Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi szituációról (tettlegesség)?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk egy veszekedés közben a szülő meg akarja ütni a gyerekét, mire a gyerek elkapja a szülő kezét (nem csavarja, nem szorítja), nem támadásból, hanem önvédelemből. Erre a szülő reakciója egy kétszer akkora pofon és a „Ne merészelj kezet emelni a szüleidre” típusú újabb vita.

Mit gondoltok, ebben a helyzetben a szülő vagy a gyerek hibás olyan értelemben, hogy melyikük ment túl messzire? És ti szülőként mit reagálnátok egy ilyen helyzetben?



2019. aug. 1. 22:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt mindig.

A válás után nem telt egy úgy egy nap sem, hogy ne hallgattuk volna meg tőle, hogy ő a mintaanyuka, ő dolgozik, gyereket nevel, háztartást vezet, és emellett a személyisége is tökéletes, pedig a pasik menekültek a közléből, amint megismerték, és én is menekültem volna, ha tehettem volna. A takarítást elhanyagolta, én csináltam meg sok mindent helyette, de azokba mégis belekötött, mert ugye ő a takarításban is tökéletes volt. Amikor hazaért a munkából (tanítónő, így nem 8-tól 4-ig volt a munkaideje, hanem általában első órája nem volt, addig az ágyban döglött, utána két-három órát megtartott, de délután 2-kor ő már otthon volt), mindig majd' elájult, olyan fáradtnak tartotta magát. A 70 éves nagymamánk főzött ránk a saját kicsi nyugdíjjából, mert anyám annyit nem volt képes megtenni, hogy a nekünk főzött ételeknek legalább az árát visszaadja mamámnak. Ő inkább befeküdt mindig az ágyba, nézte a Barátok Köztöt, meg az agyhalott facebookos játékokkal játszott. Képzelhetitek, igazi energiavámpír volt.

Őt is az éltette, hogy valakit mindig szidott, hol apámat, hol a munkatársait, akik szerinte mind idióták voltak, és csak ő volt a normális közöttük... Velem is rendszeresen kereste a konfliktust, mindenért üvöltött és kikérte magának még azt is, ha csöndben végighallgattam. Az elején még beugrottam neki, és visszaszóltam, megvédtem magamat, na akkor még jobban felhergelte magát, aztán rájöttem, hogy a legjobban az idegesíti, ha nem szólok egy szót sem, sőt, mintha nem fognám fel, amit mond, csak hallgatom és nézek rá, az hatásos, mert még jobban felhúzza magát, de nem tud már hogy támadni.

2019. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!