogadni/, akkor elköltözne-e hozzád.

Ha nem változik semmi, akkor tényleg szükséges a gyámügy. Ők nem feltétlenül viszik intézetbe, ha van olyan családtag, aki gondját tudja viselni. Ez lehetsz akár te is. Főleg ha látják, hogy rendezett életed van a pároddal.

30/F

2019. júl. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Tudom hogy off, de nem bírom ki: az ilyen embereket börtönbe kéne csukni!
2019. júl. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
77%
Szerint em vedd magad hoz. Nagykorú vagy és ha van rá neked megfelelő körülmény, anyagiak, akkor hamar meg lesz. Ez a legjobb megoldás.
2019. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Anyám is ilyen.

17 éves koromban átvette a gyámságomat nővérem (aki akkor volt 20 éves). A bíróság kimondta, hogy a környezet gyereknevelésre nem alkalmas (pedig az ő állatai az udvaron éltek). Ennek ellenére az akkor 8 éves húgom (aki féltestvér) ott maradt.

Ez 17 éve történt, azóta nem láttam anyámat. Húgom felnőtt, a netnek köszönhetően megtaláltuk egymást, és el is költözött onnan. Most itt él a szomszéd városban, anyánktól 150 km-re. Segítettem itt albérletet találni, onnantól jól boldogulnak a (most már) férjével.


Szóval igen, nem nagyon tehetsz mást, mint megszakítod a kapcsolatot anyáddal, és nyitva áll az ajtód a húgod előtt. Ha majd önálló lesz, megkereshet. Ennyi. Ha érdekled, meg fog keresni.

2019. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A húgomat magamhoz költöztetni elég komoly manőver lenne. Egyelőre egy szobás albérletben élünk és ha ideköltözne le kellene mondjak az egyetemről mert nem tudnám másképp eltartani. Csak 14 éves. Annyit tudok tenni hogy gyakran hozom el onnan. Van még egy bátyánk aki külföldön dolgozik és fényévekkel jobban áll anyagiakban mint én. Arra is gondoltam, hogy megkérem, beszéljen ő anyánkkal, vagy segítsen valahogy, de nem tudom mennyire áldozna erre.
2019. júl. 5. 11:27
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Hát a saját testvérére csak áldozna már... Talán vele közösen meg tudjátok oldani, hogy odaköltözik a tesód és még egyetemre is tudsz menni.
2019. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a viselkedés nagyon ismerős,csak én a nevelőanyámtól kaptam hasonlókat.

Én jelenleg 18 éves vagyok ,mentem volna egyetemre ,aminek ő örült volna a legjobban,mert akkor legalább elköltöztem volna koliba, de nem vettek fel, sajnos...


Egyébként édesapáddal mi a helyzet?

Kitartást nektek!

Azt ajánlom, beszélj a bátyátokkal és esetleg küldjön pénzt ,abból a húgod nevelését meg tudnátok oldani, közösen a pároddal. Előtte viszont mindenképpen kérdezzétek meg a húgodtól, ő mit szeretne ? Ha csak azért nem jönne el,mert fél,mondd neki hogy te ott vagy mellette !!!

2019. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!