Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 110e Ft semmire nem elég?

110e Ft semmire nem elég?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok


Szüleim elváltak amikor 1 èves lettem


21 éves koromig anyánál éltem

az évek során nagyon megromlott vele a kapcsolatom mindenbe beleszólt, bármit szerettem volna tiltott, nem engedett el az osztály társaimmal sehova se, pedig mindig jó gyerek voltam mindent megcsináltam amire anya kért jól tanultam azzal se volt gond.

Ahogy idősödtem egyre jobban "bántott" lelkileg anyám sokszor mondtad hogy nem lesz belőlem senki egy életképtelen vagyok

Azt vettem észre anyán hogy akármit meséltem neki akármit mondta mindig én voltam a hülye és folyton kiabált velem hogy nem vagyok normális rosszul gondolom


A lényeg az bármit csináltam mondtam az sose volt jó és mindig elmagyarázta azt hogy neki miért van igaza miért csináljam úgy mint ő... Az elején azt gondoltam jó biztos az anyukám segíteni akar de Nem kiderült hogy anyámnak nem tetszik az a szemèlysèg ami én lettem és ezt akarta kinevelni belőlem és át formálni a sajátjára


Egy családi körülmény miatt úgy döntöttem hogy apukámhoz költözök


Apáról annyit kell tudni hogy 2 hetente jártam hozzá látogatásra de sose figyelt rám elaludt nem adott kaját ha éhes voltam állítólag egyszer kimentem a házból 5 éves lehettem,anya amikor jött értem látta hogy sehol nem vagyok apámat meg jól elverte hogy hová tűntek, azota a bíróság kinevezett egy "figyelőt" nem tudom pontosan minek hívják

12 éves voltam amikor apa azt mondta hogy új beosztást kapott majd hív hogy neki mikor jó és jöhetek hozzá

12-18 éves koromig nem keresett,én hiába csengettem fel hozzá hiába hívtam telefonon semmi ....


Amikor 18 lettem apám kapott egy tudo emboliat bekerült Farkasgyepűre ott a többi idegen nyitotta fel a szemét hogy hát de van egy lányod

Apám megkeresett azóta rendezodott a viszonyunk


Amikor 21éves koromban betelt anyámnal sok sok dolog amit velem tett át jöttem apámhoz


19 évesen leèrettsegiztem

2 évig tanultam logisztikai és szállítmányozási ügyintézőkènt

Munkát kerestem egyedül a Tesco vett fel pénztárosnak a végére már nem szerettem ezért december végén felmondtam úgy döntöttem hogy szeretnék még egy szakmát így csináltam meg az óvoda nevelés óvoda dajkát

Majd utána most lehetőségem adodott hogy letegyem a német nyelvvizsgát


Apánál lakók már 1 éve

Nem sokat dolgoztam max egy 10 hónapot

De mindent magamnak vettem meg ami kell

Amikor apámhoz költöztem szó szerint annyi cuccom volt ami rajtam volt szóval az a ruha ami volt rajtam semmi más


A 0 rol kellett mindent előről magamnak teremtettem meg a ruhákat őszi téli tavaszi nyári cuccok cipők bugyi fehérnemű

Telefon szekrény mert apánál a kis szobát tárolonak használta kellett szekrény asztal szék polc lábtartok



A fizetésem nem volt több 110 e Ft nál

Az első 4 havi fizetésem ezekre ment rá

Az a baj hogy vannak kiadásaim

A kocsim a telefon számla fogamzásgátló tampon betét Benzin kaja néha elmenni a strandra néha szeretnék


A lényeg az hogy mindent nekem kellett megteremteni és 110 e Ft semmire nem elég amikor apának mutatom a számlákat mindig csak üvölt velem hogy spórolj jobban hova költőm a pénz meg hogy ő abba hagyta a támogatásom


Kezdjük ott mindent magamnak teremtettem meg a tanfolyamokat szakmákat is én fizettem ki


Egyszerűen nem tudom neki jobban el mondani hogy nem elég az a pénz amit keresek


Igen próbáltam máshova jelentkezni nagyobb városokba a saját szakmámba de nehéz főleg úgy hogy pálya kezdő vagyok


Mit csináljak ezzel a helyzettel



2019. aug. 7. 06:01
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos csöbörből vödörbe kerültél, semmivel sem lett jobb a helyzeted.

Nem írtad, hogy hol laksz, Budapesten vagy vidéken, de szerintem keress olyan munkahelyet, ahol biztosítják a lakhatásod, pl ipari parkokban, Oroszlány, Tatabánya, Mór (ha csak egy ágy is a munkásszállón, vagy keress szobát kollégiumban, ahol kiadják nem csak tanulóknak)

Bármi jobb lesz ennél az örökös stressznél.

2019. aug. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

Kisvárosban èlek 20 ezer fős

Veszprém megyébe

2019. aug. 7. 06:26
 3/48 anonim ***** válasza:
89%
Mi a kérdés? Ha nem elég a pénz, akkor másik munkahelyet keres ah ember, avagy másodállást vállal.
2019. aug. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
83%

Semmiképp sem maradnék ott (Ahhoz túl büszke vagyok és voltam is)

Keresgélj a neten az álláshirdetések között, hátha találsz valamit, ami egy lépés előre.

És soha ne add fel!

2019. aug. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
90%
Ha ennyire rosszul állsz anyagilag luxus a kocsi. Rezsibe mennyit adsz?
2019. aug. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
41%

Kb igyanilyen helyzetből

Indultam én is, csak egy nyomortelepről. Betárstam egy budapesti albérletbe. Jó társaság, olcsó volt. Egy szobát ma is viszonylag olcsón megszerezhetsz. Szóval feljöttem, szinte azonnal lett munkám. A te képesítéseddel szinte azonnal elhelyezkedhetsz és a nettó 200.000ft-os fizetés is biztos lehet. (Pl bankban, ügyintéző stb., természetesen nem értékesítés/ügyfelezés) Szóval keríts egy albit, ahová becsatlakozhatsz és dobbants. Mondujuk pont ebbe a hónapban nagyon nehéz albit szerezni pesten, de érdemes próbálkozni. Sok sikert kívánok neked!

2019. aug. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
30%
Ha ennyire szarul allsz luxus a fogamzasgatlo. Vegyen ovszert a csavo ha van parkapcsolatod vagy legalább alkalmid.
2019. aug. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
33%

7# nehogy már a védekezés legyen luxus.. Olcsóbb mint az abortusz, vagy felnevelni egy gyereket..

A gumiovszer sem feltétlenül olcsóbb.


A kérdésre visszatérve, a probléma az, hogy nincs előre lépési lehetőséged ebben a szakmában, nem fogsz többet keresni később sem dajkaként, legfeljebb annyival, ami követi az inflációt.

Lehet érdemes lenne olyan dolgot tanulnod vagy olyan munkahelyet keresned, amiből meg tudsz élni. De még kb akkor is jobban jársz, ha külföldön aupairkedsz, az nagyjából szakmába vágna.


Egyébként nem kell szégyellned magad, hogy nem tudsz ennyiből mindent kifizetni. Az ország szégyene, hogy ilyen bért kapsz közalkalmazottként. Szerintem ennyi idősen így is büszke lehetsz magadra.

2019. aug. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
21%

"Ha ennyire rosszul állsz anyagilag luxus a kocsi."


HA vidéken (azaz nem BP-en) él a kérdezö és csak 30-50 km-re van a munkahelye, akkor a kicsit böven nem luxus, mert a tömegközlekedés - ha egyáltalán van - ugyanannyiba kerül anyagilag, csak két-háromszor annyi idö, mire odaér.

2019. aug. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

A fogamzásgátlót felesbe vesszük

Az autom egy 150 e Ft szuzuki

2019. aug. 7. 07:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!