Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veletek is előfordult már...

Veletek is előfordult már ilyen? Felnősz, és rájössz, ki is valójában az anyád? Ez lehet klimax 40 évesen?

Figyelt kérdés

Rettentő jó kapcsolatunk volt édesanyámmal közel 18 évig, elválaszthatatlanok voltunk. Engem sokat bántottak az iskolában, barátaim sem voltak, ezért anyámmal tudtam otthon minden megbeszélni. Neki sem voltak barátai, közvetlen, barátságos, társaságkedvelő asszony, de egész életét a nevelésünkre áldozta fel és soha ki sem mozdult sehova. Tényleg csodás anya volt, legjobb barátnő, megértő, kedves. Apával is jól megvannak relative.

Az utóbbi időben problémák merültek fel az életemben (nem drog, terhes sem vagyok)...egy egészségügyi gond. Úgy veszem észre, hogy nem képes ezt elfogadni. Nem segít, nem támogat lelkileg, sőt csak nehezítí!! Szid, lehord hogy hogy lehetek ilyen elcseszett, mindenbe beleköt. És azt mondja hogy szakadjak le róla, 18 évig bírta játszani a jó anya szerepet. Lesokkolódtam. Anyám soha nem volt ilyen...soha. Tőle jobbat nem is tudtam elképzelni, imádtuk egymást. Egy jó lélek volt. De amit az utóbbi időben produkál...rá sem ismerek. Nem akar segíteni, magamra hagy.

Elvesztettem a legjobb barátom, az anyám. Mit tegyek?

Elment az életkedvem is.

Klimaxolhat 40 évesen?

Apa is odajött hozzám hogy jó lenne ha kevesebb időt töltenék anyával, mert már felnőtt, felelősségteljes nő vagyok..18 évesen 😀

Tanácstalan vagyok. Veletek volt ilyen?



2019. aug. 3. 15:42
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%
Sok felgyülemlett szar és a meg nem élt élet most csapódott le. Nem a te hibád valószínűleg.
2019. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
93%

Megjegyzem, nagyon nem szép tőle, hogy így viselkedik, de valószínűleg a sok-sok év alatt megcsömörlött a gyerekneveléstől, attól, hogy mindig mások voltak előtérben és saját magát háttérbe kellett szorítania.


Nem így kellett volna élnie, de gondolom, akkor ezt látta jónak. Sokkal többet kellett volna önmagára gondolnia, de hát nem látunk bele, volt-e erre lehetősége.


Szerintem ugyanúgy szeret, csak elfogyott belőle minden lendület, az elmúlt éveket be kell pótolnia, hogy helyreálljon nála belülről az egyensúly.


Sokan félnek szülőként bevallani, hogy hatalmas megkönnyebbülés, ha a gyerekek felnőnek és végre a saját lábukra állnak.

2019. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Mindig mondtam neki, hogy nyugodtan menjen el kikapcsolódni akárcsak egy sétára, kávéra, bicajozásra valajova. Vagy valami koncert. Nem, ők sose mentek apával, mert mi fontosabbak vagyunk. Meg anyagilag sem engedhetjük meg mindig magunknak.

Éreztem, hogy nem lehet bírni évtizedekig a 0-24h munkát és gyereknevelést+egyéb ház körüli teendőket.

Mindig is problémás volt az egészségem, most egy elég komoly emésztőszervrendszeri betegségem van, nehéz egyedül ebből kilábalni...de nem segít. Sajnálom hogy ez lett. Félek már nem is szeret. Nagyon furcsa, sose volt ilyen a kapcsolatunk

2019. aug. 3. 15:53
 4/43 A kérdező kommentje:

Egy szóval se merjétek leszidni! Én sem teszem! Lehet pusztán kifáradt nagyon.

Nem tudom, hogy hozhatnánk helyre a kapcsolatunkat. Ez a pár hónap mintha eltüntette volna a szép 19 évet :-(

2019. aug. 3. 15:54
 5/43 anonim ***** válasza:
98%
Az is elképzelhető hogy nehezen fogadja el az egészségügyi gondodat, ezáltal most téged se tud elfogadni. Vagy valóban besokalt, azt gondolta , hogy végre felnőttél és kicsit élhet ő is de most a gondod miatt újra támogatni kéne, foglalkoznia veled. De az is lehet, hogy teljesen tőled független a problémaja ( munkahely, apud...) Szerintem hivd el egy sütire és őszintén mond el neki mit érzel, és kérd meg, mondja meg őszintén mi a baj.
2019. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is van egy lányom, egy kicsit idősebb, mint Te Kérdező. Már külön lakunk. Rendkívül jó a kapcsolatunk, de most nagyon őszinte leszek. Sokszor borzasztó fárasztó benne lenni minden gondjában, bajában és bár nagyon örülök, hogy ezeket elmondja, de mivel a szoros kötelék miatt szinte együtt rezdülünk, minden fájdalma, panasza ugyanúgy fáj nekem is. És bevallom, ez sokszor nagyon sok!


Soha nem mondtam még neki, hogy oldja meg önmaga, ennél jobban szeretem, de már sokszor a számon volt. Borzasztó fárasztó megoldani a saját életét az embernek és ugyanúgy 100 %-ban elérhetőnek lenni a szerettei számára is. Az energiák sokszor végesek. Ettől nem szereti kevésbé az ember a gyermekét, csak egy kicsit kevesebb felelősséget akar, nagy levegőt, szabadságot. Olyan lehet ez, mint amikor megjönnek az unokák, annyira örül a nagyi, de azért nagyon megkönnyebbül akkor is, ha elmennek.


Adj egy kis időt neki, annyit, hogy hiányozzál a számára.

2019. aug. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Még otthon élek,majd ha bejutok egyetemre, nyilván akkor elmegyek otthonról.

De milyen szülő az ilyen? Attól, hogy nagykorú lesz a gyerek,nem engedhetem el a kezét, hátradőlve hogy hú de jó, mostmár bármi baja lesz,majd megoldja maga, hála égnek most már nem rám tartozik.

Személyszerint a gyerekem bármikor számíthat rám, nem lesz soha elegem belőle.

2019. aug. 3. 16:16
 8/43 A kérdező kommentje:

Értelek, Kedves Anyuka!

Én nem mondtam, hogy halál könnyű Nektek!

Sajnálom.

De akkor is...ezentúl már nem tudok rá 100%osan számítani?

Mit tegyek, hogy elkezdjek hiányozni neki?

Mondjuk 2 napja már nem beszélek vele és csak kerülöm, de még így is be tud szólogatni. Cudar világ 😀

2019. aug. 3. 16:18
 9/43 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező! Addig nem fogod tudni, hogy valójában milyen a másik oldalon, amíg meg nem tapasztalod. :)


Eddig ő leste minden gondolatod, most adj neki egy kis időt.

2019. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Mit jelent az idő adás? Ne beszéljek vele addig?

Nekem nagyon rosszul esett ez tőle, pont egy anyától kellene ezt várnom?

Ezek után hagyjon is békén, majd megoldom alegnehezebb gondomat is magam.

2019. aug. 3. 16:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!