Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 110e Ft semmire nem elég?

110e Ft semmire nem elég?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok


Szüleim elváltak amikor 1 èves lettem


21 éves koromig anyánál éltem

az évek során nagyon megromlott vele a kapcsolatom mindenbe beleszólt, bármit szerettem volna tiltott, nem engedett el az osztály társaimmal sehova se, pedig mindig jó gyerek voltam mindent megcsináltam amire anya kért jól tanultam azzal se volt gond.

Ahogy idősödtem egyre jobban "bántott" lelkileg anyám sokszor mondtad hogy nem lesz belőlem senki egy életképtelen vagyok

Azt vettem észre anyán hogy akármit meséltem neki akármit mondta mindig én voltam a hülye és folyton kiabált velem hogy nem vagyok normális rosszul gondolom


A lényeg az bármit csináltam mondtam az sose volt jó és mindig elmagyarázta azt hogy neki miért van igaza miért csináljam úgy mint ő... Az elején azt gondoltam jó biztos az anyukám segíteni akar de Nem kiderült hogy anyámnak nem tetszik az a szemèlysèg ami én lettem és ezt akarta kinevelni belőlem és át formálni a sajátjára


Egy családi körülmény miatt úgy döntöttem hogy apukámhoz költözök


Apáról annyit kell tudni hogy 2 hetente jártam hozzá látogatásra de sose figyelt rám elaludt nem adott kaját ha éhes voltam állítólag egyszer kimentem a házból 5 éves lehettem,anya amikor jött értem látta hogy sehol nem vagyok apámat meg jól elverte hogy hová tűntek, azota a bíróság kinevezett egy "figyelőt" nem tudom pontosan minek hívják

12 éves voltam amikor apa azt mondta hogy új beosztást kapott majd hív hogy neki mikor jó és jöhetek hozzá

12-18 éves koromig nem keresett,én hiába csengettem fel hozzá hiába hívtam telefonon semmi ....


Amikor 18 lettem apám kapott egy tudo emboliat bekerült Farkasgyepűre ott a többi idegen nyitotta fel a szemét hogy hát de van egy lányod

Apám megkeresett azóta rendezodott a viszonyunk


Amikor 21éves koromban betelt anyámnal sok sok dolog amit velem tett át jöttem apámhoz


19 évesen leèrettsegiztem

2 évig tanultam logisztikai és szállítmányozási ügyintézőkènt

Munkát kerestem egyedül a Tesco vett fel pénztárosnak a végére már nem szerettem ezért december végén felmondtam úgy döntöttem hogy szeretnék még egy szakmát így csináltam meg az óvoda nevelés óvoda dajkát

Majd utána most lehetőségem adodott hogy letegyem a német nyelvvizsgát


Apánál lakók már 1 éve

Nem sokat dolgoztam max egy 10 hónapot

De mindent magamnak vettem meg ami kell

Amikor apámhoz költöztem szó szerint annyi cuccom volt ami rajtam volt szóval az a ruha ami volt rajtam semmi más


A 0 rol kellett mindent előről magamnak teremtettem meg a ruhákat őszi téli tavaszi nyári cuccok cipők bugyi fehérnemű

Telefon szekrény mert apánál a kis szobát tárolonak használta kellett szekrény asztal szék polc lábtartok



A fizetésem nem volt több 110 e Ft nál

Az első 4 havi fizetésem ezekre ment rá

Az a baj hogy vannak kiadásaim

A kocsim a telefon számla fogamzásgátló tampon betét Benzin kaja néha elmenni a strandra néha szeretnék


A lényeg az hogy mindent nekem kellett megteremteni és 110 e Ft semmire nem elég amikor apának mutatom a számlákat mindig csak üvölt velem hogy spórolj jobban hova költőm a pénz meg hogy ő abba hagyta a támogatásom


Kezdjük ott mindent magamnak teremtettem meg a tanfolyamokat szakmákat is én fizettem ki


Egyszerűen nem tudom neki jobban el mondani hogy nem elég az a pénz amit keresek


Igen próbáltam máshova jelentkezni nagyobb városokba a saját szakmámba de nehéz főleg úgy hogy pálya kezdő vagyok


Mit csináljak ezzel a helyzettel



2019. aug. 7. 06:01
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
18%

Nézzük, jól értem e a helyzetet: apukád eltart és egy forintot sem kell hazaadnod, a nagy nyomorodban simán le tudtál rakni egy jogsit és venni egy kocsit (amit vagy a szüleid fizettek, vagy abból tudtad összespórolni, hogy nem kellett beszállnod semmibe), van 110ezer Ftod havonta úgy, hogy nem fizetsz albérletet vagy egyebet, csak a saját dolgaidat, és még pluszban kérnél apádtól??? Hát bocs, de jelen esetben tök igaza van.

Ha van pasid, költözz össze vele, saját fizetésből saját háztartásban lehet játszani a nagylányt. Ott _tényleg_ nem lesz semmire pénzed, mert ezzel jár az albérlet. (És te még ott sem a nulláról indulsz, mert vannak saját bútoraid, amit vihetsz magaddal...)


Maradjunk annyiban; hogy az elvált szülők gyerekének sanyarú sorsa ellenére sokkal de sokkal jobban állsz, mint a kortársaid többsége.

2019. aug. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
87%

Itt amúgy van aki tud szöveget értelmezni? Leirta, hogy a fizuja felét hazaadja. Miről beszélünk?

Egyébként nyilván hosszútávon kénytelen vagy más munka után nézni, ha nem fizetnek meg. Ez van.

2019. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
80%

Ha 10 hónapot dolgoztál összesen, a fizud felét le kell adni, ki fizette neked a jogsit, a dajka tanfolyamot, nyelvvizsgát? Valamint minden egyes apróságot egyedül kellett megvenni, a bugyitól a telefonig. Meg néha gondolom ettél is.

Ha 10 hónap alatt ezt elérted 110 ezer forintból, akkor te egy varázsló vagy.

Nem kötekedni akarok, de valaki csak kellett, hogy támogasson.

2019. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
65%

Panaszkodsz, sajnáltatod és sajnálod magad.

Érzelmeskedsz, hözben az, hogy elváltak szüleid és milyen viszonyban vagy most velük, semmi köze jelenlegi helyzetedhez, legfeljebb annyi, hogy sem a MamaBankot, sem a PapaBankot nem tudod használni.

.

Ha te pároddal külön kasszán levőként panaszkodsz, amit szóljon az 1-2 gyereket közmunkás bérből nevelő, egyedülálló anya?

.

Kezdettekkor minden szakmunkás pályakezdő, ám aki nem gyakorolja szakmáját, az

- gyakorlat nélkül később sem fog kelleni.

- szakmájában nem fejlődik,

- 60 éves korában is pályakezdő lesz.

.

"végére már nem szerettem ezért december végén felmondtam"

Ugye, azért barátodon kívül vannak ismerőseid?

Kérdezd meg őket és számold össze, közülük hányan végeznek "nem szeretem munkát"!

.

Eső után köpönyeg, de ha nem egyszerre szerzel be mindent ("ruhákat őszi téli tavaszi nyári cuccok cipők"), előbbre lennél a fokozatossággal.

Ha igényed felhőkarcolónyi, soha nem fognak teljesülni.

2019. aug. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
72%

Van egyébként olyan lehetőség is, hogy albérlet támogatás. A feltétel, hogy legalább 60 km-re vallalj munkát és/vagy 3 óra legyen az utazás. Ezzel a lakhatast le lehet tudni, de ehhez olyan bérlő is kell.


Pesten elég sok lehetőség van. Csak hát nem árt ha van pár hónapnyi megtakarítás.

2019. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
20%
Én is ugya ezekre költöttem, plusz meg alberleti szobara és nekem bovsn eleg volt, még felre is tudtam tenni. Fogalmam sincs h te mire herdalod el a maradekot
2019. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
33%
Nekem csak 120 a szallas es ez olcso :/ neked legalabb van hol ingyen lakni.
2019. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
24%

Arra nem gondoltál hogy esetleg nem kéne még a WC-re is kocsival járni?


23 évesen én se kerestem többet 110-nél. Ja és még kocsim se volt. Mégse sírtam a gyakorin.


Fogamzásgátlón is lehetne spórolni. Vegyen óvszert a csávó, ha mindzsázni akar.

2019. aug. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
85%
Az a helyzet, hogy virít az írásképedről, hogy műveletlen és buta vagy. Ha ilyen minőségben szoktál motivációs levelet is írni, ráadásul munkatapasztalatod sincs, akkor nem csoda, hogy csak olyan állást kapsz, amihez legfeljebb 8 általános az elvárás és a fizetés is ezzel arányos. Ezen kellene változtatni, művelődj, olvass sokat, de minimum írni tanulj meg tisztességesen, vagy legalább guglizd ki, hogy mit hogyan kell helyesen leírni! Ha igényesen írsz, akkor nagy eséllyel máris jól indítasz egy állásjelentkezésnél pályakezdőként is.
2019. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
70%

Én ismerek olyat, aki 110 nettóból gyereket nevel. Nem élnek fényesen, nagyon össze kell húzni magukat. De megélnek belőle.


Te meg kocsit tartasz fenn, okosteló, miegymás, és az a legnagyobb bajod, hogy bulikázásra már nem jut. Na majd ha lesz időm, megsajnállak.

2019. aug. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!