Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy segítsek a lányomnak?

Hogy segítsek a lányomnak?

Figyelt kérdés

A lányom(23) vőlegénye 6 hónappal ezelőtt motorbalesetben meghalt. Azóta a lányomnak se éjjele se nappala. Csak sír-sír. Nem eszik, már csont sovány szegénykém. Csak annyi időre jön ki a szobájából hogy megfürödjön, vagy a könyörgésemre egyen pár falatot. Apjával együtt tehetetlenek vagyunk, mert bár minket is megrázott ez a tragédia, és megértjük hogy a lányukban egy világ omlott össze, de rossz nézni ahogy lassan elsorvad.. Egy orvos barátunk eljött, beszélt vele. Hetente 2x pszichiáter doktornő is eljön, és beszél vele.

Tudom, hogy idő kell neki, nem is sürgetjük, segítünk ahogy tudunk, de már mi is kikészülünk lassan. Hallani ahogy keservesen zokog. Van amikor hajnalban is a sírására ébredünk fel. Nézni ahogy egyre soványabb lesz..

Miképpen segíthetnénk rajta??? Adjatok tanácsot, mit tegyünk???


2013. dec. 10. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok támogatni, amennyire csak lehet, azonban, bár talán kíméletlenül hangzik, ez az ő harca, sajnos helyette nem tudjátok megvívni. Ezen neki kell túlesnie, meg kell gyászolnia időben a vőlegénye elvesztését.
2013. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem, ez borzasztó dolog az egész családnak. Tényleg csak az idő segíthet rajta, túl sokat nem tudtok tenni érte. Próbáljátok meg úgy élni az életeteket, mintha ez nem történt volna meg - közös étkezések, közös programok, ez segíteni fog a lányotoknak visszazökkeni a hétköznapi életbe.
2013. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Hát drasztikus módszer, de ha esetleg alaposan felráznátok? Mert ha a szép beszéd nem használ valakinél, akkor néha a szigorúság beválik. Persze nem drasztikus módszerre gondolok, csak elmagyarázhatnád neki, hogy a barátja meghalt ti viszont éltek, és ha nem szeretne titeket is tönkretenni, akkor szedje össze magát mert ebbe ti is belerokkantok. Gondolom titeket is legalább annyira szeret, így talán megérti, hogy ez nem állapot. De ebből mindenképpen ki kell rángatni. Ha az én családtagom lenne, ha akarná-ha nem én kirángatnám otthonról, mert minél tovább marad így, annál nehezebb kilábalni a depresszióból.
2013. dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Keressetek neki valami motivációt. Pl. tanulás, munka. Van egy ismerősöm, akinek a férje halt meg motorbalesetben, mikor a gyerekük pár hónapos volt. Nem sokkal később kénytelen volt dolgozni, nem ért rá éjt nappallá téve sírni otthon, főleg, hogy a gyereket is nevelni, gondozni kellett. Valami olyan kell, ami leköti a gondolatait. Természetes, hogy gyászol, de mindig is gyengeségnek tartottam, ha valaki ebbe beleroppan, és nem képes mással foglalkozni, feladja a munkáját, tanulmányait, az életét, és csak sír.
2013. dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha pszichiáter és orvos van a közelben, akkor nektek semmi más dolgotok nincsen, mint OTT LENNI a közelben, a háttérben és "elkapni, amikor zuhan".


Tényleg ne sürgessétek, mert a hat hónap az bizony még nagyon a gyász eleje! Minimum egy év, de inkább másfél-kettő kell neki, mire kiheveri a gyászt, lévén, hogy a jegyese volt (közeli hozzátartozónak számít).


Egy dolgot lehetne tenni, de ahhoz a pszichiáter is kell: be lehetne utaltatni egy pszichiátriai klinikára avyg kórházba, esetleg szanatóriumba pár hétre. Nem csak gyógyszeres terápia létezik, hanem egyéb más technika is, amivel tudnának neki segíteni.


És ismeretlenül is fogadd őszinte részvétem. Én is hat hónapja vesztettem el valakit - nagyon megértem a lányodat, titeket is.

2013. dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Mi támogatjuk ez nem is kérdés. Azt is tudjuk hogy idő kell. A drasztikus módszert nem szeretnénk, sőt az orvosa szerint nem is lenne jó megoldás.

Most azt találtuk aki a férjemmel, hogy valami egzotikus helyre elmennénk januárban. A férjem szerint Afrika segíthet, egy szafari. Egy másik világ. Meg akarjuk kérdezni az orvost is hogy jó ötlet lenne, mert lehet csak rontanánk a helyzetet.

Szerintetek ha kimozdítanánk abból a környezetből ami jelenleg minden a vőlegényére emlékeztet az segítene??

Gondoltunk arra is, hogy inkább eladjuk a házat is, megyünk máshová, hogy ne legyen emléke minden sarokról hogy itt voltak, itt aludtak... Nekünk is fáj. Néha én is elsírom magam..De nem akarjuk elveszíteni a lányunkat. Ő az egyetlen gyerekünk..

2013. dec. 10. 21:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit ti tudtok tenni, az az, hogy szeretettel, türelemmel veszitek körül, és biztosítjátok az orvosi ellátását.

Ti ezeket megteszitek.


Én talán beszélnék az orvossal, mert fél év után hajnalonként hangosan sírni bőven az a kategória, ahol segítene az átmeneti gyógyszer szedés.

A lányod mélyen depressziós lett, és ezen az elbeszélgetés talán nem segít. Nem rajongok a gyógyszerekért, de van, amikor kell.

2013. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első lépésként otthon adnék neki valamilyen feladatot. Hívnám, hogy segítsen ezt-azt csinálni mert egyedül nem megy. Vagy az se hatja meg ha nektek segítségre van szükségetek/bajotok van? Nincs véletlen olyan közösség, ahol hasonló tragédiát átéltek beszélgetnek? Ilyesmit is keresnék. Lelkészt is elhívnám beszélgetni,ha hívők vagytok. Esetleg vidd el valahova magaddal jótékonykodni. Amúgy nem dolgozott és nem is tanul? Folytassa amit abbahagyott.
2013. dec. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem! :(

Tényleg nagyon sajnálom és együtt érzek veletek! Mindenkinek rossz lehet de legfőképpen a lányodnak hisz a szerelmét vesztette el. Nagyon nehéz időszakon megy keresztül. Talán a megértő családtagok és megértő barátok tudnák átsegíteni valahogy ezen a borzasztó időszakon. Bár sose fogja elfelejteni az biztos amit persze senki se kíván el tőle.

Biztos vagyok benne, hogy minden megtesztek még a csillagokat is lehoznátok neki az égről csak ne lássátok szenvedni őt, de sajnos neki kell túllépni rajta, ez bele fog telni egy bizonyos időbe.

Kitartás, rátok van a legnagyobb szüksége ebben a nehéz időszakban!

:((

2013. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy amit most csináltok az is rengeteget segít. Szerintem segíthet a házeladás, és az új környezet, hacsak a lányod nem zárkózik el ettől. Én csak magamból indulok ki, nekem segítene. A másik amit írtak többen, valamiféle munkaterápia. Foglalja el magát, mert akkor kevesebbet rágódik a múlton, és kevesebbszer éli át a fájdalmát. Szerintem ehhez az otthoni munka kevés, én valami olyat keresnék ami a közösség életében segítség, más embereken segíteni. Talán az orvos tud tanácsot adni, vagy meg lehet kérdezni a helyi közösségi házat, hogy lenne-e valami amiben segíthet és fontosnak érezheti magát. Amiben azt érezgeti, hogy ő segít másoknak (gyerekeknek, időseknek, betegeknek). Szerintem ennek hatalmas lélekgyógyító ereje lehet, kimozdítja az önsajnálatból, megláthatja hogy másoknak is vannak problémái, és az élet megy tovább. Részvétem, nagyon nehéz lehet.
2013. dec. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!