Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anyukám 21...

Normális, hogy anyukám 21 éves koromban is így viselkedik? Mi a véleményetek a szituációról?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, elég messze élek az (egyetem miatt) a városomtól, a barátaimtól. A barátaim szinte minden héten találkoznak, de én csak ritkán tudok velük lenni, mert nem tudok hazajárni gyakrabban a távolság meg a tanulás miatt. Most vizsgaidőszakban a barátaim szerveznek egy három napos kiruccanást és hívtak engem is. Anyukám első kérdése, amikor beszéltem neki erről az volt, hogy : De ugye csak egy napra mész? Aztán miután mondtam, hogy szeretnék ott lenni az egészen azt mondta, ez felelőtlenség, hogy 3 napot nem tanulok és nem gondolja, hogy ott fogok tudni tanulni, de rám hagyta a döntést, persze tudom, hogy ha elmegyek az egészre, akkor majd folyton húzza a száját és megjegyzéseket tesz. Nekem nagyon fontosak a barátaim és hiányoznak, alig vagyok velük. Vagy túl sokat akarok és Neki van igaza?

2018. jan. 9. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Én is elmennék. Ha velük szeretnék lenni akkor velük leszek.
2018. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Én a helyedben elmennék. Elvileg felnőtt vagy 21 evésen és be tudod osztani az idődet egyedül, nem?
2018. jan. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Menjél el , azt kész, anyukád csak állást foglalt, elmondta a véleményét. De ő is tudja, ő is látja, hogy az életed nem állhat csak tanulásból. Ha kizárólag tanulással töltöd az idődet, elmegy melletted az élet. Javadat akarja anyukád mindenképpen, tehát tégy belátásod szerint; ahogy úgy érzed, hogy neked legjobb. Nem akar visszahúzni. Támogatja szerintem a döntésedet, bármi is legyen az. Mert szeret, mert fontos vagy neki. Szerintem tök jó, hogy nem kezdett el hisztizni, hogy nem akarja, hogy menjél, hanem azt mondta, hogy oké, te dolgod, te döntésed.
2018. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem akarsz túl sokat.

A tanulás mellett anyukád is beláthatná, hogy néha-néha jó a barátokkal lenni, akár 2 napig is. Ne legyen már önző. Főleg, hogy távol vannak (most) a barátaid. Ha nincs más akadálya, beszéld meg vele, hogy neked ez fontos. Ha nem ért a szép szóból, addig győzködném, míg bele nem egyezik. Gondolom, még otthon élsz.

2018. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

javítás: 2 helyett 3 napot akartam írni. A lényegen nem változtat.

Előző voltam.

2018. jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Mivel felnőtt vagy, így neked kell eldöntened, hogy mi fér bele és mi nem. Hacsak nem valami extrém keméány suliba jársz - pl. orvosi, ahol még wc-re se nagyon van idő elmenni, nem hogy barátokkal valahova - akkor nem létezik, hogy ne lehessen 3 szabad napod. Amúgy sem lehet non-stop tanulni. Anyád kissé fárasztó lehet.
2018. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6 Véletlenül eltaláltad, orvosira járok. :DDD
2018. jan. 9. 14:59
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Akkor is lehet 3 nap pihenőd, ha orvosira jársz. Előtte és utána jobban bele kell húzni, de a kikapcsolódásra is kell időt szánni. Te tudod, hogy állsz a tanulással, mennyi van még hátra, mit kell még ismételned stb. Ettől függ, hány napra mész.
2018. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Te tudod, neked kell dönteni.

Én már többedik szakom végzem, olyan még az életben nem volt, hogy a vizsgaidőszak közepén elmenjek több napra "szórakozni" - más kérdés, hogy a legtöbb vizsgaidőszak végén van 2 szabad hetem (tehát valószínűleg beleférne), AKKOR lehet lazulni, de vizsgák közben én nem is tudnék igazán kikapcsolódni - mert ha mondjuk csúszol, akkor verheted a fejed a falba, hogy nem emiatt volt-e (és az orvosin amúgy is könnyű megcsúszni, és nem olcsó mulatság). Persze, tudom, hogy sokakat ez nem zavar, és simán elutaznak akár egy hétre is a vizsgák kellős közepén.

Felnőtt vagy, a te felelősséged!

2018. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Tegyen megjegyzéseket, ne foglalkozz vele. Ha meg mégis zavar, akkor inkább maradj a szoknyája mellett.
2018. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!