Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám szétverte a szobám?

Apám szétverte a szobám?

Figyelt kérdés

Jövőre végezem a gimnáziummal, a tanulás miatt még otthon kell lennem, de már nem tart sokáig...tervezek albérletbe menni. Az apámmal nagyoon nagyon furcsa viszonyom van, sosem beszélgetett velem, van egy öcsém, ő a kedvence. Míg neki pénzt adott kisgyerek korunkban, és állandóan dicsérte engem tényleg figyelbe se vett.

Mind a ketten buktunk gimnáziumban, nekem ez lett a keresztem. Sajnos az öcsém heccből füvezik és drogozik is sajnos.. nagyon kedves srác ennek ellenére.

Anyukámnak otthon nincsen szava... Apa dominál (és szeretne is mindenki felett, rajtam nem tud.)


A minap az öcsém kivett apám pénztárcájából 100 eurót, apa tudja, bár sosem akarja elhinni, hogy az öcsém lopkod tőle. Nekem normális életem van, tanulok, egyetemre is megyek, és van egy rendes barátom is. Ennek ellenére arra értem haza, hogy apám a szobámat forgatja fel, mindent szana-szét dobált... Van egy hobbym, festek... A most készülőben lévő képem ledobta a földre és azon taposott, amikor benyitottam a szobámba. Amikor üvöltözve, könnyekkel küszködve mondtam neki, hogy nem én lopok tőle, hanem az öcsém, annyit vágott rá, hogy "tudom, hogy te vagy, ha nem te vagy, engednéd, hogy átnézzem a cuccaid!" És ezt üvöltve... Én félek tőle szószerint. 18 éves koromban is megvert, méghozzá hason rúgott, majd a földön is az arcom verte. Mert, amikor szendvicset készítettem, akkor véletlen beleszaladt a kés az öcsémbe, persze nem volt éles, csak vajazó, semmi baja nem esett.


Szerintetek?

Én sem vagyok szent, hiszen buktam a gimiben... Apám úgy fogja fel, hogy ingyen élő, mihaszna vagyok. (Amit persze mindig hozzám vág.)

A szakmát, amit tanulok a gimi mellett, azt is lenézi. És állandóan az orrom alá dörgöli.


Próbáltam mintagyerek lenni, de az sem jött be.

Amikor van barátom az a baj, ha nincs, akkor még nem vagyok komplett, biztosan ezért nincs.

A másik kedvencem, hogy megpróbál lehúzni, mert hogy nő vagyok, és egy nőnek a konyhában a helye, és szülnöm kellene egyébként is...

Nagyon megvagyok bántva.


Az albérletem alakulóban, most tettem szert egy kisebb vagyonra, illetve a barátom mondta, hogy költöztek hozzá nyugodtan.


Szerintetek mi lehet a gond?


2019. aug. 2. 02:47
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért, nagyon felvagyok dúlva..
2019. aug. 2. 02:50
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ne akarj megfelelni egy ilyen embernek, úgysem tudsz! Magadnak felj h meg, és én a helyedben elfelejtenem hogy az apám, ki törölném ot, mert egy ilyen ember, aki hasba rúg egy (úgy vettem le lany vagy) lanyt, a saját lányát, az ... erted! Minél elobb költözz el persze. És a helyedben nem felnek feljelenteni, vagy rendőrséget hivni ra, normalis emberek nem ütik a lanyuk arcát, meg rúgják hasba, hiába az apad, ne hagyd ezt!
2019. aug. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
23%

Bruh moment


Füvezik ÉS drogozik?


Fű mióta nem drog?

2019. aug. 2. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Mi itt a kérdés? Azt írod lehetőséged van elköltözni, mi a fenét csinálsz még otthon?! Nagykorú is vagy, mész ahová akarsz.
2019. aug. 2. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%

Húha. A testvér témában nem vagyok nagyon toppon, mivel egyedüli gyerek vagyok, viszont ez biztos, hogy nem normális. A 17. életévem küszöbén, valószínűleg, még tapasztalatlan tiniként válaszolok, de remélem, hogy legalább 1%-ban tudok segíteni. Anyudnak nincs szava, apád dominál, veled nem beszélgetett, lenéz, elhord mindennek. Az, hogy ő dominál az egy házas kapcsolatban nem normális. Főleg nem az, hogy a saját gyerekével így bánik. Szerintem apukád utálja, nem tiszteli a nőket. Az öcséd, ugyan úgy férfi, mint ő és szerintem épp ezért törődik vele, hisz megértik egymást, jobb kapcsolatuk lett. Esetleg elmenni egy pszichiáterhez jó lépés lenne, bár biztos ellenállna. Gondolom nem akarsz ehhez folyamodni és bocsánat ha hülyeséget mondok, a törvények ezen részével nem vagyok teljesen tisztába, de bántalmazott téged és terrorban tart, simán mehetnél rendőrségre. Bár, hogy írtad öcséd szenvedélyeit nem biztos hogy jó ötlet lenne, ha őt nem akarod bemártani.


Talán az a baja, hogy nem kerested vele a kapcsolatot kiskorodban, gondolok a hosszasabb beszélgetésekre.


Vagy csak nem tudja elfogadni, hogy nő vagy. Emellett lassan önálló felnőtt. Sőt, hogy nem hagyod magad vele szemben, az ellenséget láthatja benned, vagy azt aki dominanciára vágyik.


Esetleg valami régebbi vitát nem tud feldolgozni.


Nem bántásból, hisz mélyen a szívedben a félelem mellett biztos nagyon szereted, de esetleg ő akart téged?


Semmit nem bántásból írtam, kérlek ne is vedd úgy. Remélem jobb lesz a helyzet köztetek. Ha az albérlet összejön, ott nyugtod lehet, de az se árt ha van veled valaki, például a barátod. De ne feledd, hogy mindig áll melletted valaki és küzd érted/veled.

2019. aug. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm szépen!

Nagyon jól látod a helyzetet.

Megpróbálom megoldani, sőt megis fogom, csak hát...idő kérdése. :(


Igazából választ apa viselkedésére kerestem... Illetve az érdekelne, hogy kívülállóként ez normális-e? Hiszen az osztálytársaim is meséltek dolgokat a szüleikről. Valahogy azt sem tudtam feldolgozni, hogy tényleg szétverte a szobámat más hibája miatt.


Anyukám sajnos szószerint apám cselédje.

2019. aug. 2. 04:16
 7/27 Salx Narval ***** válasza:
90%
Hogy "mi lehet a gond", hát az, hogy az apád nem teljesen normális, vagy csak egyszerűen egy gyökér. Menj el onnan kislány mielőbb ha teheted. Ne hagyd magad senkinek bántani és megalázni.
2019. aug. 2. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
29%
Ennyi erővel bármiről ki lehet találni hogy nem az
2019. aug. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%

A kábítószer és a drog a magyar nyelvben azonos jelentésű szavak.


Apád nem normális, költözz a barátodhoz még ma.

2019. aug. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Szerintem költözz a barátodhoz amilyen gyorsan lehet. És onnan a bérlakásba. Amikor már látszik, hogy az tartható, és megvan ez a biztos háttered, akkkor kérdezd meg apádat, hogy:

1. Mi a baja veled? És hogy mennyire megbántott ezzel a viselkedéssel.

2. Miért nem érdeklik öcséd dolgai?

2019. aug. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!