Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy segítsek a lányomnak, ha...

Hogy segítsek a lányomnak, ha semmi sem érdekli?

Figyelt kérdés

Mindig nagyon rendes gyerek volt, jó tanuló, szorgalmas, soha nem volt lázadó korszaka. Középiskola után egyetemre ment, amit nagyon jó eredménnyel elvégzett, majd utána gyorsan talált is egy szakmájába vágó állást. Nagyon büszke vagyok rá, de egy kicsit aggódom is miatta. Úgy vettem észre, hogy az utóbbi időben semmi sem érdekli. Nem jár el sehová, munka után csak otthon ül, hétvégén is maximum engem szokott meglátogatni. Ilyenkor szoktam kérdezgetni, hogy van, mi újság az életében, de mindig csak azt mondja, hogy semmi új nem történt, semmi baja, csak fáradt. A dolgok, amik érdekelték már nem hozzák lázba, azt mondja, már kinőtt ezekből a dolgokból. Régen például szeretett volna sok helyre elutazni, de azt mondja, most már hülyeségnek tartsa, hogy erre költsön annyi pénzt. Barátaival nem nem nagyon tartja a kapcsolatot, fiúkról se beszélt már évek óta. Nem mondom, hogy nem is randizott közben, de semmi komoly nem lehetett, mert arról biztos beszámolt volna. Nagyon jó a kapcsolatunk, ő is szokta mondani, hogy én vagyok az egyetlen ember, akiben megbízik. Ez nagyon jól esik, de aggaszt is egy kicsit, hogy 26 évesen senki másra nem tud számítani rajtam kívül.

Nem tudom mit csináljak, nagyon szeretnék segíteni, de nem akarok az életébe beavatkozni. Mit tanácsoltok? Mit tehetnék?


2016. ápr. 3. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Ha soha nem volt lazado korszaka akkor biztosan valami problemaja van. A lazado korszak egy egeszseges dolog, ami szukseges a felnotte valashoz.


Ha csak benned bizik meg a szinten nem jo jel. Lehet hogy semmi baja, de egy beszelgetes egy pszichologussal nem arthat.

2016. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Belefáradt a kilátástalanságba úgy mint én.
2016. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
én is kb ilyen vagyok 24 évesen mint a lányod a leírás szerint, csak én fiúba.. majd elmúlik talán valamikor.
2016. ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
A leírásod alapján nekem depressziósnak tűnik.
2016. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy nem volt lázadó korszaka, de ilyen érdektelen sem volt, csak az utóbbi években. Voltak barátnői, akikkel beszélgetett, eljárt mindenfelé, randizott, tele volt tervekkel, hogy miket akar mindenképp a közeljövőben és a távolabbiban megvalósítani. Igazából ezeket a tüneteket azóta tapasztalom inkább, mióta dolgozni kezdett. Pedig állítólag szereti a munkahelyét! Tényleg olyan, mintha belefáradt volna az életbe, de ilyen fiatalon?
2016. ápr. 3. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, az ember pár évi mókuskerék után azt is elfelejti, hogy van egyáltalán "kalitkán kívüli" világ:S Ha szereti a munkáját, akkor is.

Én szerencsés vagyok, mert most rugalmas munkaidőben dolgozom, de amikor fix munkaidőm volt, én sem jártam sehová, mert az egész heti lótás-futás után minden percet megbecsültem, amit végre az otthonomban tölthetek:S Igaz, én "cserében" munka után jártam el, amikor úgyis úton voltam, hazafelé intéztem el, amit el kellett, meg csináltam programokat.

Szóval azt kell mondjam, sajnos "normális"

2016. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vidd el TE egy nyaralásra valahova, messze a munkájától, vagy elég csak egy anya-lánya hétvége, shopping, fagyi...
2016. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!