Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a szüleimnek? 21/L

Figyelt kérdés

velük lakom, eddig egy komoly kapcsolatom volt, nagyon ritkán aludtam a sráccal akkor is náluk mert nálunk ez eléggé tabu téma volt mindig is. Most szakítottunk a sráccal és összejöttem egy másik fiúval, akinél szeretnék ott aludni. Nagy nehezen felvetettem az ötletet apáméknak, erre azonnal támadni kezdtek, hogy micsoda olcsó ribizli vagyok aki 1 hét után egy fiúnál akar aludni, eszembe ne jusson stb..

(1 éve ismerem a srácot, pár hete randizunk, kb 1 hete jöttünk össze.. már aludtunk együtt csak ezt nem mondtam a szüleimnek mert akkor épp nem voltak itthon. bemutattam már nekik egyébként)

közben meg az is bennem van, hogy hogy mondjam el a barátomnak, hogy 21 éves létemre a szüleim megtiltják, hogy nála aludjak.. mert szerintük várni kéne ezzel 1 évet..


2019. aug. 12. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Rosszul vezetted fel. Nem "ott szeretnék aludni", hanem "elmegyek Józsihoz, ne várjatok"!
2019. aug. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Miért, mi lesz ha elmész a sráchoz? Szobafogságot kapsz? Felnőtt ember vagy, tanácsot adhatnak de nem dönthetnek helyetted
2019. aug. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

Olvasd el a kérdésed, mimtha egy külső szemlélő lennél.

Most tételezzük fel, hogy minden egyenlő.

Mit tanácsolnál, hogy legyen a kérdező hű önmagához?


Szívesen.

2019. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Krisztian19974 válasza:
20%
Jó jó a szüleid de ne hagyd ezt nekik szerintem hatàrozotabb legyèl bàr ha igy utasitanak el akkor eddig nem voltàl az ès igy màr nehezebb lessz több lesz a veszekedès.
2019. aug. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Természetesen nincs igaza a szüleidnek, és ezt te is tudod. Ne akarj folyton külső jóváhagyást a saját döntéseidhez. Az ő fiatalságukban mások voltak az erkölcsök, de az idő változik. Nincs közük a szexuális életedhez, és nem áll módjukban téged nevelni. Lejárt az erre rendelt idő, jobb, ha tőlem tudod. Nem nagy nehezen felvetsz egy ötletet, és várod az engedélyt, hanem teszed, amit tenni akarsz. Saját jogon. Egyébként ideje lenne a költözésen gondolkozni.
2019. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de annyi mindent megtesznek értem meg megtettek mindig is.. én meg csak úgy hagyjam ott őket?
2019. aug. 12. 19:39
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Ki mondta, hogy hagyd ott őket? Egyszerűen közlöd, hogy a hétvégén a Józsinál alszol, hétfőn munka után találkoztok. Jó hétvégét nekik. És kész. Ne kérd az engedélyüket, ha pamponak, emlékeztesd őket, hogy felnőtt nő vagy, tudod, mit csinálsz, de köszönöd szépen az aggódásukat. Nem kell otthagyni őket, csak térjenek már észhez.
2019. aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Kötelező olvasmány: [link] Internetről illegálisan le is lehet tölteni. Addig is itt van egy cikk. [link]

Persze, hogy mindent megtettek érted, kutya kötelességük. Azért vállaltak gyereket. Nem a te kérésedre, maguknak. Ez nem jogosítja fel őket arra, hogy a felnőtt életedbe beleszóljanak. Ha szidalmak, megfélemlítenek, a saját értékrendjüket tudják csak elfogadni, nem jó szülők. Elvégezték a feladatukat, innentől kezdve a saját kezedben az életed. És még az sem jogosítja fel őket a beleszólásra, ha eltartanak, ugyanis törvényileg az első végzettséged megszerzéséig kötelesek.

2019. aug. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Abban igazuk van, hogy ennyi idő után nem kéne még ott aludni. Pár hetet várhatnál. Legyen egy kis önbecsülésed!
2019. aug. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Akármennyit tehetnek érted, ez NEM LEHET ALAP A ZSAROLÁSRA!!
2019. aug. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!