Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltözni vagy maradni? Mikor?

Elköltözni vagy maradni? Mikor?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi a normális? Elköltözni a szülőktől vagy velük élni? Melyik a helyes?

Én 23 éves vagyok, 7 éve vagyunk együtt a párommal. Kèt éve lakunk együtt apámtól mást se hallok csak hogy miért költöztem el miért nem jó nekem náluk lakni miért nem lakunk együtt mint régen... Cserben hagytam át csaptam folyamatosan ezzel csesztet hogy nem ő küldött hanem én mentem állandóan ezt mondja...Multkor odáig fajult a dolog hogy azt mondta többet nem tehetem be a lábam a szülői házba... Na most, első szerelmem a jelenlegi párom, nem jártam discoba amikor tini voltam kitűnő tanulo voltam/vagyok (egyetemista vagyok) suli után egyből haza mentem mert soha sehova nem engedett.... Mióta össze költöztünk párommal azóta van életem mert ha menni akartam valahova és el akartam magam kérni anyukámmal veszekedett hogy "ugyan olyan csavargó a lanyod mint te stb..." anyut kímélve inkább nem mentem sehova ....Most meg azt akarja hogy lakjak otthon másik tesómmal is ugyan ezt csinálta ő már 30 éves sebész szakorvos külföldön lakik 1 éve de mindig veszekszik vele hogy minek van külföldön miért nem jön haza miért nem lakik velük.. Én egyetemen pszichológiát tanulok másfél éve, tanultak alapján nehezen tud minket elengedni szinte fel se fogta hogy felnőttek lettünk ...

nektek otthon hogy van ez? Nehezen fogadták el? Mi a ti sztoritok? Bocsánat az össze visszaságért alig volt időm leírni már régóta nyomja a lelkem ez a kérdés...


2019. aug. 2. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözni, ez az egészséges, kinek mikor lesz igénye rá, akkor.
2019. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én érettségim után (1 év van köztünk) költöztünk össze. Az én részemről teljesen normálisnak tartották, hogy elmegyek, a barátom részéről viszont ment jaj de minek mész el, itthon tudnál spórolni, minek fizeted másnak a lakását, ennyiből lehetne sajátod, de amúgy is itt van ez úgyis megöröklöd, stb. Három év után megunták. :D

Szerintem mindenki akkor költözzön el amikor neki és a szüleinek megfelelő. Vannak akiknek tök jól megy az együttélés, van akiknek meg nem. Annyira egyedi ez a dolog.

2019. aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Az, pszichológiát tanulsz már te a tudod mikor...
2019. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyes? Felnőttként felnőtt életet élni, az a helyes, ha 13 éves lennél, akkor nyilván azt mondanám, hogy apáddal kell élned, így viszont nem.
2019. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Anya sose lakott egyedül. Vettek anya felőli nagyiék egy lakást a belvárosban, és onnan járt dolgozni úgy, hogy féfivel lakott (anya nagymamájával). Apa sose lakott külön a szüleitől, csak miután már összeházasodtak anyával. Így egyikük se képes felfogni, hogy ez nem természetes. Párom szülei sose laktak külön, első 7 évben még a nagyszülőknél laktak jóindulatból, hogy ne kelljen költeniük semmire, és hogy tudjanak gyűjteni saját házra, ami sikerült is, de azóta is minden nap elmennek hozzájuk, majdnem minden nap ott ebéd...mondjuk sokat is dolgoznak a szülők, apuka meg külföldön, úgyh félig megértem, de nekem már ez sok.


Engem sem engednek, de én inkább albérletben leszek :D Eddig jól tanultam mindig, tanulmányi alapon megkaptam a kolit, de nyáron már albérletben leszek, amikor szakmai gyakorlat lesz. Igyekeztem direkt olyan szakot választani, ami tetszik is, de hogy mindenképpen nagyobb város kell hozzá, és nem lehet vele kisebb faluban elhelyezkedni. Ezzel is szoktatom rá anyáékat, hogy nem fogok velük lakni. Még mindig közös számlán van, de amint lesz fizetésem, igyekszem leválni róluk anyagilag, majd őket pedig próbálom lelkileg is leválasztani magamról.


Nagyon nagyon nagyon nagyon nehezen fogják elfogadni, már ha egyáltalán valaha ezt elfogadják. Én még rajtuk is azt látom, hogy nem igazi felnőttek. Mindenben engedelmeskednek nagyiéknak, tiszta rémálom ezt látni, hogy tőlem is ezt fogják életem végéig elvárni. Na nem. Szeretem őket, de ez nem természetes.

2019. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, múltkor bejött hozzánk egy előadó aki arról mesélt hogy szüleink az ő generációjuk mennyivel másabb mint a miénk. Úgy zárta a beszélgetést, hogy mindent meg tanultak csak az elengedést nem. Volt egy mondat ami meg maradt nagyon erősen belém égett múltkor facebookon olvastam:

" amikor gyerek voltál veled is türelmesek voltak a szüleid, ahogy ők idősödnek légy velük te is ugyan olyan türelmes".

2019. aug. 2. 13:12
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a normalis, ha akkor hagyod el az otthonodat, amikor tudod (penz) ES akarod (erzelem). A ketto egyutt jar. Egyik vagy masik hianya a te eletedet teszi tonkre.
2019. aug. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nyomasztó belegondolni, hogy hány ember éli le úgy az életét, hogy nem teheti azt, amit szeretne. Már fiatalon ott vannak a közvetlen közelében, ne adj Isten, egy háztartásban a nagyszülei is, akik rangidősként uralják a szülőket és így közvetetten az unokákat is. Mire a család eltartói, a szülők döntéshozatali hatalomhoz jutnak, addigra már jóformán elmútlak 40-50 évesek, megkeseredettek, mert addig nem dönthettek a saját életükről sem, és sajnos mivel ezt látták születésüktől fogva, természetesnek tartják, hogy nekik is ezt kell tenni a gyerekeikkel.

A te apukád is valószínűleg valami hasonlót tapasztalhatott, vagy csak egyszerűen irányítás mániás, de neked le kell mindenképp állítanod. A végén még te, a párod és a jövőbeli közös gyerekeitek is belebolondulnának, de az is benne van a pakliban, hogy a párod megunná és egy idő után lelépne mellőled, te pedig egyedül maradnál apukád lelki terrorjával.

2019. aug. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Pszichológiát tanulsz és nem tudod kezelni a kérdést, hanem itt faggatódzol, szünidős 13 évesektől?
2019. aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: írtam a végén amit mi tanultunk.

Plusz nem lehetek kíváncsi?

Mi a garancia arra hogy 13 évesek írnak választ, talán te is 13 vagy? Sőt ha ennyire bele megyünk mi a gondod a fiatal gyermekekkel? Kérlek ne kötekedj, ne offolj ha nem tudsz válaszolni menj tovább ettől nem lesz se jobb se rosszabb az életed sőt tudod mit igazad van! Nem tanulok semmit remélem meg nyugodtál (csak a te kedvedért), szép napot/estét/életet :)


Akik normális választ írtak leírták a sztorijukat köszönöm szépen :).

2019. aug. 2. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!