Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek a lányomnak,...

Hogyan segítsek a lányomnak, hogy jobban érezze magát?

Figyelt kérdés
Van egy 21 éves lányom, aki most itthon van a nyári szünet alatt. Már gyerekkorában is rosszul viselte a szüneteket, mindig egy külön projekt volt kitalálni, hogy mit kezdjünk vele nyaranta. Mi egy eléggé félreeső helyen lakunk (tulajdonképpen egy nagy tanyán vagy gazdaságban), aminek megvannak az előnyei és a hátrányai is. Mindig el kellett küldeni valami táborba, tanfolyamra stb., mert ezek nélkül csak nyűglődött otthon. Nem tudott magával mit kezdeni, teljesen magába fordult, nem is beszélt velünk, sírt, egész nap aludt vagy feküdt az ágyban, szóval tényleg nem volt jól. Viszont az utóbbi években már nem volt erre példa, azért elfoglalta magát, nem kellett kitölteni mindenfélével az egész nyarát és jól volt. Most viszont megint azt látom rajta, mint régebben: pizsamában mászkál egész nap, magától nem csinál semmit, csak fekszik és eszik. Volt egy több hetes egyetemi programon, a barátaival is szokott találkozni és akkor minden rendben volt, de ezeket az alkalmakat leszámítva teljesen magába van zuhanva. Gondolom, hogy hiányoznak neki a barátai, az egyetem, a feladatok, a város stb., mert tényleg egyedül van és nem nagyon tud mit csinálni, szóval megértem. Viszont azért ez akkor sem feltétlenül normális, hogy ez ennyire megviseli, nem?
2019. aug. 9. 12:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, ha kapna valami feladatot, akkor nem unatkozna annyira. Gondolom egy tanyán akad a ház körül munka, hajrá! Nem csak a szórakozás létezik. Ha egyébként jár táborokba, meg találkozik a barátaival, szórakozik is, 21 évesen semmi baja nem lesz a házimunkától!

25/L

2019. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Azt nem értem ebben a történetben, hogy a lanyod 21 éves felnőtt nő. Miért neked kell kitalálni mit kezdjen magával? Megértem, hogy valakinek unalmas egy tanyán, de akkor miért nem szervez magának programokat? Vagy vallal nyári munkát a városban. Viszonylag sok lehetőség van. A masik dolog amit nem értek. Ti nem beszélgettek egymással? Nem kérdezed meg tőle mi baja? Lehet csak aktivan pihen és végre megteheti, hogy fel sem öltözik hanem pizsamában van egész nap. Mindenki másra vágyik.
2019. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Küld el dolgozni, vagy fözzön meg minden nap és már is nem fog unatkozni.
2019. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet hogy ő most jól érzi magát csak te tartod furának hogy pizsiben fkdécsel egész nap? Mert el tudom képzelni hogy így van.


Egyébként, egyrészt valóban nem neked kéne programokkal ellátni, másrészt el nem tudom képzelni hogy ne lehetne elfoglatságot találnia a ház körül. Meg ne haragudj de szerintem kisebb korában is ez lett volna a megoldás.

2019. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Ne haragudj, de a lányod lusta és életképtelen ha arról van szó, hogy feltalálja magát, ez alapján a leírás után. Lehetne filmet nézni, sorozatot, olvasni, tanulni valamit hobbiból, kreatívkodni, urambocsá a ház körül tevékenykedni, napozni, bringázni, BÁRMIT, erre vergődik inkább felnőtt létére. Eléggé szégyen.
2019. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%
Jó szülőnek tartalak, hogy felismerted ezt a problémat. Szerintem is feladatot kellene neki adni, hogy elfoglalja magát. De elsősorban beszelni kene vele erről, hogy töltse tartalmassabban a napokat... Egyebkent ez a helyzet rosszabbodhat. Én ismerek olyat aki 25-30 éves korában csinalja hasonlókeppen ezt. Tanítóneni lett es ugyancsak "problemat" okoz a nyári szünet a szülőktől var programot, ha nincs lelki zsarolas megy hogy ő egyedül erzi magat stb.. de ismerek olyat akinel a gyes es az utana levő ovi valtotta ki. Allitólag gyerekkorukban is ilyenek voltak ez felnőttként se változott.
2019. aug. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj de nekem az a velemenyem hogy full elkényeztetett lanyod van,aki jo modjaban nemtud magával mit kezdeni.Lehet amíg gyerek volt akkor kellet volna bevonni valami értelmes otthoni feladatba akkor lehet nem lett volna ez..így 21 évesen nemtudsz vele már mit kezdeni.
2019. aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Házimunkát mindig végzett és most is végez, de azért egy átlag háztartásban nincsen annyi feladat. Legalábbis én sem szoktam soha napokat takarítani, nem is főzök naponta stb., nincsen rá szükség szerintem. Ha valami van, akkor abba bele szoktam vonni. A tanya pedig nem egy kis családi tanya, ahol maguknak termelünk stb., hanem egy nagy gépesített gazdaság, eladásra tenyésztenek állatokat, szakképzett munkások vannak, komoly szabályok stb., tehát ő ott nem nagyon tud segíteni. Én sem dolgozom benne.

Nem nekem kell kitalálni helyette, de szeretnék neki segíteni, mert sajnálom. Szerintem is azért tényleg baj lehet, hogy ilyen helyen élünk. Itt nyugalom van, csend, szép a táj, friss a levegő stb., de 21 éve itt él és már nem biztos, hogy ez neki elég. Szerintem én is unnám, ha mindig egyedül lennék és mindig egyedül kellene elfoglalnom magamat. Gyerekkorában is mindig kimaradt csomó programból, nehezebben barátkozott, hiszen itt nem volt közösségben és nem a városban lakott. Most már felnőtt, könnyebben meg tudja oldani, de azért még mindig előfordul, hogy kimarad ebből-abból, mert hozzá nem tudnak csak úgy átugrani a haverok meg nem 2 perc neki lemenni a bárba biliárdozni. Szóval mindig mindent meg kell neki terveznie előre, az ilyen spontán találkozókra nem jut el. Úgyhogy szerintem fiatalként neki ez biztosan rossz, mert ez neki unalmas. Ha az egyetemen van és bent lakik a városban, akkor teljesen más és olyankor elvan, jó kedve van, mesél, elmegy ide-oda, olyankor a hobbijával is foglalkozik stb., de ilyenkor mintha kicserélték volna. Amúgy szoktunk beszélgetni, ha engedi...de ilyenkor nem nagyon lehet vele azt sem.

2019. aug. 9. 13:23
 9/18 A kérdező kommentje:
Illetve nem tudom, hogy valaki félreértette-e, de nekem nem azzal van a problémám, hogy pl. nem segít a háztartásban és lusta vagy ilyesmi. Ha nem segítene benne semmit, de látnám rajta, hogy jól érzi magát, elfoglalja magát, éli az életét, akkor nem lenne semmi bajom.
2019. aug. 9. 13:25
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, lehet, hogy h....e ötlet, de lehet, hogy nem: Mi lenne, ha pl. egy hétre meghívná oda egy-két olyan csoporttárság, akikkel jól kijön? Lehetne pihizni, élvezni a csendet, friss finom levegőt. Kicsit járkálni a környéken. Megmutatná, ő honnan jött, hol élte le eddigi életét. Már nem lenne annyira elszigetelve azáltal, hogy egy-két neki szimpatikus csajszi volt Nálatok pár napig. Nekik is olyan élmény lenne, amit a város, meg a bár, meg a biliárd nem nyújt. Hátha...
2019. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!