Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha az édesanyámmal...

Mit tegyek ha az édesanyámmal kevés időt töltünk együtt?

Figyelt kérdés

Igazából ott kezdődött a történet hogy 5 éve édesapám meghalt.Akkoriban édesanyám elkezdett egy internetes játékkal játszani ahol megismerte az akkori párját ez miatt rengeteget volt fent a játékban ez miatt az anyai és a munkai feladatait is elhanyagolta ami kirúgáshoz és végül rossz anyagi helyzethez vezetet.Mikor azzal a párjával 3 év után szakított úgy tűnt hogy minden helyre jönn viszont nem sokkal később nagymamám kórházba került és nagyon gyorsan és hirtelen itt hagyott minket.Itt megint padlóra került és kezdödőtt az egész előlről.Ezek után egy fél évvel elkezdett elegem lenni ebből a helyzetből és konkrétan csak aludni jártam haza hisz ha itthon voltam ha nem akkor is csak a gép előtt ült.Ebből volt egy csomó gondunk hisz a gyámügy is megtalált minket.Ez egy fél éve történt.Azóta a gyámügy a nyakunkban van egyfolytába.És tudom ez az én hibám de akkoriban nem gondoltam volna hogy ez lesz a vége.Aztán nem régibben édesanyám kapott egy sztorokot(a sok idegeskedés miatt) ekkor rájöttem hogy változtatni kell.Viszont mikor kijött rá 2 hétre én is kórházba kerültem gerinc próblémákkal.Ez 2 hónapja volt azóta gyógytornára járok és ez nem olcsó,de ugye sok adósság is van a nykunkban.ÉS ez miatt rengeteget dolgozik.Én meg mivel nyár van alig vagyok itthon.Ez miatt rengeteg vitánk is van/volt is.Tudom erre az lenne a válassz hogy hát akkor ne járj el otthonról,de egyszerűen nem tudok egy elválasztó vonalat tenni az eljárás és az itthon töltött idő között.

Tudom a szövegnek körülbelül alig van köze hozzá de úgy gondoltam így legalább valamennyire érthető hogy hogy jutottunk idáig.



2019. aug. 5. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Édeaanyádnak egészen biztosan fontos a törődés, amit egyenlő arányban kapott apukádtól, nagymamádtól és Tőled is, ám mióta rajtad kívül mindenkit elveszített, ez már kevés neki ahhoz, hogy a valóságban boldog legyen és ne a számítógép előtt üljön egész nap. Igazából szerintem nem az lenne a megoldás a problémátokra, hogy többet ülsz vele otthon a tévé előtt vagy gyakrabban maradsz otthon, de a szobádban vagy, hanem közös programokat csináltok. Ez lehet a heti bevásárlás, főzés, takarítás, kutyasétáltatás, valami közös sportolás, például futás, bármi, amivel együtt lehettek, de mégis hatékonyan töltitek el az időtöket. Nem kell drága dolgokat elképzelni, akár már az is elég lehet kezdetben, hogy reggel készítesz neki is egy bögre kávét, és megkéred, hogy üljetek le és együtt igyátok meg. A lényeg, hogy lassan haladjatok, nem kell azonnal letámadni őt az állandó jelenléteddel, így egyre természetesebbé válik majd neki is, hogy mellette vagy. :)
2019. aug. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!Megfogadom a tanácsod.Remélem ez az anya-lánya kapcsolatunk is helyre hozza majd :)
2019. aug. 5. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!